18.11.2021

Dorost padl na jihu Čech, potřetí v řadě je bez bodu

Pardubické dorostence po dlouhé pauze čekalo utkání na jihu Čech. I když se Dynamu podařilo dvakrát v zápase vyrovnat, na výhru to nestačilo. Dorostenci tak prohráli na ledě Českých Budějovic 2:5 a připsali si třetí porážku v řadě.

Extraliga dorostu, 15. kolo, čtvrtek 18.11.2021, České Budějovice, Budvar aréna

České Budějovice

5:2
2:1, 0:1, 3:0
Branky a nahrávky: 02:17 Humeník (Drančák), 19:59 Drančák, 42:11 Schuppler (Šimon), 53:41 Drančák (Kotalík, Humeník), 57:54 Postl (Schuppler) – 11:51 Kalužík, 24:25 Kalužík. Rozhodčí: Matoušek – Zíka, Kubíček. Diváci: 37. Vyloučení: 4:6. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 5:2.
České Budějovice: Cinka – Lukáš, Váňa, Willmann, Vachun, Schmidtmayer, Gřegořek – Drančák, Humeník, Schuppler, Postl, Šimon, Kotalík, Strnad, Aulický, Lukeš, Hoch.
Dynamo Pardubice: Červinka – Kalužík, Lejdar, Pražan, Dostál, Vrba, Bolehovský, Turena, Pilař. – Holec, Úlehla, Maštalíř, Sopoušek, Hemský, Oliva, Šmerda, Kaštánek

Po vyrovnaném začátku zápasu se jako první radovali domácí, když pardubického Červinku prostřelil Matyáš Humeník - 1:0. Poté měl Motor další šanci zvýšit vedení při přesilové hře, ale Kotalík jen orazítkoval horní tyč branky. Naopak na druhé straně David Cinka pochytal všechny střely až do 12. minuty, kdy inkasoval gól po samostatné akci Tadeáše Kalužíka - 1:1. Třetina se pak opět odehrávala v klidném tempu. V poslední minutě třetiny bylo nařízeno trestné střílení a budějovický Samuel Drančák v poslední vteřině zvýšil skóre na 2:1.

Hned na začátku druhé třetiny Dynamo překvapilo domácí a Tadeáš Kalužík dal svůj druhý gól večera - 2:2. Pardubice si po gólu vytvořily tlak na bránu a mohly přidat třetí branku, ale domácí brankář všechny střely zastavil. Do konce třetiny se už nic vážného nestalo, hrálo se plno přesilových her, ale žádná z nich nebyla využita. Do třetí třetiny se tak šlo za nerozhodného stavu.

Třetí část patřila Motoru. Jakuba Červinku hned v úvodu třetí třetiny překonal Vít Schuppler – 3:2. Budějovice byly poté více aktivnější a to potvrdily i v konci třetiny, kdy se nejdříve trefil Samuel Drančák - 4:2. Další gól přišel o čtyři minuty později, na konci akce byl Dominik Postl. Pardubičtí dorostenci tak prohráli v Českých Budějovicích 2:5.