Český Telecom extraliga ledního hokeje, 41. kolo, pátek 26.1.2001, Zimní stadion města Pardubic

6:2
2:1, 3:1, 1:0
Branky a nahrávky: 2:39 Tvrdík (Kábrt), 18:24 Jančařík (T. Blažek, J. Kudrna), 24:12 J. Kudrna (S. Procházka), 31:15 Tvrdík (Rolinek), 33:10 Janecký (P. Sýkora), 58:15 Lubina (Mudroch, Jančařík) – 10:09 Kysela (Piroš, Holšán), 30:15 Ťupa (Reichel, Balázs). Rozhodčí: Homola – Kareš, Pešan. Vyloučení: 7:5. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 7790. Střely na branku: 43:26. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 6:2.
Dynamo Pardubice: Svoboda – Píša, Pácal, Mudroch, Jančařík, A. Novotný, Duben – P. Sýkora, Janecký, S. Procházka – J. Kudrna, T. Blažek, Lubina – Tvrdík, Rolinek, Kábrt.
Litvínov: Podolka – Pilař, Ťupa, Gýna, Hranáč, Nikolov, Černošek, od 25. navíc Mrázek, od 50. Macholda – Balázs, Reichel, Stavenský – Kysela, Piroš, Holšán – Rosol, Lezo, Bednařík.

Litvínovští hokejisté, kteří se týden potýkají s chřipkou a nehráli kvůli ní minulý víkend dva zápasy, podlehli na ledě Pardubic 2:6. Severočechům chyběli stále nemocní brankář Orct a útočníci Martinec a Kubinčák, domácím se museli obejít bez zraněného Mikesky.

Pardubice začaly tradičně razantně a už ve 3. minutě otevřely skóre, když Tvrdík vrátil do litvínovské branky puk odražený od tyče. Hosté srovnali stav v 11. minutě po perfektní kombinaci Pirošova druhého útoku, kterou úspěšně zakončil Kysela. Hosté poté měli na chvíli více ze hry, ale střelecky se jim nevedlo. Pak ale opět převzali iniciativu domácí. V 16. minutě ještě spolupráce Janeckého se Sýkorou gól nepřinesla, ale o ještě před koncem druhé třetiny Jančařík posunul svůj tým do vedení.

Ve druhé části si domácí díky důraznější hře vytvořili tlak a v něm zvýšili svůj brankový náskok. V 25. minutě doslova dostrkal Kudrna puk za Podolkova záda a domácí vedli o dva góly. Litvínovští propásli vzápětí jedinečnou šanci, když Reichlův únik zlikvidoval Svoboda. V 31. minutě se po hrubce domácího brankáře hosté přece jen znovu dostali do hry, ale potom zoufalá hra jejich obrany dala šanci Pardubickým a ti jí využili. Ve 32. minutě dal Tvrdík čtvrtý gól Pardubic a za dvě minuty po akci Sýkory s Janeckým litvínovský Pilař usměrnil Janeckého zadovku pod horní tyčku vlastní branky.

Bez větších problémů si pardubičtí hráči připsali další extraligové vítězství. Stačil jim k tomu jen průměrný výkon když soupeř zdecimovaný prodělanou chřipkovou epidemií nestačil jejich tempu. V závěrečné tetině měli domácí výraznou převahu, kterou ale brankově nevyjádřili. Hrdinou závěrečných dvaceti minut byl litvínovský brankář Podolka, který uchránil svoje mužstvo od daleko vyšší porážky.

Petr Hemský (HC IPB Pojišťovna Pardubice): „Dlouho jsme už doma nedali šest gólů, hráli jsme dobře kombinačně i důrazně, škoda, že jsme ve třetí třetině převahu nevyjádřili brankami, jinak by spokojenost byla ještě větší.“

Václav Sýkora (HC Chemopetrol Litvínov): „Domácím jsme byli rovnocenným soupeřem pouze v první třetině, kdy jsme jim stačili bruslařsky, od druhé třetiny se už projevil malý důraz v obranné činnosti a pardubičtí útočníci toho dokázali využít.“