28.9.2024

Pardubičtí dorostenci otočili duel s Jihlavou a připsali si další výhru

Vstup do zápasu 7. kola Extraligy dorostu Dynamu vůbec nevyšel, dorostenci obdrželi v prvních deseti minutách 2 góly a museli po zbytek zápasu dotahovat. Ještě v první třetině Pardubice snížily a pomalu přebíraly otěže. Ve druhé třetině kvalita hry Dynama exponenciálně rostla a po srovnání, které přišlo zhruba v polovině zápasu už se hrálo prakticky na jednu branku. Pardubice byly mnohem lepším týmem a zaslouženě se do vedení dostaly ještě před druhou sirénou. Třetí třetina kopírovala obraz konce té druhé a Pardubice navýšily své vedení. V závěru ještě Dukla zkoušela hru bez brankáře. Risk v šesti jí nevyšel, Dynamo upravilo na finálních 5:2 a bere z tohoto zápasu všechny tři body.

Extraliga dorostu, 7. kolo, pátek 27.9.2024, Pardubice, malá hala

Dukla Jihlava

5:2
1:2, 2:0, 2:0
Branky a nahrávky: 16:15 Řehořek (Hynek, Tvrdik; 5/4), 34:24 Kovář (Jaroš, Kincl; 5/5), 39:42 Řehoř (Jaroš, Kincl; 5/5), 49:40 Jindřichovský (Kovář, Tvrdik; 5/5), 58:39 Tvrdik (Švejda; 5/5) – 04:11 Havlena (Flamík; 5/5), 07:17 Tramba (Duben, Havlena; 5/5). Rozhodčí: Kratochvíl – Kopecký, Topolský. Diváci: 65. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. Střely na branku: 46:28. Průběh utkání: 0:2, 5:2.
Dynamo Pardubice: Veřmiřovský – Jaroš, Ruml, Kincl, Hynek, Řehořek, Řivnáč – Ryšavý, Jindřichovský, Teml, Řehoř, Švejda, Joska, Sekanina, Šimonek, Kovář, Drábek, Tvrdik.
Dukla Jihlava: Bican – Malena, Tramba, Frantl, Zmrhal, Duben, Pešl – Pospíšil, Lukáš, Kouba, Havlena, Flamík, Anděl, Lexa, Lédl, Spaskin, Hobza.

Jihlava vstoupila do utkání aktivněji a už v 5. minutě šla do vedení. Dynamo nemohlo na Duklu najít recept a v 8. minutě šli hosté už do dvoubrankového vedení – 0:2. Pardubice ale přidaly na obrátkách a pomalu, ale jistě se tlačily na hostující obranu, která po dlouhém a neúprosném snažení poprvé kapitulovala v čase 06:15. V přesilové hře vystřelil snížení pro Pardubice Jiří Řehořek, který po útočném vhazování prostřelil brankáře Bicana – 1:2.

Ihned po startu druhé třetiny to vypadalo jako kdyby na led vstoupil úplně jiný tým Pardubic. To bylo vidět v kombinacích, fyzické hře a dokonce i četnosti napadání či aktivitě hráčů na ledové ploše. Krizový moment mohl přijít ve 25. minutě a oslabení domácích. Hru ve čtyřech však Dynamo zvládlo bravurně a i díky skvěle chytajícímu Veřmiřovskému se hosté nemohli radovat z využité početní výhody. Do samostatného úniku se zhruba v polovině zápasu dostal Tobiáš Sekanina, mezi betony brankáře Bicana ale puk prostrčit nedokázal. Ve 35. minutě tomu bylo ale jinak, po hustém tlaku puk za brankovou čáru dostal Melichar Kovář a Dynamo srovnává na 2:2. Ve 40. minutě, když se vracel Joska z trestné lavice, měli domácí přečíslení tři na nikoho, to využít sice nedokázali, ale z následného vhazování se prosadil Matyáš Řehoř a Pardubice šly na konci druhé třetiny do vedení 3:2.

Třetí třetina už se nesla v duchu jasné převahy domácích, která byla vidět po celý zbytek hracího času. Pardubice si vytvořily hned několik šancí a uchytila se až ta v 50. minutě, kdy se po asistencích Kováře a Tvrdika prosadil Matěj Jindřichovský a navýšil vedení na dvoubrankové. Domácí nepřestávali v tlaku a Duklu nezachránil ani risk při hře bez brankáře, protože během ní upravil Pavel Tvrdik na konečných 5:2. To znamená další výhru a 3 body do tabulky pro Dynamo!

Vojtěch Faltys (trenér HC Dynamo Pardubice): „Začátek zápasu nebyl úplně podle našich představ a to hlavně co se týká skóre. Inkasovali jsme 2 góly, to nás trochu nakoplo, zvedli jsme se a začali jsme hrát. Dvě formace si vytvořily nějaký tlak už v první třetině, i tak jsme ale přistoupili ke drobným změnám v sestavě, které zapůsobily velmi dobře. Druhá a třetí třetina byly z naší strany velmi dobré a byli jsme spokojeni s předvedenou hrou. To samozřejmě přineslo pak i góly, které padly po skvěle odvedené práci. Je velice cenné, že jsme dokázali dnešní zápas otočit a doufám, že na to v příštím zápase navážeme.“

Marian Morava (trenér HC Dukla Jihlava): „Myslím si, že jsme do zápasu vstoupili dobře a ujali jsme se rychle vedení. Hráli jsme aktivně, ale Pardubice nás zatlačily, daly kontaktní gól. V druhé třetině vstřelily vždy po nějaké naší chybě góly na 2:2, na 3:2 a byly jasně lepší. Ve třetí třetině si myslím, že jsme si vytvořili nějaký ten tlak, bohužel jsme gól nedali a naopak jsme zase po nějaké banální chybě dostali gól na 4:2 a následně pak v „power-play“ na 5:2 a bylo po zápase. Samozřejmě se projevila i kvalita Pardubic, která ve finále rozhodla o tomto zápase.“