19.3.2021
Ladislav Adámek

Dynamo nezvládlo druhý zápas čtvrtfinálové série

Dynamo muselo velmi rychle zapomenout na porážku v prvním zápase čtvrtfinále. Do druhého utkání nastoupily Pardubice v pozměněné sestavě, do které se vrátili Radoslav Tybor a Denis Kusý, obranné řady při absenci Marka Ďalogy doplnil Tomáš Jelínek. Pardubice však na Mladou Boleslav nestačily ani ve druhém zápase, podruhé v řadě se neprosadily a prohrály 0:5.

Tipsport extraliga, ČF2, pátek 19.3.2021, ŠKO-ENERGO Aréna

Mladá Boleslav

5:0
1:0, 1:0, 3:0
Branky a nahrávky: 10:31 Kotala (5/5), 39:42 Šťastný (Pláněk; 5/4), 42:01 Ciencala (Claireaux; 5/5), 49:08 Kotala (Jääskeläinen, Ševc; 5/4), 52:20 Claireaux (Ciencala, Bernad; 5/4). Rozhodčí: Hradil, Mrkva – Gebauer, Hlavatý. Vyloučení: 5:8. Využití: 3:0. Diváci: 0. Střely na branku: 34:22 (6:3, 16:11, 12:8) Zblokované střely: 9:10. Hity: 20:18. Vhazování: 31:40. Průběh utkání: 5:0.
Mladá Boleslav: Růžička – Ševc, Šidlík, Moravec, Pláněk, Bernad, Fillman, Allen – Kotala, Zbořil, Šťastný – Cienciala, Claireaux, Jääskeläinen – Flynn, Najman, Kousal – Strnad, Bičevskis, Stránský.
Dynamo Pardubice: Klouček – Mikuš, Bučko, Vála, Nakládal, Kolář, Hrádek, Jelínek – Kousal, Zohorna, Camara – Paulovič, Poulíček, Blümel – Horký, Roman, Tybor – Kusý, Pochobradský, Kosticyn.

Do zápasu Dynamo vstoupilo velmi špatně. Hned po 19 vteřinách se na trestnou lavici posadil Juraj Mikuš, který dostal čtyřminutový trest za vysokou hůl. Mladá Boleslav si však v přesilovce nedokázala vytvořit žádnou větší šanci. Nicméně se Středočeši dostali rychleji do tempa, z čehož resultovalo druhé vyloučení Dynama. Do šance se nejprve v oslabení dostal Ondřej Vála, který bekhendem netrefil branku, poté velkou šanci nevyužil na druhé straně David Šťastný.

První branku utkání krátce po vypršení druhé přesilovky Mladé Boleslavi vstřelil Jakub Kotala, který po chybě na útočné čáře ujel obráncům Dynama a překonal Milana Kloučka – 1:0. Pardubice poté v přesilovce vyrovnaly po nádherné akci Andreje Kosticyna a Anthonyho Camary, jenže branka byla po přezkoumání u videa zrušena pro hru vysokou holí zhruba třicet vteřin před vstřelením branky. Před koncem první periody se po nahrávce zpoza branky dostal do obrovské šance Luboš Horký. Ten však jen těsně minul prostor mezi třemi tyčemi. Do kabin tak Dynamo šlo s jednogólovým mankem.

Po návratu z kabin se do šance dostal Jakub Nakládal, gól z toho ale bohužel nebyl. Krátce poté se do velké příležitosti prodral také Radoslav Tybor, který si od mantinelu nabruslil před Růžičku, ten však jeho pokus pravděpodobně lapačkou vytěsnil mimo. Zdálo se však, že se Dynamo konečně začalo prosazovat.

Na konec druhé třetiny dostaly Pardubice velkou možnost v podobě minutu a dvacet vteřin dlouhé přesilovky pět na tři. Nejprve byl podražen Robert Kousal a poté Martin Ševc nejprve hodil Patrika Poulíčka na vlastního brankáře a poté ho vzal do kravaty, za což vyfasoval 2+2 minuty. Ke střele se dostal Robert Kousal, Růžička se ale stihl přesunout, Dynamo tak přesilovku nevyužilo.

Byla to naopak Mladá Boleslav, která potrestala nedovolený zákrok Tomáše Zohorny. David Šťastný rychlou střelou zápěstím od modré čáry trefil přesně a druhá třetina tak skončila za stavu 0:2 z pohledu Pardubic.

Dynamo chtělo ve třetím dějství na svého soupeře vletět, což se mu první minutu poslední periody dařilo, jenže byla to opět Mladá Boleslav, kdo udeřil. Valentin Claireaux se dostal k puku na zadním mantinelu, zapříčinil jeho odraz k Davidu Ciencalovi, který mezi betony prostřelil Kloučka – 3:0.

Čtvrtou branku domácích přidal v přesilovce v čase 49:08 Jakub Kotala, který tečoval střelu Joona Jääskeläinena a o tom, kam zamíří druhý bod čtvrtfinále, bylo rozhodnuto. Mladá Boleslav navíc dokázala využít ještě další přesilovku, důrazem na brankovišti se prosadil bývalý pardubický útočník Valentin Claireaux – 5:0.

Skóre se v závěru už nezměnilo, Pardubice tak za šest třetin v Mladé Boleslavi nedaly branku a v enteria areně se budou snažit o zdramatizování série tak, aby se zpět do Mladé Boleslavi vracely za stavu 2:2 na zápasy.

Pavel Patera (BK Mladá Boleslav): „První třetina byla vyrovnaná, možná jsme měli malinko navrch. Byli jsme rádi za ten krásný gól. Ve druhé třetině tahaly Pardubice za delší konec, měly plno přesilovek, ale naše speciální formace na oslabení to sehrály výborně. Měli jsme tam i trochu štěstí, a stejně jako včera nás podržel výborný gólman. Gól na 2:0 těsně před koncem druhé třetiny byl hodně důležitý, využili jsme přesilovku. Ve třetí třetině nám to tam napadalo a bylo po zápase.“

Richard Král (HC Dynamo Pardubice): „V první třetině jsme ustáli ta oslabení těsně za sebou, odehráli jsme je dobře. Druhá třetina byla z naší strany asi nejlepší, co jsme tady odehráli. Měli jsme víc ze hry, bohužel jsme ale neproměnili přesilovku pět na tři, a to byl asi klíčový okamžik zápasu. Udělali jsme pak zbytečný faul, dostali jsme na konci druhé třetiny na 0:2. Tím jsme asi dostali Bolku trochu na koně, ve třetí třetině nám tam napadalo víceméně všechno.“