37. kolo, pátek 22.1.1999 od 17:30 hodin, Městský zimní stadion
Rytíři Kladno

Rozhodčí: Kolísek – Kareš, Český. Vyloučení: 5:6. Bez využití. Diváci: 3217. Průběh utkání: 0:0.
Rytíři Kladno: Bílek – Židlický, Mádl, M. Táborský, P. Táborský, Kročák, Pozník, Jelínek, Dlouhý – L. Svoboda, Eichenmann, Eiselt – Tenkrát, Sivek, Kaňka – Hypius, Burger, Kupka – Vorel, Kameš, Holšán.
Dynamo Pardubice: Barta – Čáslava, Píša, Mudroch, Pácal, Jančařík, Malinský – Jantovský, T. Blažek, S. Procházka – Mikeska, Plášek, Vak – Kudrna, T. Martinec, Koudelka.

Ve vyrovnaném souboji Kladna s Pardubicemi se diváci branky nedočkali, což se stalo v extraligovém utkání v letošním ročníku teprve podruhé. Hosté tak prodloužili svou sérii bez porážky na šest zápasů. Pardubický brankář Barta udržel v sezóně podruhé čisté konto, kladenský Bílek se radoval z nuly poprvé.

Domácí se dostali do první šance v oslabení, když ujeli Tenkrát s Kaňkou, ale Barta byl na místě. Hosté byli aktivnější a v šesté minutě chyby brankáře Bílka nevyužili Blažek s Jantovským. Kladno odpovědělo tvrdými střelami Kameše a Burgera. V závěru první části mohli jít do vedení hosté, když v oslabení ujel Vak, ale Bílek zachránil, stejně jako o chvíli později po akci Tomáše Martince.

Ve druhé části opět Martincova teč skončila těsně vedle kladenské branky. V polovině utkání se řítila na jediného pardubického obránce hned čtveřice domácích, Kaňka však trefil pouze tyč. Poté se při hře čtyřech proti čtyřem protáhl kladenskou obranou Stanislav Procházka a Bílek jeho střelu s problémy vyrazil, následná Blažkova střela skončila v jeho lapačce.

Hned na začátku závěrečné části se ocitl sám před Bartou Eichenmann, na druhé straně se vyznamenal po dvou střelách Koudelky domácí gólman. Kladno v závěru chtělo strhnout vítězství na svou stranu, ale neujaly se pokusy Kameše, Burgera, Tenkráta ani průnik obránce Židlického.

Otakar Vejvoda (HC Velvana Kladno): „Máme soupeře přečteného a dobře jsme se na něj připravili. Měli jsme vyhrát, utkání jistě bylo nadprůměrné, i když je otázkou, jestli třinácté mužstvo tabulky může hrát nadprůměrný hokej. Z výsledku je patrné, že brankáři byli lepší než útočníci.“

Milan Chalupa (HC IPB Pojišťovna Pardubice): „Začátek nebyl z naší strany dobrý, teprve od desáté minuty jsme se dostali hry. Měli jsme několik šancí. Jednu chvíli jsme mysleli i na vítězství, ale v závěru utkání nás zachraňoval výborný brankář Barta. S bodem jsem spokojen.“

Vzájemné zápasy 1998/1999
9.10.98 Rytíři Kladno – Dynamo Pardubice 3:3