Staropramen extraliga ledního hokeje, 24. kolo, pátek 27.11.1998, Zimní stadion města Pardubic

Rytíři Kladno

3:1
1:1, 1:0, 1:0
Branky a nahrávky: 15. Jančařík (S. Procházka), 28. Jančařík (Martinec, S. Procházka), 57. Plášek (Kábrt) – 16. Kaňka (Tenkrát, Kameš). Rozhodčí: Kolísek – Bádal, Pouzar. Vyloučení: 7:11. Využití: 2:0. Diváci: 5214. Průběh utkání: 0:1, 3:1.
Dynamo Pardubice: Barta – Pácal, Čáslava, Jančařík, Mudroch, Cypljakov, R. Pospíšil – Brož (21. Vak), Blažek, Rozsíval (21. Jantovský)– Koudelka, Martinec, Kudrna – S. Procházka, Tvrdík (21. Plášek), Kábrt.
Rytíři Kladno: Horčička – M. Táborský, Mádl, Kročák, Dlouhý, Židlický, Pozník – Svoboda, Eichenmann, Eiselt – Tenkrát, Kameš, Kaňka – Sivek, Burger, Horna.

¨

Sérii čtyř porážek ukončilo pardubické mužstvo proti předposlednímu týmu extraligy Velvaně Kladno, který zdolalo 3:1. Oba soupeři nabídly tentokrát prořídlému hledišti hokej nepříliš valné úrovně.

Pardubičtí začali tradičně náporem, ale bez efektu. Hosté se soustředili na důraznou obranu a jen v ojedinělých protiakcích zahrozili. Na obou stranách příliš mnoho gólových šancí nebylo, až v 15. minutě prostřelil při přesilové hře Jantovský vše, co stálo před kladenskou brankou. Pardubičtí se radovali pouze 39 vteřin, protože potom nechali Kaňkovi hodně prostoru před Bartou a hosté vyrovnali.

Na začátku druhé třetiny nevyužili domácí minutovou přesilovku pěti proti třem a naopak v ní mohli inkasovat z Tenkrátovy hole. Ve 28. minutě dostal domácí znovu do vedení Jančařík, který opět při početní převaze svého mužstva prostřelil kladenské zadáky i gólamana Horčičku. Pardubičtí po vedoucím gólu přidali, ale zakončení jejich akcí bylo žalostné. Ve 37. minutě hosté sice trefili do domácí sítě, ale předtím gólman Barta posunul branku, a tak hosté hráli jen přesilovku.

Ve 44. minutě měl jedinečnou šanci na vyrovnání Tenkrát, ale jeho sólo skvěle zlikvidoval Barta. Následující minuty nepřinesly kvalitní hokej, hosté se většinou bránili, a tak jediný pohledný okamžik v závěru utkání přinesl třetí gól pardubického týmu. Dal ho po Kábrtově přihrávce pod horní tyčku nejlepší hráč domácích Plášek.

Milan Chalupa (HC IPB Pojišťovna Pardubice): „Hráli jsme hodně nervózně, protože jsme si byli vědomi, že musíme vyhrát, chceme– li pomýšlet na první osmičku. Utkání jsme mohli rozhodnout na začátku třetí třetiny, kdy naše druhá pětka měla dvě gólové šance. Než jsme dali třetí gól, byli jsme v jakémsi strachu, že Kladno z brejků vyrovná. Hosté měli šance na vyrovnání, houževnatost a bojovnost našeho celku však slavila úspěch. Velmi dobře nám zachytal Barta.“

Otakar Vejvoda (HC Velvana Kladno): „Byli jsme v podobné situaci jako domácí. Věděli jsme, že Pardubice jsou pod velkým psychickým tlakem. Když přijede Kladno, domácí musejí vyhrát. Chtěli jsme z toho něco vytěžit, ale přes nervozitu domácích se nám toho příliš nepovedlo. Bylo to šťastné vítězství domácího celku, o kterém rozhodly dvě perfektně sehrané přesilovky pardubických hráčů.“