5.1.2021

Dynamo bere po přestřelce bod, na Boleslav nestačilo v nájezdech

Dynamo ani na druhý pokus v novém roce výhru nepřidalo. Ve vyrovnané přestřelce Boleslav celý zápas dotahovala. Dynamo dvě minuty před koncem vedlo, ale hosté po chybě domácích vyrovnali. Napínavé utkání musely rozhodnout až samostatné nájezdy, v nichž Boleslavští rozhodli až v 10. sérii.

Tipsport extraliga, 9. kolo, úterý 5.1.2021

Mladá Boleslav

4:5sn
2:0, 1:2, 1:2 - 0:0
Branky a nahrávky: 6:20 Blümel (Mandát, Mikuš; 4/4), 14:07 Blümel (Paulovič; 5/5), 26:48 Poulíček (Paulovič; 5/5), 40:48 Blümel (Paulovič, Nakládal; 5/4) – 25:11 Kousal (Bičevskis; 4/5), 31:36 Šťastný (Šidlík, Cienciala; 5/5), 44:09 Šťastný (Ševc; 5/4), 58:24 Flynn (Šťastný; 5/5), rozh. náj. Flynn. Rozhodčí: Pražák, Úlehla – Špringl, Rampír. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 0. Střely na branku: 17:25 (6:7, 5:11, 3:6 – 0:1) Zblokované střely: 5:21. Hity: 11:7. Vhazování: 29:36. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:3, 4:4, 4:5.
Dynamo Pardubice: Kantor – Kolář, Nakládal, Mikuš, Hrádek, Ďaloga, Vála, Holland – Paulovič, Poulíček, Blümel – Mandát, Kousal, Camara – Kusý, Roman, Svačina – Machala, Rohlík, Matýs.
Mladá Boleslav: Růžička – Hrbas, Ševc, Moravec, Pláněk, Fillman, Šidlík – Strnad, Bičevskis, Stránský – Lunter, Cienciala, Šťastný – Jääskeläinen, Claireaux, Alderson – Flynn, Najman, Kousal – Szturc.

Dohrávka 9. kola extraligy začala vyloučením na straně Dynama. Camara mimo hru fauloval soupeře a hned v úvodních minutách oslabil svůj tým. Ani minutu si hosté nezahráli přesilovku, jedinou střelu expardubického Claireauxe zblokoval Nakládal a už mířil na trestnou lavici Alderson, jenž v souboji nedovoleně hákoval. Vzápětí se zdálo, že se do šance dostane Ciencala. Ten ale se střelou dlouho váhal a musel přihrávat, čehož využil Mikuš. Pardubický zadák pas přes šíři kluziště zachytil a ihned prodloužil na Mandáta. Asistent kapitána našel na levé straně volného Matěje Blümela a ten střelou ke vzdálenější tyči úspěšně zakončil povedenou akci – 1:0.

V deváté minutě mohl vedení Východočechů navýšit Kousal, ale jeho pokus nad beton neskončil za zády Růžičky. Nezdar zkušeného spoluhráče o několik minut později napravil druhou trefou zápasu Matěj Blümel. Bruslaři špatně střídali, Paulovič našel svého jmenovce a nikým neatakovaný reprezentant překonal gólmana Boleslavi podruhé – 2:0. Svačina se tři minuty před koncem periody dostal do samostatného úniku, snažil se Růžičku nachytat střelou mezi betony, ale třetí branku Dynama nepřidal. Ani Blümel v závěru úspěšný nebyl, po přihrávce Poulíčka zkompletovat hattrick v úvodní dvacetiminutovce nedokázal.

Začátek prostředního dějství přinesl další dvouminutový trest. Pardubičtí možnost na skórovaní nevyužili, naopak v oslabení snížil Pavel Kousal, kterému se podařilo se štěstím po nepříliš vydařené střele dostat puk za záda Kantora – 2:1. Boleslav po brance uzavřela Dynamo v obranné třetině, ale domácí opět udeřili z protiútoku. Tentokrát se po nahrávce Pauloviče nemýlil Patrik Poulíček, jeho střela mezi betony Růžičky skončila v síti – 3:1.

Středočechy ani třetí branka nepoložila a ve 32. minutě byli za svoji aktivitu odměněni. Před Kantorem skvěle nasměroval tečí puk mezi betony David Šťastný – 3:2. Následně mohli Mladoboleslavští vyrovnat, když už zvedali ruce nad hlavu, ale Strnad netrefil zcela odkrytou svatyni Pardubic. Do konce druhé části si hosté díky většímu nasazení vypracovali několik příležitostí, ani jedna rána recept na překonání Kantora nenašla.

Závěrečná třetina pokračovala zkrácenou početní výhodou Dynama, kterou ale předčasně ukončili domácí. Třetí asistenci u branky si připsal Paulovič, po jehož pokusu se dostal do zakončení dvacetiletý Matěj Blümel, jenž nekompromisně zakončil, ale s oslavami musel počkat, protože si hostující lavička vyžádala coach challenge. Nakonec rozhodčí třetí branku Blümela uznali a Pardubice opět odskočily na rozdíl dvou branek.

Netrvalo dlouho a Boleslavští opět udeřili. Ďaloga na trestné lavici nevydržel dlouho, po 12 vteřinách prokázal svůj skvělý důraz v předbrankovém prostoru David Šťastný – 4:3. V závěru třetiny přišla vyloučení z řad domácích, ani jeden z trestů nebyl ze strany Mladé Boleslavi potrestán. Chyba Pavla Kantora už však nepotrestaná nezůstala, minutu před koncem pardubický gólman uklouzl v brankovišti a boleslavský Oscar Flynn s velkou dávkou štěstí vyrovnal na 4:4, což znamenalo prodloužení.

Půl minuty po startu prodloužení zamířil na trestnou lavici boleslavský Kousal, ale gólovou příležitost si domácí Dynamo nevypracovalo. Minutu před koncem prodloužení mohl rozhodnout Hrbas, ten nastřelil pouze oblouk branky a bylo tak jasné, že o vítězi rozhodnou samostatné nájezdy. Ani v těch dlouho nebylo jasno o vítězi. Nakonec rozhodla až 10. série, ve které Boleslavi vystřelil dva body Oscar Flynn.

Richard Král (HC Dynamo Pardubice): „Dnešní utkání se mi hodnotí těžce, jelikož jsme víceméně celý zápas tahali za kratší konec. Po první třetině jsme vedli. Ve druhé jsme se dostávali pod velký tlak, soupeř nás přebrusloval. I přesto, že jsme ve třetí třetině vedli 4:2 a už to vypadalo, že bychom zápas mohli dovést do konce, jsme pak dostali smolný gól na 4:4. Za dnešek jsme si více než bod nezasloužili. Možná ani ten ne.“

Pavel Patera (BK Mladá Boleslav): „Nevstoupili jsme do zápasu dobře. V první třetině zasloužené vítězství Pardubic 2:0, můžeme být rádi, že to nebylo více. Od druhé třetiny jsme to byli my, začali jsme hrát svoji hru. Myslím si, že dvě třetiny jsme byli lepší, v prodloužení jsme byli lepší, takže dva body jsou zasloužené.“