Český Telecom extraliga ledního hokeje, 14. kolo, úterý 19.10.1999, Zimní stadion České Budějovice

České Budějovice

3:2
2:1, 0:0, 1:1
Branky a nahrávky: 5:59 Štrba (Zíb, Turek), 19:54 Štrba (Sailer, Ťoupal), 42:18 Šimánek (Filipi, Jasečko) – 4:52 T. Blažek (Tvrdík, Lubina), 40:49 S. Procházka. Rozhodčí: Balej – Kareš, Pešan. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. Diváci: 3156. Střely na branku: 50:32. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2.
České Budějovice: Mařík – Nedoma, R. Čech, Zíb, Jasečko, R. Suchánek, Martínek – Štrba, R. Ťoupal, Sailer – Rob, Turek, Bartoš – Kotalík, Filipi, Šimánek.
Dynamo Pardubice: Svoboda – Píša, Pácal, Malinský, Jančařík, A. Novotný, Záleský – Tvrdík, T. Blažek, Lubina – Kudrna, T. Martinec, S. Procházka – Mikeska, P. Sýkora, Rozsíval – Kolář, Vak, Koudelka.

Utkání 14. kola hokejové extraligy mezi Českými Budějovicemi a Pardubicemi rozhodla branka domácího Šimánka ve 43. minutě. Jihočeši vyhráli 3:2 a v tabulce se posunuli na páté místo.

Tradičně bojovně naladění a výborně bruslící hosté, kteří tentokrát hráli i za své trenéry, začali na českobudějovickém ledě mohutným nátlakem. Domácí jim dovolili jít do vedení, ale hned poté využili první přesilovou hru a začínalo se znovu. V poslední minutě úvodní třetiny potvrdil střeleckou formu z předchozích utkání Štrba, který dal svůj druhý gól v zápasu a dostal Jihočechy do vedení.

Hosty ale branka do šatny nepoložila, spíše naopak, a do poloviny druhého dějství byli lepším a útočnějším týmem. Jihočeši ale hráli v obraně bez chyb, postupně se také oni tlačili dopředu, a přestože se oboustranně preferovala defenzíva, bylo se na ledě na co dívat.

Hned na počátku závěrečné třetiny Pardubičtí po Procházkově střele srovnali, domácí ale stejně jako v první části hry téměř okamžitě odpověděli a znovu se dostali do těsného vedení. Šimánkova trefa ze 43. minuty však nakonec byla poslední brankou utkání a přinesla Jihočechům dva body.

Jaroslav Liška (HC České Budějovice): „Věděli jsme o problémech v mužstvu hostí a připravili jsme se na to, že dnes budou hrát hodně důsledně. Nám se nedařila hra ve středním pásmu, důležité ale bylo, že jsme dokázali vždy téměř okamžitě odpovědět na branku Pardubických. Měli jsme proměnit šance ve druhé třetině a v závěru by byl klid.“

Milan Chalupa (HC IPB Pojišťovna Pardubice): „Naše mužstvo bylo před utkáním pod obrovským tlakem, máme v mužstvu problémy. Kdybychom hráli v minulých zápasech jako dnes, měli bychom určitě bodů víc. Dneska nás zradila koncovka, jsem přesvědčen, že na bod jsme měli. Výborně nám zachytal brankář.“