28.3.2024

První bod v semifinále patří Pardubicím! Dorost porazil Třinec v prodloužení

V první třetině úvodního semifinálového utkání vstřelil první branku nejprve domácí Třinec, na kterou ale Pardubice vzápětí našly odpověď. Stejný průběh nabídla i druhá dvacetiminutovka, a tak po bezbrankové poslední periodě tak následovalo prodloužení, v němž o osudu utkání rozhodl pardubický Tomáš Rolinek.

Extraliga dorostu, SF1, čtvrtek 28.3.2024, Třinec, MINI WERK ARENA

1:1, 1:1, 0:0 – 0:1
Branky a nahrávky: 09:14 Morcinek (Holub, Makula; 5/5), 34:28 Rybnikár (Hrček, Holub; 5/5) – 12:09 Novák (Drábek, Mikeska; 5/5), 36:46 Macek (Křečan, Ruml; 5/4), 60:39 Rolinek (Macek, Ruml; 3/3). Rozhodčí: Škach, Šico – Smetková, Bezděk. Diváci: 165. Vyloučení: 1:1. Využití: 0:1. Střely na branku: 47:38. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3.
Oceláři Třinec: Skácel – Kaleta, Niemczyk, Holub, Karas, Byrtus, Hebar – Morcinek, Řípa, Spaskin, Richter, Polášek, Hladoník, Makula, Hrček, Rybnikár, Weiss.
Dynamo Pardubice: Tuláček – Koudelka, Ruml, Vápeník, Novosad, Křečan, Řehořek – Rolinek, Mikeska, Joska, Drábek, Sekanina, Lempach, Korec, Macek, Novák.

V úvodu prvního semifinálového zápasu se šance střídaly na obou stranách, až jedna z nich v 10. minutě vyšla a skóre otevřel domácí Třinec. Holub přihrával podél levého mantinelu na Filipa Morcinka, který pardubického gólmana prostřelil ranou ke vzdálenější tyči – 1:0. Dynamo na inkasovanou branku našlo odpověď rychle a po necelých třech minutách vyrovnalo. Od modré se o nahození postaral Koudelka, poté kotouč před domácím brankářem tečoval Drábek a odražený puk poslal do prázdné brány až Matěj Novák1:1. Po zbytek třetiny pak následovala opět neučesaná hra, kdy se v akcích střídaly oba celky.

První přesilová hra utkání přišla ve druhé periodě, kdy se provinil jeden z hostujících hráčů. Oceláři ale výhodu nevyužili, dobrá šance Byrtuse skončila pouze na konstrukci Tuláčkovy brány. Zanedlouho domácí gól vstřelili i bez početní výhody, rozjetému Michalu Rybnikárovi puk přihrál Hrček a Rybnikár zakončil ke vzdálenější tyči – 2:1. Vzápětí se do šance dostaly i Pardubice, Ruml se prokličkoval pásmem až k ráně z mezikruží, který Skácel nakonec zastavil vyrážečkou. Další akce v přesilové hře už ale gólem skončila. Vít Macek si našel prostor na pravém kruhu a zamířil přesně do levého růžku třinecké klece – 2:2.

Joska v úvodu třetí třetiny ujel třinecké obraně a sám mířil na Skácela, jeho rána zápěstím ale skončila jen na betonech brankáře. Dynamo na domácí tlačilo, ale žádná z jejich střel se do domácí klece nedostala, přičemž ani v akcích Třince neinkasovalo, a tak utkání dospělo do prodloužení.

V nastaveném čase Pardubice proměnily šanci po devětatřiceti vteřinách. Do brejku ujížděla dvojice Macek – Rolinek, první jmenovaný vybídl Tomáše Rolinka a ten dokázal prostřelit přesunujícího se Skácela – 2:3. Dynamo se tak ujímá vedení 1:0 v semifinálové sérii, druhý zápas se odehraje v Mini Werk Aréně v 29. března.