Český Telecom extraliga ledního hokeje, 6. kolo, pátek 24.9.1999, Zimní stadion Znojmo

Znojmo

1:3
0:1, 0:1, 1:1
Branky a nahrávky: 49:24 Heš (Kudělka, Pazourek) – 8:22 Morrison (Kudrna), 31:32 Mikeska (S. Procházka, Novotný), 46:15 Morrison (Eliáš). Rozhodčí: Kolísek – Bádal, Pouzar. Vyloučení: 6:6. Bez využití. Diváci: 5000. Střely na branku: 26:43. Průběh utkání: 0:3, 1:3.
Znojmo: Kudrna (48. Rybár) – Soudek, Klobouček, Petlák, Havíř, Jakeš, Heš, Kudělka, Kumstát – Poukar, Pazourek, Kaňkovský – Freibauer, Kastner, Plášek – Vorel, Pucher, Fink – Haman, M. Procházka, Bělohlávek.
Dynamo Pardubice: Barta – Pácal, Píša, Jančařík, Malinský, Čáslava, Novotný – Lubina, Blažek, Jantovský – Kudrna, Morrison, Eliáš – Mikeska, Rozsíval, S. Procházka – Tvrdík, Vak, Koudelka.

Větší důraz v osobních soubojích, přesnější zakončení a zejména pozornější hra v obraně zajistily pardubickým hokejistům v dohrávce šestého kola extraligy vítězství 3:1 ve Znojmě. K hlavním oporám vítězného týmu patřila útočná řada Kudrna, Morrison, Eliáš. Kanadský útočník se před odletem do zámoří rozloučil dvěma brankami.

Důsledná oboustranná obrana vytlačila zejména v úvodní třetině pohlednou kombinační hru. Výkon Znojma provázela citelná nervozita, která se nejvíc projevovala v přesilovkách. Domácí se v početní výhodě pouze zřídka dostávali do útočného pásma soupeře, aby ohrozili brankáře Bartu. Do vedení posunul Pardubice už v 9. minutě Kanaďan Morrison, jenž bez problémů zužitkoval Kudrnův únik po pravé straně.

Teprve ve druhé třetině se Orli častěji osmělovali k útočné hře. Vytvořili si tlak, ovšem důrazná obrana Pardubic jim nedovolila dostávat se do střeleckých příležitostí. Naopak hosté spoléhali na rychlé protiútoky, dvakrát se blýskl technickou finesou Eliáš, když oklamal i brankáře Kudrnu, ale v rozhodující chvíli mu puk utekl.

O minutu později vyzkoušel Bartovy kvality po úniku střelou od modré čáry obránce Soudek, ale pardubický gólman vyřešil situaci s přehledem. Do kolen srazila Znojmo druhá branka, kterou už už potřetí doma obdrželi při vlastní přesilovce. Pardubický obránce Novotný před vlastní brankou vypíchl kotouč, rozehrál Procházkovi, který vyslal do protiútoku Mikesku, jenž střelou z deseti metrů překonal Kudrnu podruhé. Po druhém gólu pardubičtí hokejisté ovládli situaci, byli aktivnější a častěji stříleli.

Znojemský trenér Barda před poslední dvacetiminutovkou přeházel složení útoků, ovšem Morrison po Eliášově přihrávce přidal třetí branku. Po ní vystřídal Kudrnu ve znojemské brance Rybár. Hra Znojma se podstatně zlepšila a deset minut před koncem vstřelil první branku domácích Heš. I když Orli v závěru vystupňovali tempo, na zvrat jejich snaha nestačila.

Stanislav Barda (HC Znojemští Orli): „Náš výkon poznamenala nervozita a nedokázali jsme si poradit v koncovce s brankářem Bartou. Pardubice zvítězily zaslouženě, nepodařilo se nám pokrýt zejména nebezpečného Morrisona. V závěrečné třetině jsem se ještě pokoušel změnami v jednotlivých pětkách o zvrat, ale třetí branka nám vzala definitivně naději.“

Milan Chalupa (HC IPB Pojišťovna Pardubice): „ Vytvořili jsme si podstatně víc šancí. Za nejdůležitější považuji, že nám vycházela koncovka. Očekával jsem, že Znojmo bude hrát agresívněji. Po naší vedoucí brance byli domácí hodně nervózní. K vítězství nám pomohl druhý gól, který jsme vstřelili při vlastním oslabení.“