Český Telecom extraliga ledního hokeje, 28. kolo, neděle 2.12.2001, Zimní stadion Třinec

5:0
3:0, 2:0, 0:0
Branky a nahrávky: 5:17 R. Král, 10:13 Zadina (R. Král, L. Vlček), 18:43 Marek (Skořepa, Zdráhal), 35:30 L. Vlček (R. Král, Zadina), 39:54 Marek (Zdráhal). Rozhodčí: Kolísek – Bádal, Pouzar. Vyloučení: 8:9. Bez využití. Diváci: 3813. Střely na branku: 33:28. Průběh utkání: 5:0.
Oceláři Třinec: Vojtek – Jančařík, Chvátal, D. Nosek, Gureň, L. Procházka, Slavík – Zadina, R. Král, L. Vlček – Janků, Jánoš, Meluzín – Zdráhal, Marek, Skořepa.
Dynamo Pardubice: Svoboda – Vyhlídal, Pácal, Duben, Mudroch, A. Novotný, Malinský – Průcha (41. Koukal), Janecký, Mikeska – Kudrna, Blažek, Lubina – Rolinek, Pospíšil, S. Procházka

Hokejisté Třince oplatili Pardubicím pět dní starou porážku z domácího ledu, když o svém vítězství v poměru 5:0 prakticky rozhodli již v první třetině, ve které vstřelili tři branky. Skvělou formu opět potvrdil Richard Král, který si po čtyřech kanadských bodech z utkání ve Vsetíně, dnes připsal další tři za branku a dvě asistence. Teprve podruhé v této sezóně odchytal třinecký brankář Vojtek celé utkání a první bez inkasované branky. Hostům citelně chyběl reprezentační obránce Michal Sýkora.

V úvodu si obě mužstva vypracovala po jedné šanci. Pardubický Průcha trefil tyč a na druhé straně domácí Janků připraveného Svobodu. Důležitou první branku vsítil v šesté minutě Král, když využil špatné rozehrávky obránců Pardubic a sám před brankářem nezaváhal. V 11. minutě připravil tentýž hráč gólovou pozici pro Zadinu, kterému stačilo usměrnit puk podruhé do sítě. Účet první třetiny uzavřel Marek po akci Skořepy.

Druhá část byla poznamenána častým vylučováním. Třinec však nedokázal využít ani jednu z pěti přesilových her v této fázi utkání včetně 39 sekund trvající výhody dvou mužů na ledě. Slabě hrající Perníkáři inkasovali počtvrté z hole Vlčka, jehož branka po důrazném průniku do brankoviště byla uznána až po konzultaci s videorozhodčím. Šest sekund před druhou sirénou předvedl ukázkový blafák Marek a svou druhou brankou v dnešním zápase zvýšil na 5:0.

Poslední dějství se změnilo v útočnou smršť domácích hokejistů. Zadina a Janků nedali sólové nájezdy a při 57 sekund dlouhé přesilovce pět na tři orazítkoval Jančařík tyč Svobodovy klece. Pardubičtí se probudili až v samotném závěru při dvou po sobě jdoucích přesilových hrách, ale z obléhání třinecké branky vytěžili pouze tyče po střelách Mudrocha a Malinského.

Antonín Stavjaňa (HC Oceláři Třinec): „Konečně jsme doma odehráli uvolněně celé utkání. Hráčům jsme i za stavu 5:0 kladli na srdce, aby nic nepodcenili a bojovali až do konce. Brankář Vojtek dostal šanci, protože Lakosil se cítil unavený a sám požádal o změnu.“

Josef Paleček (HC Oceláři Třinec): „Třinec dnes vyhrál zcela zaslouženě. Byl lepší po všech stránkách a předčil nás zejména v rychlosti. Sobotní televizní utkání nám vzalo více sil, než jsme si připouštěli. Chtěli jsme hrát zodpovědně zezadu, ale hráči se příliš pouštěli do útoku a umožnili domácím chodit do mnoha přečíslení. Michal Sýkora nehrál, protože má bolestivě nastřelený kotník a nemůže obout brusli.“