27.10.2013
(HoH)

A teď zvolte zápas se Slavií Praha!

PARDUBICE — Atraktivní duel přinese 16. kolo Tipsport extraligy v pardubické ČEZ Areně. Od 17.00 hodin přivítají hokejisté HC ČSOB Pojišťovna Pardubice celek pražské Slavie. Na zápas se dá očekávat velmi pěkná návštěva, vstupenky na utkání však jsou a budou k dispozici i před začátkem zápasu.

16. kolo: HC ČSOB Pojišťovna Pardubice – HC Slavia Praha
  • Pardubice prohrály čtyři poslední zápasy v řadě.
  • Slávisté se doma rozjeli: v posledních třech utkáních získali devět bodů při skóre 10:2.
  • Slavia vyhrála venku naposledy v pátek 27. září 2013 v Chomutově.
  • Z posledních šesti vzájemných utkání vyhrála Slavia Praha pětkrát, z toho třikrát za dva body
Neděle 27. října 2013 od 17.00 hodin, ČEZ Arena (Pardubice)

Pardubičtí hokejisté neprocházejí zrovna úspěšným obdobím. Poslední čtyři zápasy prohráli, naposledy v Litvínově 1:5. Malinkatým potěšením pro ně může být, že protrhli šňůru střeleckých nezdarů, konkrétně zásluhou Radoslava Tybora ve třetí třetině utkání.

„Budu stručný. Byla to lekce z produktivity. Tak jako v minulých zápasech hrajeme, ale chybí nám agresivita před brankou. Měli jsme trestné střílení, ale ani z toho jsme se neprosadili. Musíme na tom zapracovat, protože naše produktivita je mizerná,“ hodnotil zápas na Zimním stadionu Ivana Hlinky trenér pardubických hokejistů Zdeněk Venera.

Věnujme se ale dnešnímu utkání. První vzájemný duel v této sezoně skončil v základní hrací době nerozhodně, Slavia jej získala v samostatných nájezdech. Zápasy Pardubic se Slavií Praha vždy přináší parádní podívanou před plnými ochozy ČEZ Areny. Dle vývoje předprodeje vstupenek to vypadá, že by dnes mohla dorazit druhá nejvyšší domácí návštěva v této sezoně.

Pražská Slavia se opírá o výbornou hru směrem dozadu a rychlé protiútoky. Jasným lídrem statistik je útočník Jaroslav Bednář, který se může pochlubit průměrně více než jedním kanadským bodem na utkání v Tipsport extralize ledního hokeje. Skvěle se na hostování uvedl útočník Jan Kolář, jenž proti Pardubicím nenastoupí. V obraně ční čísla Petra Kadlece, který je se Slavií spojen stejně jako trenér Vladimír Růžička.

Bude to však velmi náročná fuška. Z posledních šesti vzájemných utkání se Pražané radovali
z pěti vítězství, tři z nich ale získali po plichtě v základní hrací době. O to mají hokejisté HC ČSOB Pojišťovna Pardubice vyšší motivaci pro dnešní extraligový duel s těžkým protivníkem.

Pražané odehráli tři poslední zápasy doma a získali v nich kompletní počet devíti bodů. Slávisté tak poměrně razantně přerušili pětizápasový sled bez výhry. V pátečním duelu se jim podařilo porazit Kometu Brno 4:1.

„Věděli jsme, že Brno bude hrát dobře, což se také potvrdilo. Nám se povedlo v první třetině odjet pětkrát z pásma a dali jsme tři góly, což nás samozřejmě dostalo trochu nahoru. Ve druhé třetině jsme věděli, co náš čeká. Že do toho hosté šlápnou a budou se snažit ten zápas obrátit, protože v hokeji 3:0 nic není. Přesně se to potvrdilo, my jsme trochu přestali bruslit, Brno nás pak hodně zatlačilo, proměnilo přesilovku. Bylo dobré, že konec druhé třetiny jsme zvládli a hráli tam v pěti. Ve třetí třetině se nám podařilo dát šťastný čtvrtý gól a nepouštěli jsme hosty do větších šancí,“ řekl po skončení zápasu trenér Slavie Vladimír Růžička.

Sestavy z minulého utkání

Klub Sestavy
HC ČSOB Pojišťovna Pardubice Salfický – Píša, Kočí, Benák, Ďaloga, Gregorc, Vašíček – Sýkora, Marha, Somík – Cetkovský, Nosek, Zohorna – Radil, Kousal, Tybor – Lenc, Číp, Starý.
HC Slavia Praha Furch – Wharton, Štich, Kolařík, Šenkeřík, Holub, Valach, Knot – Kolář, Bednář, Krenželok – Žejdl, Růžička, Sklenář – Skokan, Jelínek, Poletín – Micka, Klhůfek, Doležal.

Představení soupeře

HC Slavia Praha

Oficiální název klubu: HC Slavia Praha, a. s.
Adresa: Vladivostocká 1640/10, Praha 10, 100 05

E-mail: klub@hc-slavia.cz
Telefon, fax: 267 311 417, 267 311 414

Rok založení klubu: 1900
Klubové barvy: bílá, červená a modrá
Kapacita stadionu: 18 000 míst (z toho 18 000 k sezení)
Mistr ligy: dvakrát (2002/2003 a 2007/2008)
V nejvyšší soutěži: sezona 1936/1937, od roku 1994
Názvy klubu: 1900 – SK Slavia, 1948 – Sokol Slavia, 1949 – Dynamo Slavia, 1953 – Dynamo, 1956 – Slavia, 1977 – Slavia IPS Praha, 1993 – HC Slavia Praha

2013/2014 0 – 0 – 0 – 1 – 0 1:2 1:2N
V prvním řádku sezony jsou uvedeny zápasy v základní části.
Ve druhém řádku sezony jsou zápasy hrané v nadstavbě (play off, play out, apod.).