11.3.2023

Pardubičtí junioři přišli o vedení proti Boleslavi v poslední třetině

Pardubičtí junioři přivítali na domácím ledě juniory Mladé Boleslavi. Opatrná první třetina nám branku nepřinesla, což se změnilo v druhé dvacetiminutovce, kdy se prosadilo Dynamo. V poslední vypjaté třetině se dvakrát prosadili hosté a odvezli si tak plný počet bodů.

Extraliga juniorů, 54. kolo, sobota 11.3.2023, Pardubice, enteria arena

Mladá Boleslav

1:2
0:0, 1:0, 0:2
Branky a nahrávky: 39:50 Gromadzki (Herčík, Pavlata; 5/5) – 44:34 Gardoň (Vimmer; 5/5), 54:00 Moyseyev (Malínek, Polák; 5/5). Rozhodčí: Wagner, Zavřel – Maštalíř, Roischel. Diváci: 150. Vyloučení: 5:6. Bez využití. Střely na branku: 38:28. Průběh utkání: 1:0, 1:2.
Dynamo Pardubice: Matěcha – Vachun, Hebek, Červenka, Tvrdík, Rájek, Koudelka, Chabada – Pavlata, Paleček, Tomas, Herčík, Kubíček, Fiala, Burda, Novotný, Kalužík, Gromadzki.
Mladá Boleslav: Hora – Moravec, Němec, Vochvest, Hrouda, Vlasák, Hlinský – Vimmer, Hradec, Malínek, Gardoň, Moyseyev, Polák, Hruška, Zvagulis, Vítek, Šachl.

Opatrný start utkání mohl prolomit Červenka, kterému adresoval přihrávku Burda, ale střela pardubického útočníka těsně minula branku hostů. Dynamo mohlo v polovině třetiny využít přesilovou hru pět na tři, avšak připravená střela, kterou vyslal na branku Herčík proletěla těsně nad břevnem. K závěru utkání se mohli opět prosadit domácí. Tentokrát dostal zpoza branky přihrávku Burda do předbrankového prostoru, bohužel pro Pardubice jeho střelu mezi betony vychytal Hora.

Druhou třetinu mohl odšpuntovat v devětadvacáté minutě Pavlata, který dostal přihrávku před odkrytou branku, ale dobrý přesun Hory zamezil pardubickému útočníkovi ve skórování. Poté vzal situaci sám na sebe Chabada, jenž vyjel z obranného pásma a dvěma kličkami si obehrál obranu hostů. Následnou kličku do strany však mladoboleslavský gólman vystihl a puk chytil do lapačky.

V závěru třetiny se po hromadném vyloučení dvou hráčů na obou stranách mohl prosadit Hruška, který vystřelil z prostoru pravého kruhu na bližší tyč, kam se stihl přemístit Matěcha a puk vytěsnil. Devět vteřin před koncem však přišla úvodní branka zápasu. Rychlou akci, při které se Dynamo dostalo do situace tři na jednoho zakončil po přihrávce Herčíka před odkrytou branku Adrian Gromadzki a otevřel tak gólové skóre zápasu - 1:0.

Poslední dvacetiminutovku začali lépe hosté, kteří v pětačtyřicáté minutě vyrovnali poté, co Vimmer našel v útočné třetině Matěje Gardoně, jehož střela z prostoru mezikruží propadla za záda Matěchy - 1:1. Mladá Boleslav se následně poprvé v zápase dostala do vedení. Vykombinovanou akci zakončil Nikita Moyseyev, který z prostoru levého kruhu rozvlnil pardubickou síť - 1:2. Dynamo ke konci utkání zkusilo hru bez gólmana, ale Boleslav si již utkání pohlídala.

Martin Koudelka (HC Dynamo Pardubice) - „Byl to vyrovnaný zápas s málo góly, ale to máme s Boleslaví vždycky. Tlačíme se do šancí, ale nejsme schopní tím důrazem to tam dotlačit. Myslím si, že jsme měli spoustu šancí, abychom ten zápas rozhodli mnohem dřív. Soupeř bohužel čekal na odražené puky, z čehož jsme dostali druhý gól. Na konci zápasu tam byly i emoce, které podle mého mají zůstat na ledě.“

Václav Pletka (BK Mladá Boleslav) - „Po těžkém včerejším zápase jsme věděli, že to bude těžké, jelikož Pardubice pořád hrají o osmičku. My tam už jsme, ale pořád kluky nabádáme ať se neuspokojí. Začátek jsme odehráli špatně, poté ve třetí třetině už to mělo trochu parametry play off. Byly tam emoce někdy už za hranou, ale asi to k tomu patří.“