Český Telecom extraliga ledního hokeje, 43. kolo, neděle 6.2.2000, Zimní stadion města Pardubic

Havířov

5:2
3:0, 0:1, 2:1
Branky a nahrávky: 5:51 Filip (Kábrt, Matějovský), 6:25 Pácal (T. Blažek, Lubina), 11:31 J. Kudrna (S. Procházka, Kántor), 46:01 Kántor (Filip), 55:23 J. Kudrna (Kántor, S. Procházka) – 21:32 Sikora (A. Tomášek), 51:02 Peterek (Vyhlídal). Rozhodčí: Brada – Grochol, Vöröš. Vyloučení: 7:4. Využití: 0:2. Diváci: 4635. Střely na branku: 34:27. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1, 4:2, 5:2.
Dynamo Pardubice: Svoboda – Píša, Pácal, Kántor, Jančařík, A. Novotný, Mudroch – Tvrdík, T. Blažek, Lubina – J. Kudrna, Filip, S. Procházka – Matějovský, P. Sýkora, Kábrt.
Havířov: Horyna – Philipp, A. Tomášek, Tejkl, Vyhlídal, Javín, P. Suchánek (50. Pekárik) – Kontšek, Zdráhal, Mikeska – Peterek, Sikora, Pivko – T. Sýkora, Hub (35. Kříž), Michal Čech.

Utkání sousedů v tabulce Pardubic a Havířova, kteří se nevzdali naděje na play off, skončilo zaslouženým domácích 5:2. Ti o zisku obou bodů rozhodli zejména výborným výkonem v první dvacetiminutovce. Dvěma góly se na výhře Pardubic podílel J. Kudrna.

Pardubičtí byli v úvodní třetině jasně lepší. Od zahajovacího buly byli aktivnější a před brankou Horyny důraznější. Hosté si vypracovali jedinou šanci v šesté minutě, ale Zdráhal s Pivkem neuspěli a z protiakce otevřel Filip skóre utkání. Gól vyburcoval domácí k dalšímu náporu, který vyjádřil Pácal druhým gólem, po kterém si už v sedmé minutě hosté vybrali oddechový čas. Převaha domácích měla trvalý ráz a ve 12. minutě přidali další gól, po kterém ještě Sýkora trefil tyčku havířovské branky. Domácí měli v 17. minutě další vyloženou šanci, ale Sýkorovi chyběla přesná muška.

Ve druhé třetině se obraz hry podstatně změnil. Hosty dostala do hry branka ve 22. minutě, když potrestali Lubinovo vyloučení. Domácí se nemohli dostat do tempa a přizpůsobili se neproduktivní hře soupeře. Oba celky produkovaly hodně neurovnanou hru s minimem brankových šancí. Těch si více vypracovali hosté, a tak pardubický Svoboda musel několikrát zachraňovat.

Josef Paleček (HC IPB Pojišťovna Pardubice): „Čekali jsme těžší zápas než v úterý s Litvínovem, ale stoprocentně nám vyšla úvodní třetina. Potom hráči ubrali plyn, ale hru jsme měli nadále pod kontrolou a zaslouženě vyhráli.“

Igor Peštuka (HC Femax Havířov): „Chtěli jsme hrát zodpovědně v obraně, ale Pardubice špičkovým výkonem v začátku utkání nás přehrály a v první třetině rozhodly o výsledku.“