Český Telecom extraliga ledního hokeje, 18. kolo, neděle 31.10.1999, Zimní stadion Na Lapači

Vsetín

5:3
3:0, 2:1, 0:2
Branky a nahrávky: 1:10 Bělohlav, 4:59 Dopita (Srdínko), 7:36 Bělohlav (Antoněnko), 28:50 Žajgla (Antoněnko, Kucharczyk), 30:56 Zábranský (Mařák, Stantien) – 32:48 Jančařík (T. Blažek), 45:28 Blažek (Lubina), 59:30 Lubina (Malinský). Rozhodčí: Haškovec – Guth, Rittich. Vyloučení: 6:8. Využití: 1:1. Diváci: 3125. Střely na branku: 25:33. Průběh utkání: 5:0, 5:3.
Vsetín: Pešat – Tesařík, Srdínko, Zubíček, Zábranský, Jaškin, Suchý – Pardavý, Dopita, Paroulek – Mařák, Stantien, Bělohlav – Kucharczyk, Žajgla, Antoněnko.
Dynamo Pardubice: Svoboda (8. Barta) – Malinský, Mudroch (41. Čáslava), Píša, Pácal, Jančařík, A. Novotný – Tvrdík (41. Kábrt), T. Blažek, Lubina – Kudrna, T. Martinec, S. Procházka – Mikeska, P. Sýkora (41. Jantovský), Koudelka.

Hokejisté mistrovského Vsetína ukončili třízápasovou sérii bez vítězství, když zdolali Pardubice 5:3. Domácí, kteří nastoupili bez stále zraněných brankáře Čechmánka, obránce Vebera a útočníka Tomajka, rozhodli o vítězství během úvodních osmi minut zápasu, kdy vstřelili tři branky. Na soupisce nebyl ani Rus Karamnov, jenž byl po pátečním utkání v Třinci definitivně vyřazen ze vsetínského kádru.

První gól si už po sedmdesáti sekundách připsal Bělohlav, který zpoza branky trefil beton pardubického brankáře Svobody, od nějž se puk odrazil do sítě. Poté se trefil Dopita, třetí branku přidal po akci Antoněnka Bělohlav a Svobodu vystřídal v brance Barta. Ojedinělé pardubické šance končily u domácího gólmana Pešata.

O trochu vzruchu se v úvodu druhé dvacetiminutovky postaral pardubický Blažek, který se po Pešatově chybě v rozehrávce pokusil vystřelit v pádu do prázdné branky, jenže byl faulován Srdínkem a trefil jen tyčku. Trest přišel na druhé straně a po další akci Antoněnka vstřelil svou premiérovou branku v extralize Žajgla. Poté využil přesilovou hru Zábranský a branky se dočkali i hosté v početní převaze pěti proti třem po střele Jančaříka.

V závěrečné třetině domácí polevili a dovolili Pardubicím zkorigovat skóre. Ve 46. minutě se trefil mezi Pešatovy betony Blažek a třicet sekund před koncem uzavřel skóre Lubina.

Zdislav Tabara (HC Slovnaft Viva Vsetín): „Viděli jsme jeden z nejhorších výkonů na domácím ledě. Naštěstí jsme dali tři rychlé góly, a to Pardubickým vzalo vítr z plachet. Přiznávám ovšem, že nám chyběla koncentrovanost a nápad. Pokud jde o Karamnova, ten po velmi špatném výkonu v Třinci mužstvo definitivně opustil.“

Josef Paleček (HC IPB Pojišťovna Pardubice): „Dnes se mi hodnotí těžko. Utkání ovlivnila rychlá nešťastná první branka, ale nechci se vymlouvat, spíš nám chyběla koncentrovanost. Také bez proměněných šancí se zápas vyhrát nedá.“