18.11.2023

Pátá domácí výhra v řadě! Dynamo B si poradilo s Přerovem

Po prohře nad první Porubou chtělo Dynamo navázat na předváděné výkony z posledních kol na domácím ledě. Po přesvědčivém výkonu a tříbrankové kanonádě ve druhé třetině si připsalo pátou domácí výhru za sebou po výsledku 4:1 proti Přerovu.

Chance liga, 22. kolo, sobota 18.11.2023, Chrudim, Zimní stadion

Přerov

4:1
1:1, 3:0, 0:0
Branky a nahrávky: 14:20 Pochobradský (Nedbal, Švec; 5/5), 25:38 Nedbal (Rákos; 5/5), 28:37 Urban (Zdráhal, Mikyska; 5/4), 30:53 Kaut (Lichtag, Hrádek; 4/5) – 14:59 Doležal (Černý, Hejcman; 5/4). Rozhodčí: Wagner, Jechoutek – Kotlík, Juránek. Diváci: 422. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 37:35 (13:9, 13:19, 11:7). Zblokované střely: 6:7. Vhazování: 30:25. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1.
Dynamo Pardubice: Honzík – Zdráhal, Hrádek, Švec, Nedbal, Voženílek, Tvrdík – Hrníčko, Rákos, Rohlík – Urban, Mikyska, Pochobradský – Herčík, Kaut, Žálčík – Rouha, Zeman, Lichtag.
Přerov: Lukeš – Černý, Kudělka, Chroboček, Krisl, Němec, Adámek, Cubo – Indrák, Pechanec, Březina – Doležal, Vlach, Svoboda – Nemec, Hejcman, Tomi – Goiš, Chludil, Ministr.

Pardubice na svého soupeře nastoupily od prvních sekund, hned v první minutě letěl Hrníčkův bekhend těsně vedle tyče. Do vedení dostal Dynamo zaslouženě v 15. minutě Michal Pochobradský, když tečoval mezi betony Nedbalovo nahození od modré čáry – 1:0. Vedení ale vydrželo doslova pár vteřin, protože fauloval Kaut a následnou početní výhodou potrestal střelou z kruhu Tomáš Doležal – 1:1.

Domácí tým ale pokračoval v ofenzivním pojetí hry a hned po začátku druhé třetiny mohl jít znovu do vedení. Pochobradský dobruslil puk a poté ho předal před branku na Tomáše Urbana, který chtěl až příliš přesně trefit pod horní tyč a poloodkrytou bránu přestřelil. Následovalo však další zajímavé přečíslení, když se do akce jako obránce zapojil Vojtěch Tvrdík a jeho střelu Lukeš pouze vyrazil, ale nikdo z útočníku puk do brány nedoklepl. Ani to ale Dynamo neodradilo a ve 26. minutě už si náskok vzalo zpět, když Rákos vysunul před bránu obránce Karla Nedbala a ten jemnou tečí usměrnil prudce letící puk nedostižně za brankáře – 2:1. Přesilovou hru ale využilo i Dynamo zásluhou Tomáše Urbana, který z prvého kruhu přesně trefil vzdálenější šibenici – 3:1. Pardubice byly za podpory fanoušků v pořádném laufu a ani jim nevadilo hrát ve vlastním oslabení, ve kterém vystihl Jakub Lichtag lehkovážnou rozehrávku soupeře, na druhé straně krásně předložil Tomáši Kautovi, jenž dostal puk nad beton Lukeše – 4:1.

Také v následujícím oslabení mohli být domácí úspěšní, ale Pochobradský tentokrát volil střelu, a i když si Lukeš nebyl moc jistý, puk měl pod betonem. Ke konci druhé třetiny měli tlak i hosté, zmatků před pardubickou bránou mohl využít Daniel Ministr. Honzíka už měl položeného před bránou, ale bekhend neusměrnil k tyči.

Ve třetí třetině se Přerov k moc šancím nedostal, Dynamo úspěšně odolávalo a ještě k tomu přidávalo ofenzivní nadstavbu. Před bránou se pět minut pře koncem dostal Daniel Herčík, ale neobsazeného ho Lukeš skvěle vychytal.

Tomáš Jirků (HC Dynamo Pardubice B): „Velká spokojenost za tři body. Nicméně první třetina z naší strany nebyla optimální a o přestávce jsme si k tomu museli něco říct. Kluci si to vzali k srdci, začali plnit věci, které jsme si řekli, a projevilo se to na naší hře. Zaslouženě jsme se dostali do vedení a za třetí třetinu ještě jednou posílám velkou pochvalu do kabiny, protože jsme ji odehráli jako zkušený mančaft a soupeře jsme víceméně k ničemu nepustili.“