37. kolo, pátek 22.1.1999 od 17:30 hodin, Městský zimní stadion
Rytíři Kladno
Rytíři Kladno
0
 
Dynamo Pardubice
Dynamo Pardubice
0
 
Třetiny: 0:0, 0:0, 0:0.
Rozhodčí: Kolísek – Kareš, Český. Vyloučení: 5:6. Bez využití. Diváci: 3217. Průběh utkání: 0:0.
Rytíři Kladno: Bílek – Židlický, Mádl, M. Táborský, P. Táborský, Kročák, Pozník, Jelínek, Dlouhý – L. Svoboda, Eichenmann, Eiselt – Tenkrát, Sivek, Kaňka – Hypius, Burger, Kupka – Vorel, Kameš, Holšán.
Dynamo Pardubice: Barta – Čáslava, Píša, Mudroch, Pácal, Jančařík, Malinský – Jantovský, T. Blažek, S. Procházka – Mikeska, Plášek, Vak – Kudrna, T. Martinec, Koudelka.

Ve vyrovnaném souboji Kladna s Pardubicemi se diváci branky nedočkali, což se stalo v extraligovém utkání v letošním ročníku teprve podruhé. Hosté tak prodloužili svou sérii bez porážky na šest zápasů. Pardubický brankář Barta udržel v sezóně podruhé čisté konto, kladenský Bílek se radoval z nuly poprvé.

Domácí se dostali do první šance v oslabení, když ujeli Tenkrát s Kaňkou, ale Barta byl na místě. Hosté byli aktivnější a v šesté minutě chyby brankáře Bílka nevyužili Blažek s Jantovským. Kladno odpovědělo tvrdými střelami Kameše a Burgera. V závěru první části mohli jít do vedení hosté, když v oslabení ujel Vak, ale Bílek zachránil, stejně jako o chvíli později po akci Tomáše Martince.

Ve druhé části opět Martincova teč skončila těsně vedle kladenské branky. V polovině utkání se řítila na jediného pardubického obránce hned čtveřice domácích, Kaňka však trefil pouze tyč. Poté se při hře čtyřech proti čtyřem protáhl kladenskou obranou Stanislav Procházka a Bílek jeho střelu s problémy vyrazil, následná Blažkova střela skončila v jeho lapačce.

Hned na začátku závěrečné části se ocitl sám před Bartou Eichenmann, na druhé straně se vyznamenal po dvou střelách Koudelky domácí gólman. Kladno v závěru chtělo strhnout vítězství na svou stranu, ale neujaly se pokusy Kameše, Burgera, Tenkráta ani průnik obránce Židlického.

 

Ohlasy po utkání

Otakar Vejvoda (HC Velvana Kladno): „Máme soupeře přečteného a dobře jsme se na něj připravili. Měli jsme vyhrát, utkání jistě bylo nadprůměrné, i když je otázkou, jestli třinácté mužstvo tabulky může hrát nadprůměrný hokej. Z výsledku je patrné, že brankáři byli lepší než útočníci.“

Milan Chalupa (HC IPB Pojišťovna Pardubice): „Začátek nebyl z naší strany dobrý, teprve od desáté minuty jsme se dostali hry. Měli jsme několik šancí. Jednu chvíli jsme mysleli i na vítězství, ale v závěru utkání nás zachraňoval výborný brankář Barta. S bodem jsem spokojen.“

Vzájemné zápasy 1998/1999
9.10.98 Rytíři Kladno – Dynamo Pardubice 3:3
27.11.98 Dynamo Pardubice – Rytíři Kladno 3:1
22.1.99 Rytíři Kladno – Dynamo Pardubice 0:0
12.3.99 Dynamo Pardubice – Rytíři Kladno 7:2
Twitter
Facebook

Hlavní partner arény

ČSOB Pojišťovna ARENA

Partneři

Město Pardubice
Chládek a Tintěra
go4games
Autocentrum Barth
Seven Energy
FERATT
Pardubický kraj
České dráhy
Reklamní banner
KAS
 
Autocentrum BARTH
Autocentrum BARTH
Pardubická juniorka
Fanshop Dynana Pardubice
BARTH Reklamka
Autocentrum BARTH

Chcete být vidět?

Banner sponzoři