7.10.2023

Pardubice B padly v Přerově nejtěsnějším možným rozdílem

Pardubičtí hokejisté posíleni o zkušeného Daniela Rákose v Přerově po dvou trefách Robina Kaplana dvakrát vedli, vedené však nedokázali udržet. Ve třetí části bohužel o vedení rychle přišli, po snížení na 3:4 z hole Pochobradského už však nedokázali vyrovnat.

Chance liga, 9. kolo, sobota 7.10.2023, Přerov, Zimní stadion

Přerov

4:3
0:1, 1:1, 3:1
Branky a nahrávky: 23:30 Březina (Pechanec; 5/5), 41:39 Březina (J. Svoboda, Chroboček; 5/5), 43:21 Chroboček (J. Svoboda; 5/5), 50:49 Tomi (J. Svoboda; 5/5) – 14:30 Kaplan (Lichtag, Tvrdík; 5/5), 33:28 Kaplan (Chabada, Urban; 5/4), 55:05 Pochobradský (Herčík, Zdráhal; 5/5). Rozhodčí: Kubičík, Koziol – Vašíček, Kráľ. Diváci: 840. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:1. Střely na branku: 29:30 (9:15, 12:3, 8:12). Zblokované střely: 3:6. Vhazování: 37:35. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 4:2, 4:3.
Přerov: Postava – Zeleňák, Černý, Chroboček, Krisl, Adámek, Kudělka, Cubo – Březina, Pechanec, J. Svoboda – Goiš, Hejcman, Doležal – Tomi, Indrák, J. Svoboda – Tarnoczy, Chludil, Dobša.
Dynamo Pardubice: Vomáčka (51. Honzík) – Zdráhal, Chabada, Kubíček, Bukač, Voženílek, Tvrdík, Kaštánek – Hrníčko, Rákos, Žálčík – Urban, Pochobradský, Herčík – Kaplan, Kaut, Lichtag – Zeman, Mikyska, Rouha.

V rozkouskovaném startu zápasu měli navrch Zubři. Do velké šance se dostal Březina, Vomáčka se ale stihl přesunout. Na opačné straně se v páté minutě před Postavu prodral Robin Kaplan, který sice neuspěl, od té doby však Dynamo začalo být aktivnějším celkem – 0:1.. Zubři sice kontrovali dvojicí dobrých šancí, zákroky však přibývaly hlavně Postavovi, který právě na zakončení Kaplana v 15. minutě nestačil. Hosté sehráli velmi dobrou akci přes Tvrdíka s Lichtagem, jehož zadovka vybídla Kaplana k otevření skóre. Mírnou převahu si Pardubice udržely až do sirény.

Na startu druhé třetiny zamířil Přerov do čtyř, s oslabením si však poradil bez problémů a hned po jeho konci srovnal. David Březina totiž dokázal přebruslit chybujícího obránce, Vomáčku si v úniku položil kličkou do forhendu a trefil odkrytou část branky – 1:1. Zubři byli ve druhém dějství lépe hrajícím týmem. Dobré šance měli Tarnoczy s Doležalem, poté ale také Pochobradský, který pro Mikysku vybojoval trestné střílení. Postava mu kotouč skvěle vypíchl. Od té doby šel ale výkon hostů zpátky nahoru a na konci přesilovky Přerovu znovu odskočili. Po střele příklepem se podruhé prosadil Robin Kaplan – 1:2.

Krátce po začátku třetí části přišel rychlý obrat ve skóre. Jakub Svoboda přesným pasem našel Davida Březinu, který tvrdým nápřahem od levého kruhu překonal Vomáčku – 2:2.. O dvě minuty později hrál první jmenovaný roli při trefě Davida Chrobočka – 3:2. Ten totiž hledal u branky právě Svobodovu hůl, nakonec ale šťastně trefil brusli pardubického obránce, od které puk zamířil za brankovou čáru. Po ubráněném oslabení Zubři odskočili na rozdíl dvou branek. Vojtěch Tomi parádní střelou vymetl bližší šibenici a vyhnal Vomáčku na střídačku – 4:2. Pardubice v závěru mohly zabojovat o body, s přispěním Černého teče je dostal na kontakt Daniel Herčík – 4:3. Dynamu snahu o vyrovnání zkomplikovalo vyloučení, v posledních minutách už nedokázalo srovnat stav utkání a bohužel opět muselo skouknout těsnou porážku.

Richard Král (HC Dynamo Pardubice B): První třetina byla z naší strany povedená. Měli jsme dobrý pohyb a odehráli jsme to podle představ. Druhá část byla rozházená se spoustou vyloučení a oslabení, ale ustáli jsme to a pořád jsme byli o gól napřed. Pak jsme bohužel dostali dvě laciné slepené branky a soupeř se dostal na koně. Potom už to od nás bylo těžší. Bojovali jsme až do konce, snížili jsme na 3:4. Když jsme ale byli v tlaku a snažili se vyrovnat, přišlo zase zbytečné vyloučení. Se zápasem už se nám pak nepodařilo nic udělat.