Staropramen extraliga ledního hokeje, 38. kolo, neděle 24.1.1999, Zimní stadion Karlovy Vary

Karlovy Vary

1:4
0:0, 1:1, 0:3
Branky a nahrávky: 38. Kverka (Janků) – 40. S. Procházka (Píša, Blažek), 46. Kudrna (Malinský), 52. S. Procházka (Jantovský, Píša), 52. Pácal (Kudrna, Martinec). Rozhodčí: Haber – Guth, Rittich. Vyloučení: 2:2, navíc Kudrna (Pardubice) 10 minut osobní trest. Využití: 0:1. Diváci: 3242. Průběh utkání: 1:0, 1:4.
Karlovy Vary: Pejchar – Richter, Sejejs, Pavlas, Černošek, Maškarinec, Bláha – Janků, Kverka, Rousek (43. R. Svoboda) – R. Procházka, Steiner, Metlička – Streit, Filip, Kraus.
Dynamo Pardubice: Svoboda – Píša, Čáslava, Malinský, Jančařík, Pácal, Mudroch – S. Procházka, Blažek, Jantovský – Koudelka, Martinec, Kudrna – Vak, Plášek, Mikeska.

Diváci v Karlových Varech s napětím čekali na gól až do závěru druhé třetiny, ale když konečně začaly branky padat, velkou radost z toho neměli. Domácí hokejisté vedli jen několik desítek vteřin, pak se rozstříleli pardubičtí útočníci a čtyřmi trefami zajistili svému týmu zisk dvou bodů. Druhou výhrou nad Karlovými Vary v této sezóně se Východočeši posunuli na osmé místo a drží si šance na postup do play off. Naopak Varům se v jedenáctém utkání v řadě nepodařilo zvítězit.

Domácí zahájili náporem, ale několik dobrých šancí nedokázali využít. V největší příležitosti netrefil Janků v osmé minutě po přihrávce Kverky prázdnou branku. Chvíli nato hráli domácí při vyloučení Jančaříka první přesilovky, ale nic z ní nevytěžili.

Ve 12. minutě měli stejnou výhodu Pardubičtí, ale ani jim početní převaha nepomohla k vytvoření trvalejšího tlaku. Před koncem první části se hosté konečně radovali z branky, ale sudí ji pro postavení hráče v brankovišti neuznal.

Druhá třetina byla hodně neurovnaná a hra obou týmů jen málo připomínala extraligový zápas. Ve 34. minutě měli domácí druhou výhodu přesilovky při vyloučení Jantovského, dostali se do několika šancí, ale gól se jim opět nepodařilo. Až minutu před druhou přestávkou se poprvé trefil Kverka a karlovarský stadion po sérií neúspěchů vedoucí branku náležitě oslavil.

Radost však třem tisícovkám diváků dlouho nevydržela. Ještě v poslední minutě druhé třetiny využili hosté druhou přesilovku a Procházka vyrovnal.

Poslední část zápasu přinesla domácímu týmu velké zklamání. Ve 46. minutě potrestal nedůslednost obrany Kudrna a Pardubice se ujaly vedení. Jejich náskok zvýšil svým druhým gólem v utkání Procházka a vzápětí definitivně pečetil vítězství Pácal.

Karel Trachta (HC Becherovka Karlovy Vary): „Konečně náš výkon vypadal líp, ale přesto jsme nevyhráli. Nedokázali jsme se vyrovnat s rychlým přechodem do útoku, jaký Pardubice předváděly. Důležitým momentem bylo vyrovnání hostí v poslední minutě druhé třetiny. Bohužel černá série pokračuje dál.“

Milan Chalupa (HC IPB Pojišťovna Pardubice): „V první třetině jsme měli čtyři gólové šance a tehdy jsme měli rozhodnout. Vyšlo to až v poslední třetině, kdy jsme odehráli, co jsme chtěli a zaslouženě vyhráli.“