Staropramen extraliga ledního hokeje, 34. kolo, čtvrtek 14.1.1999, Zimní stadion města Pardubic

8:5
3:1, 3:4, 2:0
Branky a nahrávky: 6. Jantovský (Píša), 13. S. Procházka (Jantovský), 15. Kudrna, 23. Blažek (Jantovský), 37. Martinec (Kudrna), 40. Kudrna (Koudelka, Jančařík), 55. Martinec, 59. S. Procházka – 3. Čajánek (Hamrlík, Okál), 22. Štraub (Kapusta), 23. Meluzín (Čajánek), 26. Meluzín (Čajánek, K. Rachůnek), 38. Kapusta (Štraub, Leška). Rozhodčí: Šindler – M. Dvořák, Křivský. Vyloučení: 9:10, navíc Jančařík, Koudelka 10 minut osobní trest, Malinský 10 minut osobní trest a osobní trest do konce utkání – Čajánek 10 minut osobní trest. Využití: 2:1. V oslabení: 2:0. Diváci: 4218. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:3, 4:3, 4:4, 5:4, 5:5, 8:5.
Dynamo Pardubice: Barta – Píša, Mudroch, Malinský, Jančařík, Cypljakov, Pospíšil – S. Procházka, Blažek, Jantovský – Koudelka, T. Martinec, Kudrna – Mikeska, Plášek, Rozsíval (41. Vak).
Berani Zlín: Kameš (41. Hrazdíra) – Hamrlík, Mojžíš, Marušák, Šefčík, K. Rachůnek, Žižka – Okál, Čajánek, Meluzín – Zadina, Štraub, Kapusta – I. Rachůnek, Leška, Veselý – Balaštík, Vala, Ambruz.

V předehrávce 34. kola hokejové extraligy úspěšně odstartovali pardubičtí hokejisté sérii tří zápasů na domácím ledě, když zdolal Zlín 8:5. Utkání přineslo nebývalou úrodu branek a velký počet vyloučených.

Domácí bez obránců Kříže, Pácala a útočníka Kábrta již ve třetí minutě inkasovali, ale gól je vyburcoval k velkému náporu. Hodně jim pomohla v šesté minutě přesilovka 5:3, kterou využili a v dalším průběhu aktivní hrou donutili soupeře k chybám v obraně, což se jim vyplatilo mezi 13. a 15. minutou, kdy získali dvoubrankový náskok.

Zlínští trenéři od začátku druhé třetiny nechali na střídačce Valův juniorský útok a střídáním tří formací se pokusili o změnu vývoje utkání. Domácí jim k tomu napomohli chybami v obraně a hosté během minuty v úvodu druhé třetiny dokázali vyrovnat. Vzápětí pardubičtí znovu potrestali další chybu soupeřovi obrany, ale hosté ve druhé třetině dokázali dvakrát srovnat náskok domácích. Gólem do šatny však Pardubičtí přece jen těsné vedení udrželi.

V závěrečné třetině se na led konečně vrátil kvalitní hokej. Oba celky v sobě našly zbytky sil a začalo se hrát oboustranně v rychlém tempu, protože žádný ze soupeřů se nechtěl spokojit s průběžným výsledkem. Rozhodující byla 55. minuta, ve které Martinec potvrdil, že nátlaková hra soupeře zlínské obraně nesedí – využil chybné rozehrávky soupeřových zadáků a dal sedmý gól domácích. Hosté tři minuty před závěrečnou sirénou odvolali brankáře, ale necelé dvě minuty před koncem při power play inkasovali poosmé.

Milan Chalupa (HC IPB Pojišťovna Pardubice): „Poučili jsme se z předcházejících zápasů, které jsme se Zlínem sehráli. Chtěli jsme eliminovat jejich útočnou hru naším celoplošným forčekinkem. Ve druhé třetině se hosté rychlými brankami znovu dostali do hry, ale nakonec jsme se prosadili přece jen my. Utkání mělo výbornou úroveň a vše, co k hokeji patří.“

Zdeněk Venera (HC ZPS Barum Zlín): „Domácí postavil na nohy gól při hře pět na tři. Pak jsme chvíli byli v útlumu, ale ve druhé třetině jsme se znovu dostali do své hry. Zápas byl minimálně vyrovnaný, vždy, kdy jsme dotáhli náskok domácích. Těm se však podařilo přece jen o jeden gól utéci. Gólmana Kameše opustilo štěstí, které měl na začátku sezony.“