9. kolo, neděle 6.10.2002 od 17:30 hodin, Zimní stadion Znojmo
Znojmo

Branky a nahrávky: 1:21 P. Sýkora (T. Divíšek), 20:32 Blažek (M. Sýkora, Lubina), 33:51 P. Sýkora (Rolinek). Rozhodčí: Jebavý – Bádal, Pouzar. Vyloučení: 3:3. Bez využití. Diváci: 4100. Střely na branku: 21:38. Průběh utkání: 0:3.
Znojmo: P. Svoboda – Havíř, Soudek, Křetinský, Snopek, Toman, Benák, Pavel Kumstát, Klimeš – Uram, Haman, P. Pucher – Plch, Barus, Plášek – Mikulík, Vorel, Erat – Petr Kumstát, Ludvík, Sklenář.
Dynamo Pardubice: A. Svoboda – M. Sýkora, Mudroch, Vyhlídal, Čáslava, A. Novotný, Duben, Bartoň, Pácal – Rolinek, Blažek, Lubina – P. Sýkora, Janecký, T. Divíšek – D. Pospíšil, Mikeska, Pištek – Kolář, Koukal, Průcha.

Hokejisté Znojma podlehli v domácím prostředí Pardubicím 0:3. Dvěma góly se na tom podílel útočník Petr Sýkora a druhé čisté konto v sezóně si připsal brankář Adam Svoboda.

V brance domácích dostal přednost Petr Svoboda a měl v utkání plné ruce práce. Už po 81 sekundách domácí gólman inkasoval, protože po Divíškově přihrávce od mantinelu se tečí prosadil Petr Sýkora. Hostům vyšel i vstup do druhé části a po 32 sekundách při hře čtyřech proti čtyřem skóroval Blažek.

Znojmo si pak vypracovalo několik slibných šancí, ale Eratovo sólo, pokusy Hamana i Petra Kumstáta ztroskotaly na jisté lapačce Adama Svobody. Jeho jmenovec Petr ve znojemské brance byl pokořen potřetí ve 34. minutě, kdy se podruhé v utkání trefil Petr Sýkora.

V závěrečné třetině už si pardubičtí výsledek pohlídali. Znojmo se jen těžko propracovávalo středním pásmem, ke střele se nedostalo skoro vůbec. Naopak hosté sami ještě několikrát zahrozili, ale skóre už se neměnilo. Znojmo tak prohrálo již potřetí za sebou a podruhé doma. Pardubičtí si upevnili vítězstvím druhé místo v tabulce.

Milan Skrbek (HC JME Znojemští Orli): „Začali jsme dnes vlažně, těžko jsme se pak dostávali do šancí. Poslední tři zápasy máme problémy s koncovkou. Soupeř hrál jednoduše a přehrával nás.“

Jiří Seidl (HC IPB Pojišťovna Pardubice): „Zápas se nám nad očekávání povedl. S výjimkou konce druhé třetině, kdy nás Znojmo dostávalo pod tlak, jsme utkání zvládli. Jsem rád, že jsme dokázali uhrát zápas s nulou.“

Vzájemné zápasy 2002/2003
6.10.02 Znojmo – Dynamo Pardubice 0:3