ČF1, pátek 19.3.1999 od 17:00 hodin, Zimní stadion Luďka Čajky
Berani Zlín
Berani Zlín
1
 
Dynamo Pardubice
Dynamo Pardubice
0
 
Třetiny: 0:0, 1:0, 0:0.
Branka a nahrávka: 22. Marušák (Štraub). Rozhodčí: Rejthar – Český, Rouspetr. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. Diváci: 7343. Průběh utkání: 1:0. Stav série: 1:0.
Berani Zlín: Kameš – Hamrlík, Mojžíš, Marušák, Hučko, Rachůnek, Žižka – Okál, Čajánek, Meluzín – Vala, Štraub, Kapusta – Tomek, Leška, Veselý. Trenéři: Zdeněk Venera a Antonín Stavjaňa.
Dynamo Pardubice: Barta – Pácal, Píša, Malinský, Jančařík, Mudroch, R. Pospíšil – S. Procházka, Tvrdík, Jantovský – Mikeska, Martinec, Kudrna – Koudelka, Plášek, Vak (41. Rozsíval). Trenéři: Miloš Říha a Milan Chalupa.

Jediná branka, kterou vstřelil ve 22. minutě v přesilové hře obránce Jiří Marušák, rozhodla o výhře Zlína nad Pardubicemi v prvním utkání čtvrtfinálové série extraligy. Domácí tak potvrdili titul nejlepšího mužstva v domácím prostředí ze základní části.

Zlín postrádal nemocného útočníka Zadinu, Východočeši se museli obejít bez obránce Kříže a útočníků Kábrta a Blažka. V počátku sice měli domácí optickou převahu, avšak jejich útočné akce narážely na bezchybnou obrannou hráz soupeře.

V polovině první třetiny Pardubičtí, jejichž celé mužstvo nastoupilo do zápasu s různobarevně obarvenými vlasy, vyrovnali hru a oba celky se soustředily na obranu a čekaly na chybu soupeře. Přinesla ji 22. minuta, kdy vyloučení hostujícího Jantovského potrestal zlínský obránce Marušák, který obdržel ideální přihrávku od Štrauba.

Gól sice zvýšil snahu hostí v útočné fázi, nedokázali se však dlouhé minuty prosadit, naopak domácí Veselý i Kapusta měli vyložené šance ke zvýšení náskoku. Stínem v závěru utkání bylo zranění jednoho z pardubických hráčů, kterého zasáhla na střídačce láhev hozená z hlediště.

 

Ohlasy po utkání

Antonín Stavjaňa (HC ZPS Barum Zlín): „Oba celky sehrály solidní střetnutí, ve kterém důsledně plnily taktické pokyny. V našem celku je spousta mladých hráčů, kteří nebyli na boje v play off zvyklí. Teprve v průběhu utkání se uklidnili a hráli dobře. Jsem rád, že jsme hubené vítězství ubránili.“

Miloš Říha (HC IPB Pojišťovna Pardubice): „V utkání nechyběla kvalita, bojovnost a nasazení. V našem celku chyběla v úvodních minutách agresivita v útočných akcích, teprve v závěrečných minutách jsme se dokázali prosazovat. Vlasy jsme si obarvili z hecu, jsme parta, a proto se všichni podřídili.“

Vzájemné zápasy 1998/1999
2.10.98 Dynamo Pardubice – Berani Zlín 3:2
15.11.98 Berani Zlín – Dynamo Pardubice 3:0
14.1.99 Dynamo Pardubice – Berani Zlín 8:5
28.2.99 Berani Zlín – Dynamo Pardubice 4:2
19.3.99 Berani Zlín – Dynamo Pardubice 1:0
21.3.99 Berani Zlín – Dynamo Pardubice 2:0
23.3.99 Dynamo Pardubice – Berani Zlín 1:2p
Twitter
Facebook

Hlavní partner arény

ČSOB Pojišťovna arena

Partneři

Město Pardubice
Chládek a Tintěra
go4games
Lumius
Westminster Unternehmensgruppe
Autocentrum Barth
Léčebné lázně Bohdaneč
Střída Sport
Reklamní banner
KAS
 
Autocentrum BARTH
Autocentrum BARTH
Fanshop Dynana Pardubice
Autocentrum BARTH
Autocentrum BARTH

Partneři mládežnického hokeje

RENOMIA
Edera

Chcete být vidět?

Banner sponzoři