15.9.2024

Dorost Dynama nestačil na Třinec a poprvé v sezoně prohrál

Dorostenci Dynama Pardubice se ve 4. kole utkali s Oceláři z Třince a poprvé v sezoně vyšli ze zápasu bodově naprázdno. První gól sice vstřelili domácí, Oceláři ale následně měli více ze hry a diktovali tempo. Netrvalo dlouho a Třinec se dostal dvěma slepenými góly do vedení, které si udržel po zbytek zápasu. Dynamo podlehlo Ocelářům 3:6.

Extraliga dorostu, 4. kolo, sobota 14.9.2024, Pardubice, malá hala

3:6
1:2, 2:2, 0:2
Branky a nahrávky: 01:42 Ryšavý (Sekanina, Ruml; 5/4), 30:53 Sekanina (Ruml, Joska; 5/4), 33:32 Ryšavý (Joska, Ruml; 5/5) – 05:46 Vlk (Weiss, Hrček; 5/4), 07:00 Vlk (Niemczyk, Řípa; 5/5), 24:57 Helis (Vlk, Blahuta; 5/5), 33:19 Řípa (Korhoň; 5/5), 47:34 Weiss (Hrček, Vlk; 5/3), 59:47 Hrček (5/5). Rozhodčí: Veinfurter – Řezníček, Šesták. Diváci: 42. Vyloučení: 6:6. Využití: 2:2. Střely na branku: 36:40. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3, 2:4, 3:4, 3:6.
Dynamo Pardubice: Veřmiřovský – Dubovči, Ruml, Jaroš, Čihák, Kincl, Mach, Řehořek – Fiala, Jindřichovský, Teml, Vaňha, Joska, Sekanina, Ryšavý, Šimonek, Kovář, Tvrdik.
Oceláři Třinec: Čelko – Marek, Barteczek, Korhoň, Chalupa, Niemczyk, Kaleta – Hrček, Řehák, Špaček, Lazovský, Blahuta, Fizek, Vlk, Polášek, Helis, Weiss, Řípa.

Od začátku zápasu tahali hráči domácího celku za kratší konec, když jim však po minutě a půl Třinečtí nabídli přesilovou hru, tak neváhali a Ryšavý za asistence Sekaniny a Rumla otevíral skóre – 1:0. Následně opět přišla pasáž, kde hosté diktovali tempo hry. Jejich snažení jen podpořilo vyloučení Fialy, které potrestal třinecký Vlk. Ten chvíli potom úřadoval znovu a otočil skóre zápasu na stranu Ocelářů – 1:2. Šance si poté vytvořili i domácí, nejdříve situaci tři na jednoho, kterou vychytal brankář Čelko. O 30 vteřin později byl v samostatném úniku Sekanina, tato šance ale měla stejný osud jako ta předchozí – opět zákrok brankáře Čelka.

Po delší části bez vážnějších příležitostí se ve 25. minutě Třinečtí dostali do dvoubrankového vedení – 1:3. Poté se ale na řadu dostali znovu Pardubice, přesilovku využil Tobiáš Sekanina, který tím nastartoval sled rychlých gólů. Pár minut na to totiž skóroval Řípa z Třince, který skvěle tečoval střelu Korhoně. Hned po buly ve středovém kruhu se ale prosadil Matěj Ryšavý po skvělé souhře s Joskou a Rumlem – 3:4. Ke konci třetiny se do sólo akce přes celé hřiště pustli opět Sekanina, zakončil ji ale nahrávkou jednomu ze spoluhráčů, kterému přeskočila přes hokejku a tím poslední větší šance druhé třetiny skončila.

Třetí třetina se rozjížděla pomaleji a první velké šance přišly až s vyloučeními Pardubic. Nejdříve za sekání a potom trest pro hráčskou lavici za příliš mnoho hráčů na ledě, tím se dostalo Dynamo do nepříznivé herní situace 3 na 5, kterou Třinec bez váhání využil a zvýšil na 3:5 z pohledu domácích. Poté hra zchudla na šance, naopak se začaly víc projevovat fyzické parametry a nedisciplinovanost hráčů. Poslední šanci mělo Dynamo ve hře bez brankáře, kterou sice dlouho zvládalo držet pod kontrolou, ke konci však Hrček zasadil Pardubicím finální ránu a upravil skóre na konečných 3:6. Všechny body si tak z enteria areny odváží Oceláři a Dynamo vyšlo ze 4. kola Extraligy dorostu naprázdno.

Vojtěch Faltys (trenér HC Dynama Pardubice): „Od začátku zápasu jsme měli problém chytit tempo, soupeř hrál ve vysokým tempu. Zatím to byl určitě nejrychlejší zápas, který jsme odehráli v této sezóně. Dali jsme první gól z přesilovky, které jsme sehráli dobře, ty nám zatím fungují. I přes ten slabší úvod jsme šli do vedení, bohužel se necháme vyloučit za příliš mnoho hráčů na ledě, takže úplně zadarmo nabídneme soupeři přesilovku. Vyrovnali na 1:1, celou první třetinu jsme se pak sžívali s tím tempem. Ve druhé a třetí třetině si myslím, že už to bylo vyrovnanější, chvilkami jsme měli i navrch, měli jsme tam vyložené šance, které jsme neproměnili. Pořád jsme byli na dostřel gólu, bohužel jsme zase za ten stejný prohřešek šli do tří, takže dvě takováto hloupá vyloučení, které nemůžeme dělat, soupeři nabídly možná stěžejní přesilovky, které proměnili. I když jsme na konci tu powerplay sehráli velmi dobře, tak gól jsme v ní nedali a soupeř ještě stihl dát gól do prázdné.“

Jan Mykš (trenér HC Oceláři Třinec): „Po té dlouhé cestě, kterou jsme sem měli, tak musím říct, že kluci mě překvapili aktivním nástupem do zápasu. Myslím si, že první třetinu jsme byli jasně lepší. Samozřejmě Pardubice tam měly přesilovky, kdy hrozily, sehrály to fakt parádně. Druhá třetina od nich byla dobrá, tam jsme se hlavně bránili. Ve třetí třetině jsme se vrátili ke své hře a myslím si, že jsme si tady zasloužili vyhrát. Na druhou stranu musím říct, že Pardubice pro nás byly opravdu těžký soupeř a těším se na další vzájemné zápasy.“