19.8.2020

Vysoké tempo v duelu se Spartou zvládlo lépe domácí Dynamo

Pardubice – Dynamo na svém domácím ledě hostilo Spartu Praha. Spolu se tyto týmy utkaly již o víkendu v turnaji, který se odehrával taktéž právě v Pardubicích. Celé utkání provázelo dobré tempo, příležitosti na obou stranách, ale více gólů si na konci utkání připsalo Dynamo, které nasázelo soupeři čtyři branky a obdrželo pouhé dvě.

PR5, středa 19.8.2020

4:2
2:1, 1:1, 1:0
Branky a nahrávky: 15. Kaštánek, 19. Štetka (Kaplan), 30. Šír, 41. Rohlík – 18. Zembol, 38. Hauser. Vyloučení: 7:3. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Průběh utkání: 1:1, 3:1, 3:2, 4:2.
Dynamo Pardubice: Borovička (20. Nečas) – Jelínek, Kubíček, Kaštánek, Nedelka, Secký, Odehnal – Rohlík, Herčík, Costa, Šír (C), Antoníček, Lichtag, Kaplan, Štetka, Pavlík, Paleček.
Sparta Praha: Sluka (40. Čazimi) – Vandírek, Ducháč, Prchal, Adamec, Kulhánek (C),Tomek, Kubánek – Klimo, Hauser, Mácha, Krupička, Václavík, Theimer, Zembol, Vágner, Krchňák, Vitouch, Kuracina.

Začátek zápasu začal lépe pro domácí, kteří měli několik dobrých příležitostí ke skórování. Prvního gólu jsme se dočkali v 15. minutě, když po dlouhém kombinování v útočném pásmu to vzal vše na sebe Vít Kaštánek a vypálil od modré čáry. Jeho rána byla před brankářem ještě tečována od soupeřovy hole, ale možná i díky tomu puk zapadl přesně pod horní konstrukci branky – 1:0. Hostující Sparta o tři minuty později dostala možnost hrát přesilovou hru 5 na 3, tuto šanci využila, když do prázdné branky doklepával zatoulaný puk Jakub Zembol1:1. Dynamo na nic nečekalo a za necelou minutu si opět vedení bere na svoji stranu. Domácí hráli ještě pár vteřin oslabení, ale to jim v ničem nebránilo. Robin Kaplan vypíchl puk ve svém obranném pásmu a poslal ho na volného Pavola Štetku, který se v zakončení nemýlil a v situaci jeden na jednoho, v tváří v tvář s brankářem Slukem, dokázal skórovat – 2:1. A to bylo vše, co jsme mohli v první třetině vidět.

Ve druhé třetině přišla řada nepřesností na obou stranách. Další gól přišel v polovině utkání, když se zpoza branky dostal puk k Radku Šírovi, který ho procpal mezi betony hostujícího brankáře – 3:1. Sparta se do konce druhé dvacetiminutovky dočkala snížení o které se postaral Petr Hauser3:2.

Hned na začátku poslední třetiny skóroval Ondřej Rohlík a Dynamo tak opět odskočilo na dvoubrankové vedení – 4:2. Od té chvíle bylo utkání zcela vyrovnané. Šance měli jak domácí, tak i hosté. Oba týmy podrželi brankáři, kteří dnes všichni čtyři odchytali skvělou část svého působení na ledě. Posledních pár minut se Sparta ještě tlačila do gólových šancí, ale Nečas puk za svá záda už nepustil, a tak domácí Dynamo vyhrálo 4:2.

Marek Dvořák (HC Dynamo Pardubice): „Se Spartou jsme se potkali na turnaji tento víkend, takže jsme soupeře znali a chtěli jsme na ně vlítnou, tvořit hru a diktovat tempo, co se nám první třetinu moc nevedlo. I když jsme se dostali do vedení, tak obě branky které jsme inkasovali byly po takové nedůslednosti v obraně a individuálních chybách, kterých bychom se chtěli v sezóně vyvarovat. Směrem dopředu si troufnu říct, že hrajeme celkem slušně, akorát se trápíme trošku v koncovce."

Tobiáš Slavíček (HC Sparta Praha): „Nemáme moc natrénováno, kvůli situaci, která tady je. Jsme rádi za každé utkání, které v srpnu stihneme . Máme co zlepšovat. Ve třetí třetině jsme dokázali vyprodukovat více střel než Pardubice, ale jinak střílíme málo."