6.1.2024

V Přerově rozhodovala třetí třetina. B tým odjíždí bez bodu

Osmá prohra z posledních devíti zápasů. Dynamo B nestačilo ani na Přerov, kam přijela družina trenéra Tomáše Jirků ve značně oslabené sestavě. O osudu zápasu rozhodovala hlavně třetí třetina, kterou Přerov vyhrál 3:0. Celkově v zápase zvítězil 5:2 a přeskočil tak pardubický B tým v tabulce Chance ligy.

Chance liga, 35. kolo, sobota 6.1.2024, Přerov, Zimní stadion

Přerov

5:2
2:1, 0:1, 3:0
Branky a nahrávky: 03:36 Mácha (J. Svoboda, Ministr; 5/5), 16:30 Pechanec (Chroboček, J. Svoboda; 5/4), 41:19 Krisl (Indrák, Ministr; 5/5), 57:44 Kudělka (5/5), 59:19 Krisl (5/5) – 08:32 Herčík (Zeman, Hrádek; 5/5), 36:51 Herčík (Honzík; 5/4). Rozhodčí: Cabák, Pilný – Bezděk, Veselý. Diváci: 856. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:1. Střely na branku: 19:38 (6:16, 7:14, 6:8). Zblokované střely: 9:7. Vhazování: 43:24. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 5:2.
Přerov: Postava – Němec, Kudělka, Talafa, Chroboček, Krisl, Cubo, Adámek – Lednický, Pechanec, Pospíšil – J. Svoboda, Hejcman, Indrák – J. Svoboda, Ministr, Mácha – Goiš, Nemec, Dobša.
Dynamo Pardubice: Honzík – Zdráhal, Hrádek, Švec, Nedbal, Voženílek, Tvrdík – Lichtag, Kaut, Hrníčko – Kaplan, Mikyska, Žálčík – Pavlata, Herčík, Zeman – Fiala, Gromadzki.

Ve velmi oslabené sestavě vstoupilo Dynamo B do utkání na ledě Přerova. Ve 30. minutě navíc dostal trest na pět minut a do konce utkání útočník Dominik Hrníčko. I tak dokázali svěřenci Tomáše Jirků soupeře vysoko přestřílet a do poslední chvíle bojovat o zisk alespoň jednoho bodu.

Přerov šel v utkání do vedení už ve čtvrté minutě. Na Máchovu branku však dokázal odpovědět ve formě hrající Daniel Herčík. Stejný hráč následně srovnal individuální akcí skóre i po druhé přerovské brance.

Rozhodovalo se tak až ve třetí třetině. Vítězná branka nakonec padla už v čase 41:19, kdy rozvlnil síť za brankářem Honzíkem Jiří Kristl. Závěrečný tlak se Dynamu B nepovedl. Po sérii neproměněných šancí Přerova se trenér Tomáš Jirků odhodlal ke hře bez brankáře, tu však rychle potrestal zkušený bek Tomáš Kudělka, kterého poté ještě napodobil svou druhou brankou v zápase Jiří Kristl.

Pro pardubický B tým tak jde už o osmou porážku z posledních devíti zápasů. Šanci na reparát bude mít béčko už v pondělí proti Jihlavě.

Tomáš Jirků (HC Dynamo Pardubice B): Utkání se mi hodnotí opravdu těžce, jelikož je to pro nás krutá porážka. Myslím si, že jsme celý zápas byli herně lepší a chvílemi jsme opravdu dominovali. Tvořili jsme si velké množství šancí, bohužel jsme je nedokázali proměnit a soupeř dal minimálně dvě šťastné branky. My už jsme se pak nedokázali vrátit do zápasu nějakým vyrovnávacím gólem a to, že jsme dostali dvakrát do prázdné branky, to už je vabank. Odjíždí se nám opravdu těžko, protože jsme tady dneska odvedli maximum. Tak to bohužel někdy je, že vyhraje i horší tým.