27.1.2022

Sedmá výhra v řadě, Dynamo poprvé od roku 2018 vyhrálo v Plzni

Hokejisté pardubického Dynama zapisují druhou výhru ve dvou dnech, když dokázali otočit nepříznivý vývoj utkání v Plzni a vyhráli 4:3 v prodloužení. Dvě branky včetně té vítězné si připsal kanadský kanonýr Anthony Camara. Pardubice vyhrály v Plzni poprvé od 30. září 2018.

Tipsport extraliga, 46. kolo, čtvrtek 27.1.2022, Plzeň, LOGSPEED CZ Aréna

3:4p
1:0, 1:0, 1:3 – 0:1
Branky a nahrávky: 19:48 Přikryl (Bulíř, Suchý; 5/5), 24:15 Bulíř (Suchý; 5/5), 56:26 Kaňák (Lang; 5/5) – 40:44 Camara (Robertson, Kousal; 5/5), 45:15 Robertson (Cienciala, Poulíček; 5/5), 50:24 Cienciala (Košťálek, Mikuš; 5/5), 03:00 Camara. Rozhodčí: Hejduk, Svoboda – Komárek, Šimánek. Diváci: 1000. Vyloučení: 1:3. Bez využití. Střely na branku: 37:35 (14:9, 13:12, 9:12). Zblokované střely: 8:17. Hity: 3:7. Vhazování: 31:35. Průběh utkání: 2:0, 2:3, 3:3, 3:4.
Plzeň: Svoboda – Kaňák, Čerešňák, Graňák, Holý, Budík, Kindl, Kremláček – Blomstrand, Kodýtek, Schleiss – Suchý, Bulíř, Přikryl – Dzierkals, Mertl, Lang – Marcel, Thorell, Dufek.
Dynamo Pardubice: Klouček – Mikuš, Zdráhal, Robertson, Košťálek, Vála, Sergienko, Kaštánek – Hecl, Poulíček, Blümel – Kousal, Musil, Camara – Paulovič, Roman, Cienciala – Urban, Anděl, Rohlík.

Lepší vstup do utkání měla domácí Plzeň. Už v první minutě musel do akce Klouček, který za sebe nepustil Blomstrandův pokus z předbrankového prostoru. Do první šance se pardubický tým dostal až po pěti minutách hry. Po přesné nahrávce Camary pálil před brankou postavený Kousal jen do Svobody. O chvilku později se do šance dostal Matěj Blümel, náhradník pro olympijské hry však z kruhu nepřekvapil plzeňského strážce branky. Krátce po polovině úvodní periody se díky Mikušovi dostala Plzeň jako první do početní výhody a hned na jejím startu pálil Blomstrand z levého kruhu do tyčky pardubické branky.

V závěrečné fázi první třetiny zavřela Musilova řada svého soupeře v pásmu. K nejnebezpečnějšímu zakončení se nakonec dostal právě centr druhé pardubické řady. Po Camarově přiklepnutí pálil čtyřiadvacetiletý forvard do Svobody. Tak dlouho to vypadalo, že se do kabin půjde po první třetině za vyrovnaného stavu, až Michal Bulíř jedenáct vteřin před koncem objel branku a milimetrovým pasem připravil branku Filipu Přikrylovi – 1:0.

Plzeň byla při chuti i po změně stran. Takřka okamžitě po úvodním vhazování se ke střele ze slotu dostal Schleiss, který z velké šance pálil vedle branky Kloučka. Ve čtvrté minutě se připomněla první pardubická řada. Poulíček zády k brance přichystal střeleckou pozici pro Hecla a slovenský útočník našel pouze lapačku připraveného Svobody. Hned z následující akce se už podruhé radovali domácí. Michal Bulíř pohotově vypálil od levého mantinelu a Kloučkovi kotouč smolně propadl za jeho záda – 2:0.

Po neúplně záživné části hry to na sebe vzal v polovině základní hrací doby Matěj Blümel, zbavil se dvou protihráčů a nahrávku před prázdnou branku pro Hecla mu zablokovala až na poslední chvíli jedna z plzeňských holí. Následně se na druhé straně kluziště ukázal nejproduktivnější zadák soutěže. Peter Čerešňák se protáhl po pravé straně pásma a loženou šanci pro Suchého musel na poslední chvíli likvidovat dobře postavený Poulíček. Po faulu na Camaru si Pardubice zahrály první přesilovku v zápasu, usadit v pásmu se však hráči v bílém nedokázali. Chvilku poté se do početní výhody dostali i domácí, kteří ji sehráli výborně, k dokonalosti chybělo pouze gólové vyjádření. Za Kloučkem hned dvakrát zazvonila branková konstrukce.

Zatímco do prvních dvou třetin vstoupili lépe domácí, ve třetí třetině tomu bylo opačně a už po 44 vteřinách se prosadil z pravého kruhu Anthony Camara a započal třetí gólovou desítku v letošní sezoně – 2:1. A v čase 45:15 už bylo vyrovnáno. Kanadský bek Dennis Robertson precisně zavřel celou situaci v útočném pásmu a odměnou mu byla třetí branka v pardubickém angažmá – 2:2. K vyrovnání se přiblížila aktivní druhá pardubická řada. Musil parádně sklepl kotouč na středu hřiště, Kousal tak mohl tvořit v útočném pásmu, kde našel Camaru. Forvard s šestatřicítkou na zádech pálil z voleje do výstroje Svobody.

Další branka přišla až na startu 51. minuty, kdy Košťálek dostal kotouč na modrou čáru a jeho střela tečovaná Davidem Ciencialou mezi ruku a nohu Svobody otočila skóre na stranu Dynama – 2:3. Domácí mohli vyrovnat v přesilové hře po faulu Ciencialy, ale Dzierkals v největší šanci pálil z mezikruží vedle. Shodné skóre nastalo znovu až tři a půl minuty před koncem, kdy si Lukáš Kaňák vybruslil na modré a jeho schovaná střela skončila za Kloučkem – 3:3.

Pardubičtí hokejisté měli v prodloužení rozhodně víc šancí, nejprve pálil ze slotu Mikuš, poté nedokázal rozhodnout ani Cienciala. Přesně v čase 63:00 tak zavezl puk do útočného pásma Robert Kousal a předložil ho Anthony Camarovi, jež přesnou střelou ze zápěstí rozhodl o bonusovém bodu pro červenobílé – 3:4.

Miloš Říha (HC Škoda Plzeň): „Celkově musíme být zklamaní s bodem. Chtěli jsme vyhrát, byli jsme výborně připravení. V prvních dvou třetinách to bylo vidět, měli jsme rozhodnout. Minimálně čtyřbrankový rozdíl tam měl být. Poslední dobou nastřelujeme tyče nějak často. Nicméně i 2:0 by mělo stačit na to, aby ta třetí třetina vypadala jinak. Dostali jsme rychlý gól a pak byla naše hra o ničem. Soupeř dal i třetí gól. Závěr byl zase v naší režii, zasloužené vyrovnání a ještě jsme mohli i rozhodnout. Prodloužení už je vabank. Rozhodl nástup do třetí třetiny.“

Richard Král (HC Dynamo Pardubice): „V první třetině jsme tahali za kratší konec, Plzeň měla lepší pohyb. Pro nás to bylo těžké, protože jsme včera měli zápas, dneska po necelých 24 hodinách další, navíc cestování do Plzně. Chvilku nám trvalo, než jsme rozjeli nohy. Ve druhé třetině už jsme byli lepší, v některých pasážích jsme soupeře i přehrávali. Do třetí části jsme udělali nějaké změny. Povedlo se nám dát rychle tři góly, bohužel v závěru jsme inkasovali na 3:3. Musím smeknout před týmem, který byl schopen otočit tento těžký zápas. Vezeme z Plzně dva body, za které jsme hodně rádi.“