37. kolo, neděle 14.1.2001 od 17:00 hodin, Zimní stadion města Pardubic

Havířov

Branky a nahrávky: 48:40 Pácal (Janecký, Sýkora), 54:25 Lubina (Mudroch, Tvrdík), 58:22 Janecký (Pácal, S. Procházka) – 29:46 Melenovský (Peterek, Zdráhal), 47:27 Rimmel (Žůrek). Rozhodčí: Souček – Chytil, Pospíšil. Vyloučení: 4:7. Bez využití. Diváci: 5817. Střely na branku: 36:25. Průběh utkání: 0:2, 3:2.
Dynamo Pardubice: Svoboda – Píša, Pácal, Mudroch, Jančařík, Divíšek, M. Duben – Sýkora, Janecký, Rolinek – Tvrdík, T. Blažek, Lubina – Kábrt (21. Kolář), Mikeska, S. Procházka.
Havířov: Biegl – Vyhlídal, Štefanka, Rimmel, I. Punčochář, Javín, Pavlikovský – Melenovský, Peterek, Zdráhal – Sršeň, Hudler, Folta – Michal Čech, D. Boháč, Pivko – Kontšek, Bacul, J. Žůrek.

Nečekaně dramatické utkání viděli diváci na pardubickém ledě, kde domácí celek hostil Havířov. Pardubice musely dotahovat dvoubrankový náskok soupeře a až třemi góly v závěrečných jedenácti minutách třetí třetiny vyhrály 3:2.

V úvodní třetině se hrál oboustranně rychlý hokej, ve kterém hráči ovšem produkovali hodně nepřesnou hru. Domácí měli mírnou převahu, ale před brankou Biegla se nedokázali prosadit. V přemíře snahy a rychlosti postrádala jejich hra přesnost a také se střelbou byli na štíru. Ostatně ani hosté se střelecky příliš nepředvedli a tak brankáři měli na svém kontě jen minimum zásahů. Havířovští byli ale blíže k vedoucí brance, když v 17. minutě Jiří Žůrek trefil levou tyčku pardubické branky.

Ve druhé třetině hosté potvrzovali, že nepřijeli do Pardubic bránit a vůbec nebrali ohled na dvacetibodovou ztrátu na domácí. Nadále pozorně bránili, ale využívali každé příležitosti k ohrožení domácí branky. Pardubičtí měli sice nadále herní převahu, vytvářeli si další brankové šance, ale ve 30. minutě doplatili na chybu obránce Jančaříka. Ten ve středním pásmu ztratil kotouč a kombinaci prvního havířovského útoku pohodlně zakočnil Melenovský. Pardubičtí si pak vytvořili před Bieglem doslova střelnici, zejména ve 40. minutě visel gól ve vzduchu, ale hosté drželi čisté konto.

V úvodu závěrečné třetiny pokračovalo střelecké trápení domácích, kteří navíc museli ve 48. minutě spolknout hořkou pilulku v podobě druhé branky. Ta byla hodně kuriózní, když obránce Rimmel při vlastním oslabení jen vyhazoval kotouč přes celé kluziště, a ten nakonec spadl za brankovou čáru Pardubic. Domácí se však nevzdali, o minutu později Pácalem snížili a jejich drtivý tlak v závěrečných pěti minutách přinesl přece jen zasloužené vítězství po gólech Lubiny a Janeckého.

Petr Hemský (HC IPB Pojišťovna Pardubice): „Nejsme spokojeni s výkonem, jen se ziskem tří bodů. Pokud jde o hru, pak jen posledních osm minut bylo podle našich představ, kdy jsme chtěli hrát nátlakový hokej. Máme čtyři zraněné hráče, dnes nám chyběli Novotný, který má potíže s ramenem, a Kudrna, který má patrně otřes mozku po zápase ve Vsetíně.“

Ivo Peštuka (HC Havířov Panthers): „Utkání se nám až na samotný závěr vcelku povedlo. Padesát minut jsme stačili domácím bruslařsky, nepovedl se nám ale závěr, kdy nás domácí dostali pod tlak. Myslím, že jsme měli dnes alespoň na bod.“

Vzájemné zápasy 2000/2001
6.10.00 Dynamo Pardubice – Havířov 5:1