7.3.2024

Pro Dynamo B sezóna končí. Postup z předkola slaví Přerov

Přerov dokázal na domácím ledě otočil vývoj série předkola play off a postupuje do čtvrtfinále. Pro Dynamo B nakopak sezóna bohužel končí. Ráz rozhodujícího zápasu určila první polovina, po které Přerov vedl už 3:0. Snížení obstarali Ondřej Chabada a Michal Pochobradský, tížený třetí gól však pardubičtí hokejisté vstřelit nedokázali a v předkole play off Chance ligy končí.

Chance liga, PŘ3, čtvrtek 7.3.2024, Přerov, Zimní stadion

Přerov

3:2
2:0, 1:0, 0:2
Branky a nahrávky: 07:19 Zembol (Ministr, Dobša; 5/5), 12:14 Zeleňák (Zembol, Ministr; 5/5), 31:03 Dobša (Březina, Pechanec; 5/4) – 48:55 Chabada (Voženílek, Zeman; 5/5), 57:22 Pochobradský (Mikyska, Herčík; 5/5). Rozhodčí: Jechoutek, Kubičík – Zídek, Otáhal. Diváci: 1220. Průběh utkání: 3:0, 3:2.
Přerov: Postava – Krisl, Černý, Zeleňák, Chroboček, Kudělka, Němec, Cubo – Březina, Pechanec, Indrák – Chludil, Nemec, Pospíšil – Ministr, Zembol, Dobša – Doležal, Pšurný, Mácha.
Dynamo Pardubice: Honzík (32. Vomáčka) – Zdráhal, Hrádek, Kaštánek, Nedbal, Voženílek, Chabada, Kubíček – Herčík, Rákos, Pochobradský – Urban, Mikyska, Rouha – Lichtag, Kaut, Zeman – Paleček.

Do zápasu o postup do čtvrtfinále play off vstupovalo Dynamo B bez několika klíčových hráčů. Na marodku přibyli oproti druhému zápasu v sérii Ondřej Rohlík a Dominik Hrníčko. Od začátku série pak chyběl Lukáš Žálčík. Přesto se béčko o postup rvalo do posledních vteřin.

První polovina zápasu však svěřencům trenéra Tomáše Jirků hrubě nevyšla. Branky Zembola, Zeleňáka a Dobši znamenali přerovské vedení 3:0 a střídání v pardubické brance. Davida Honzíka nahradil Tomáš Vomáčka a ten už neinkasoval, naopak ihned po příchodu do branky lapil samostatný únik Máchy.

Obrovskou šanci poté neproměnil Herčík, o pár minut později už ale bylo sníženo. V čase 48:55 překonal Postavu střelou od modré čáry Ondřej Chabada. Ve třetí třetině pak čekal na Dynamo B nelehký úkol, dohnat dvoubrankovou ztrátu.

Snížení na rozdíl jediné branky přišlo v čase 57:22, kdy velkého tlaku v útočném pásmu využil důrazný Michal Pochobradský. Tlak Dynama B pokračoval, v posledních minutách dokonce Postavu muselo zachránit břevno. Vytoužené vyrovnání však nepřišlo a Dynamo B v předkole končí. Na Přerov nestačili poměrem 1:2 na zápasy.

Tomáš Jirků (HC Dynamo Pardubice B): Zápas určitě rozhodla první třetina, kterou jsme ztratili 0:2. Soupeř nám dal dva jednoduché góly poté, co jsme si nedokázali rozebrat hráče v prostoru před brankou. Udalo to směr utkání, nicméně jsme nesložili zbraně a ve třetí třetině jsme do toho dali všechno. Kluci to nevzdali, za což jsem velmi rád, i v kabině jsme jim za to poděkovali. Sahali jsme po vyrovnání, v závěru jsme dokonce trefili horní tyč. Pogratulovali jsme soupeři a ze série jsme si odnesli cenné zkušenosti, hlavně mladí kluci. Nachystáme se na další sezonu a věříme, že jako tým budeme ještě lepší.