Český Telecom extraliga ledního hokeje, 22. kolo, sobota 16.11.2002, Arena Pardubice

Znojmo

2:1
1:0, 1:0, 0:1
Branky a nahrávky: 5:55 Koukal (Průcha, Kolář), 37:13 Rolinek (Mudroch) – 47:31 Soudek (Pucher). Rozhodčí: Rejthar – Pešek, Šatava. Vyloučení: 3:6. Využití: 0:1. Diváci: 5112. Střely na branku: 43:32. Průběh utkání: 2:0, 2:1.
Dynamo Pardubice: Svoboda – Čáslava, Pácal, M. Sýkora, Mudroch, Novotný, Duben, Janecký – Šejba, T. Divíšek, Šejba (1. Pospíšil) – Rolinek, Blažek, Lubina – Kudrna, Mikeska, Pištek – Kolář, Koukal, Průcha.
Znojmo: Kameš – Soudek, Havíř, Snopek, Toman, Benák, Pavel Kumstát – Pucher, Haman, Uram – Plch, Erat, M. Procházka – Cisár, Barus, Plášek.

Těsné vítězství vedoucího mužstva hokejové extraligy nad Znojmem korunovalo slavnostní náladu v pardubické hale. Za asistence televizních kamer byl do místní Síně slávy uveden mistr světa z roku 1985 a držitel dvou titulů mistra ligy Jiří Šejba. Jeho dres číslo 10 byl zavěšen pod střechu arény mezi dresy dalších šesti bývalých hráčů, kteří proslavili pardubický hokej.

Utkání začalo v rychlém tempu. Pardubičtí korunovali úvodní nápor v 6. minutě gólem Koukala, který otevřel skóre po perfektní kombinaci celého útoku. Hosté však jen nebránili, ale rychlými protiútoky prověřovali soupeřovu obranu. V 15. minutě se vyznamenal reprezentant Adam Svoboda v domácí brance, když zlikvidoval obrovskou šanci Puchera. V závěru první třetiny promarnily Pardubice šance zvýšit náskok nepovedenými přesilovkami.

Hra v početní převaze nešla domácím ani v úvodu druhé části. Naopak Moravané mohli vyrovnat, ale Pláškovu dělovku v oslabení Svoboda skvěle kryl. V 31. minutě ujela dvojice Petr Sýkora – Divíšek, jehož střelu ale Kameš se štěstím zneškodnil. Nápor domácího týmu vyústil ve 38. minutě ve druhý gól. Mudrochův pokus tečoval před brankou důrazný Rolinek a puk se dostal podruhé za Kamešova záda.

Dvougólový náskok byl s ohledem na herní převahu domácích pro Znojmo příznivý. V závěrečné třetině hosté uspěli v početní výhodě a gól ve 48. minutě je vrátil do hry. Soudkovu střelu nešťastně tečoval Blažek za Svobodova záda. Branka znojemský tým povzbudila a domácí museli čelit lavinovitým útokům soupeře. Sto vteřin před koncem utkání odvolali hosté z ledu Kameše, ale hra bez brankáře jim bod nepřinesla.

Jiří Seidl (HC IPB Pojišťovna Pardubice): „Znojmo nás nepustilo do tlaku v útočné třetině, a tak se líp hrálo ve středním pásmu. To se odrazilo i v minimálním gólovém účtu.“

Milan Skrbek (HC JME Znojemští Orli): „Sehráli jsme dobré utkání, neproměňování šancí nás ale připravilo alespoň o bod.“