13.3.2022

Junioři porazili na svém ledě Karlovy Vary. Výhru zařídil Kaplan

Pardubičtí junioři přivítali na svém ledě Karlovy Vary, když hned na začátku první třetiny poslal Robin Kaplan domácí do vedení. V zápase pak padly ještě dva góly na domácí straně o které se znovu postaral Robin Kaplan, který tak svými třemi góly zajistil Dynamu výhru 3:0. Pardubice si tak připsaly čtvrtou výhru v řadě a zároveň si Kadlc připsal čisté konto.

Extraliga juniorů, 10. kolo, sobota 12.3.2022, Pardubice, enteria arena

Karlovy Vary

3:0
1:0, 1:0, 1:0
Branky a nahrávky: 02:40 Kaplan (Šťastný; 5/5), 30:34 Kaplan, 42:53 Kaplan (Herčík, Šťastný; 5/5). Rozhodčí: Mejzlík, Ondráček – Bohuněk, Jiruška. Diváci: 60. Vyloučení: 3:5. Bez využití. Střely na branku: 6:0. Průběh utkání: 3:0.
Dynamo Pardubice: Kadlc – Hebek, Kubíček, Nedelka, Tvrdík, Chabada, Koudelka, Kaštánek – Štetka, Pavlata, Lichtag, Herčík, Costa, Paleček, Novotný, Šťastný, Kaplan, Gromadzki.
Karlovy Vary: Bočan – Benda, Bulka, Pohanka, Krajčík, Kočí, Dorot, Zolnaj, Vogel – Rymon, Botoš, Šlechta, Sapoušek, Šmajda, Adámek, Seidler, Varvařovský, Adámek.

Dynamo se ihned na začátku první třetiny dostalo do útočného pásma, kde Šťastný nahrával Robinu Kaplanovi, který jako první otevřel skóre zápasu a poslal tak domácí celek do vedení – 1:0. Poté byl jeden z pardubických hráčů vyloučen a karlovarští hráči si tak zahráli přesilovou hru, při níž Adámek střílel z mezikruží na Kadlce, ale jeho střela mířila vysoko nad domácí branku. Ke konci třetiny si také zahrály přesilovou hru Pardubice, při které mohly jít do dvoubrankového vedení. Lichtag s Herčíkem si dobře najeli před Bočana, kde první jmenovaný nahrával druhému, ale hostující brankář předvedl skvělý zákrok.

Na začátku druhé třetiny byla Energie dvakrát za sebou vyloučena, a domácí tak při přesilovce mohli odskočit na dvoubrankové vedení. Nejdříve střílel od modré Costa a potom Herčík, ale ani jeden z nich nedokázal karlovarského brankáře překonat. Poté také byli vyloučeni domácí a hosté tak dostali šanci vyrovnat, ale tuto možnost nevyužili, kvůli skvěle chytajícímu Kadlcovi. Ve 30. minutě se už znova radovaly Pardubice, kdy se do samostatného úniku dostal Robin Kaplan a ten svým druhým gólem v zápase zvýšil skóre na 2:0.

Ve třetí třetině se ihned do útoku dostal znovu Robin Kaplan, který přesnou střelou do rohu potřetí v utkání překonal Bočana a tím si i připsal hattrick – 3:0. Potom přišlo další vyloučení na hostující straně, ale tuto přesilovou hru Dynamo nevyužilo. Třetina se pak odehrávala v klidném tempu, Pardubice si držely puk na svých holích a nedovolily tak Karlovým Varům pokusit se o snížení skóre. Dynamo tak na domácím ledě vyhrálo 3:0.