6.3.2024

Béčko v druhém zápase play off padlo. O vítězi série s Přerovem rozhodne třetí duel

Osmifinálová série mezi béčkem a Přerovem bude rozhodnuta až ve třetím střetnutí. Dynamu B se sice podařilo v druhém souboji s Přerovem dvakrát srovnat stav, ale potřetí už se přerovská defenzíva oklamat nenechala a konečný stav 3:2 v jejich prospěch udržela.

Chance liga, PŘ2, středa 6.3.2024, Přerov, Zimní stadion

Přerov

3:2
1:0, 1:2, 1:0
Branky a nahrávky: 00:31 Nemec (Zeleňák, Chroboček; 5/5), 34:12 Pšurný (Mácha, Černý; 5/5), 46:54 Březina (Chludil, Pechanec; 5/4) – 31:29 Pochobradský (Zdráhal, Rákos; 5/5), 39:57 Herčík (Urban, Rohlík; 5/4). Rozhodčí: Bejček, Valenta – Komínek, Kráľ. Diváci: 1363. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2.
Přerov: Postava – Krisl, Černý, Zeleňák, Chroboček, Kudělka, Němec, Cubo – Březina, Pechanec, Indrák – Chludil, Nemec, Pospíšil – Ministr, Zembol, Dobša – Doležal, Pšurný, Mácha.
Dynamo Pardubice: Honzík – Zdráhal, Hrádek, Chabada, Nedbal, Voženílek, Tvrdík, Kaštánek – Herčík, Rákos, Pochobradský – Urban, Mikyska, Rohlík – Lichtag, Kaut, Hrníčko – Rouha, Zeman.

Utkání v Přerově začalo začalo zhurta. Už po jednatřiceti vteřinách zaznamenal domácí celek branku. Po vhazování ve středním pásmu se do samostatného úniku dostal slovenský centr Richard Nemec, který přesnou a razantní střelou zápěstím překonal nad lapačkou Davida Honzíka a rapidně otevřel skóre. V 5. minutě mohli přerovští hokejisté zvyšovat, když se ve velké příležitosti ve slotu ocitl útočník Daniel Indrák, jeho pokus však pardubický gólman zmařil.

Do druhého dějství ale naopak vstoupilo lépe Dynamo. Po necelých sto sekundách se prosadil Michal Pochobradský, jenž výborně projel podél levého mantinelu přes bránícího hráče a fantasticky vypálil těsně pod horní tyč. Hostující brankář neměl v tomto případě sebemenší šanci. Netrvalo dlouho a Zubři znovu dokázali dostat se do vedení. Autorem druhého gólu domácích byl centr Roman Pšurný, jehož dorážka po střele křídelníka Tomáše Doležala pod betonem Honzíka doputovala až do sítě. Pouhé tři sekundy před druhou sirénou nicméně zase udeřilo béčko. Tomáš Urban našel nádherným křižným pasem Daniela Herčíka a talentovaný forvard se z dobré pozice nemýlil. Pardubice tak zapsaly třetí využitou přesilovku v sérii.

Poslední třetina začala v o něco pomalejším tempu. Svou první početní výhodu v osmifinále však ve 47. minutě zúročil také Přerov, konkrétně David Březina. Jednatřicetiletý útočník se dostal s křídelníkem Lukášem Chludilem do přečíslení a v této situaci se nemýlil. Vsítil tak rozhodující gól na 3:2 a poslal osmifinálovou sérii do rozhodujícího třetího mače, který se sehraje ve čtvrtek 7. března v Přerově od 17:30.

Tomáš Jirků (HC Dynamo Pardubice): ,,Šli jsme do třetí třetiny za stavu 2:2, což pro nás bylo příznivé skóre, protože dneska jsme nehráli tak dobře jako u nás. Věřili jsme, že tu třetí třetinu zvládneme, bohužel jsme udělali chybu ve středním pásmu, soupeř jel přečíslení dva na jednoho a potrestal nás. Pak už jsme nedokázali ani v přesilových hrách, ani v šesti srovnat, ale neskládáme zbraně. Odpočineme a věříme, že zítra dotáhneme sérii do vítězného konce."