Český Telecom extraliga ledního hokeje, 41. kolo, pátek 18.1.2002, Arena Pardubice

4:2
1:0, 2:0, 1:2
Branky a nahrávky: 9:35 Kudrna (Lubina), 24:13 Lubina (Blažek), 35:01 P. Sýkora (Vyhlídal), 50:03 Malinský (Duben, Pospíšil) – 42:32 L. Procházka (Zdráhal, Marek), 57. Zdráhal (Marek). Rozhodčí: Nečas – Bláha, Šátava. Vyloučení: 5:6. Využití: 3:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 9245. Střely na branku: 56:42. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1, 4:2.
Dynamo Pardubice: Salfický – Vyhlídal, Pácal, M. Sýkora, Mudroch, Malinský, Duben – P. Sýkora, Janecký, Mikeska – J. Kudrna, Blažek, Lubina – Tvrdík (45. Rolinek), D. Pospíšil, S. Procházka.
Oceláři Třinec: Lakosil – Houdek, Jančařík, D. Nosek, Gureň, Gřegořek, L. Procházka – Zadina, Staněk, L. Vlček – Janků, Jánoš, Hašek – Zdráhal, Marek, Skořepa.

Utkání sousedů v tabulce přineslo zasloužené vítězství pardubickému týmu, který tak zvýšil náskok před svým pronásledovatelem na 11 bodů. V nové aréně tak ještě Východočeši hořkost prohry nepoznali. Pět ze šesti branek padlo při nestejném počtu hráčů na ledě.

Hosté bez Richarda Krále nepřijeli jen bránit a už ve 4. minutě mohli skórovat, Zdráhal ale Salfického nepřekonal. V téže minutě po vyloučení Zadiny domácím stačilo šestnáct vteřin přesilovky k první brance. Ta ale Oceláře nedeprimovala, nadále aktivně bránili, a tak domácím nebyla nic platná herní převaha. Hosté si totiž z rychlých protiútoků vytvořili několik gólových šancí, naštěstí pro domácí je ale neuměli využít. Proto také domácí gólman byl v úvodní třetině vytíženější než jeho protějšek.

Ve druhé třetině nevyužili hosté hned v úvodu početní výhodu, zatímco domácí v 25. minutě potrestali Jánošův přestupek druhým gólem. Ten otupil ostří třineckých útoků, Pardubičtí získali klid a jistotu a vynutili si výraznou převahu. Sice další dvě přesilovky nevyužili, ale dokázali se prosadit i ve vlastním oslabení poté, co ujel Petr Sýkora Houdkovi a překonal Lakosila potřetí.

V závěrečné třetině přišli hosté přece jen ke slovu. Při vyloučení Mikesky dotlačil Libor Procházka puk do pardubické branky a ukončil 147 minut trvající domácí neprůstřelnost Salfického. Gól hosty opět postavil na nohy a domácí znovu museli čelit jejich lavinovitým útokům. V 50. minutě Petr Sýkora s Mikeskou mohli zvýšit vedení domácích ač sami před Lakosilem neuspěli. Povedlo se až o chvíli později Malinskému po pětivteřinové přesilovce. V závěru utkání domácí trochu povolili, zahodili řadu šancí a v 57. minutě inkasovali podruhé.

Josef Paleček (HC IPB Pojišťovna Pardubice): „Třinec stoprocentně potvrdil, že na cizím hřišti je super tým. Byl to oboustranně vynikající hokej. My jsme hráli velice aktivně už od začátku. Chtěl bych poděkovat divákům.“

Antonín Stavjaňa (HC Oceláři Třinec): „I bez nemocného Richarda Krále jsme chtěli hrát dobrý hokej. Máme mužstvo dobře poskládané, ale opět se projevila naše bolest, kterou jsou přesilovky. Je dobré, že ve zdejší atmosféře jsme si vyzkoušeli, jaké to bude v play off. Byla to dobrá škola.“