26.11.2022
Michal Jelínek

Pardubičtí junioři těsně prohráli s Mladou Boleslaví

Dvanáctý tým tabulky DHL extraligy juniorů v enteria areně přivítal v rámci 26. kola Mladou Boleslav, která před zápasem figurovala na třetí příčce. Dynamo sice vedlo, po obratu v závěrečné třetině se ovšem z vítězství nakonec radovali hosté. Ti se posunuli do čela pořadí soutěže, pardubičtí mladíci po porážce 1:2 zůstávají s 26 body třetí od konce.

Extraliga juniorů, 26. kolo, sobota 26.11.2022, Pardubice, enteria arena

Mladá Boleslav

1:2
0:0, 1:0, 0:2
Branky a nahrávky: 30:24 Sydorenko (5/5) – 51:56 Polák (4/4), 58:04 Polák (M. Vlasák, Hradec; 5/5). Rozhodčí: Čáp, Pilný – Bohuněk, Hájková. Diváci: 70. Vyloučení: 6:4. Bez využití. Střely na branku: 20:34. Průběh utkání: 1:0, 1:2.
Dynamo Pardubice: Matěcha – Vachun, Bárta, Tvrdík, Rájek, Koudelka, Helikar – Pavlata, Jaša, Tomas, Kubíček, Fiala, Burda, Novotný, Sydorenko, Kalužík, Štetka, Gromadzki.
Mladá Boleslav: Forst – Moravec, Sypecký, Němec, Vochvest, Hrouda, A. Vlasák, Hlinský – M. Vlasák, Vimmer, Hradec, Malínek, Gardoň, Lisler, Půček, Polák, Hruška, Zvagulis, Šachl, Vyroubal.

V první třetině nebyl k vidění příliš atraktivní hokej, ke střelám se dostávali domácí i hosté. O vyložené gólové příležitosti se ale nejednalo, ačkoliv Dynamo už po dvou minutách mělo možnost přesilové hry po vyloučení Malínka. V závěru periody dostal pardubický Bárta čtyřminutový trest za podrážení a nesportovní chování, nicméně navzdory několika zajímavým příležitostem Bruslaři neskórovali. Stav tak zůstal bezbrankový.

Zbytek oslabení už Východočeši přežili ve větším klidu, navíc ubránili další přesilovku, tentokrát po vyloučení Vachuna. Odměnou jim byl vedoucí gól v polovině základní hrací doby. O branku na 1:0 se postaral Mykyta Sydorenko, jehož střela nakonec skončila za zády Daniela Forsta. Zprvu se přitom zdálo, že mladoboleslavský brankář puk zachytil. Druhou třetinu vyrovnaného střetnutí zakončila početní výhoda týmu kouče Jiřího Malinského, k navýšení vedení však nedošlo.

To nakonec domácí juniory mrzelo. Ve třetí části se kvůli trestům na obou stranách dvakrát hrálo čtyři na čtyři. První taková chvíle zůstala bez využití, ta druhá už ne. Když na trestné lavici seděli domácí kapitán Pavol Štetka a mladoboleslavský obránce Adam Vlasák, dosáhli svěřenci Václava Pletky vyrovnání. V 52. minutě se o něj postaral Vojtěch Polák, přičemž kotouč po jeho střele doklouzal těsně za brankovou čáru. Rozhodující moment přišel v 59. minutě, kdy se trefou k pravé tyči brány Lukáše Matěchy prosadil opět nejproduktivnější hráč středočeského celku. Pardubice poté odvolaly brankáře a rovněž si vyžádaly oddechový čas. Vyrovnat už však nedokázaly a s Mladou Boleslaví znovu prohrály jednogólovým rozdílem.

Martin Koudelka (asistent trenéra HC Dynamo Pardubice) - "Vidíme, že jsme na chvostu tabulky. Neříkám, že každého přehráváme, ale myslím si, že ve všech utkáních jsme vyrovnaným, někdy možná i lepším týmem. A na to se nikdo neptá. Dvě hrubé chyby znamenaly dva góly. Ale tým makal celý zápas, chyby se zkrátka stávají. Jde o to, že nás každá taková hloupost potrestá, což je docela ubíjející." Václav Pletka (hlavní trenér BK Mladá Boleslav) - "Musím pochválit našeho gólmana, protože to byl jeho první zápas a zvládl to parádně. Chválím i tým, jenom v první třetině jsme nehráli dobře. Všude jsme byli o krok později a Pardubice nás přehrávaly. Od druhé třetiny se to trochu vyrovnalo, měli jsme nějaké možnosti, ale dostali smolný gól. Nicméně jsme hráli trpělivě, počkali si na šance a dali dvě branky. Vyhráli jsme, takže klukům patří dík za to, že jsme to otočili. Jsme rádi za tři body."