30.12.2023

Pardubičtí junioři zakončují rok 2023 vítězně! Doma si poradili s Přerovem

Pardubičtí junioři hostili v rámci devátého kola skupiny o postup do play off Extraligy juniorů Přerov. Opatrný vstup do třetiny se prolomil v půlce úvodní dvacetiminutovky, kdy Dynamo vsítilo dvě branky, ale Přerov následně dokázal snížit. V prostřední části zápasu se Přerov dotáhl na Pardubice, avšak gól z poslední minuty znamenal opětovné vedení domácích. Závěr zápasu patřil Dynamu, které po dvou gólech stanovilo konečné skóre zápasu na 5:3.

Extraliga juniorů, 9. kolo, sobota 30.12.2023, Pardubice, enteria arena

Přerov

5:2
2:1, 1:1, 2:0
Branky a nahrávky: 09:21 Jaša (Helikar, Hebek; 5/5), 12:10 Krčál (Jaša, Gromadzki; 5/5), 39:15 Pavlata (Fiala, Štěpánek; 5/5), 51:40 Gromadzki (Rájek, Kubánek; 5/5), 52:46 Fiala (Koudelka, Kaštánek; 5/5) – 14:40 Hlávka (Hradil, Buršík; 5/5), 27:29 Švejda (Holík, Janek; 5/5). Rozhodčí: Svobodová, Barek – Hradil, Hlinka. Diváci: 150. Vyloučení: 2:6. Bez využití. Střely na branku: 51:34. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 5:2.
Dynamo Pardubice: Tuláček – Koudelka, Kubánek, Rájek, Křečan, Hebek, Kaštánek – Novotný, Pavlata, Gromadzki, Bartoň, Kalužík, Burda, Štěpánek, Fiala, Pilař, Jaša, Krčál, Helikar.
Přerov: Vojtek – Tomiga, Billa, Pekr, Bárta, Janek, Škňouřil, Němec – Kolařík, Nášel, Šindler, Martiňák, Hlávka, Buršík, Švejda, Holík, Hradil, Halík, Hanák, Mašek.

Pozvolný vstup do zápasu prolomilo až Dynamo v desáté minutě, kdy Helikar vyslal po levém mantinelu Tomáše Jašu, který střelou z úhlu překonal přerovského gólmana střelou do horního rohu – 1:0. Netrvalo to ani tři minuty a Pardubice šli do dvoubrankového vedení. Postaral se o to David Krčál, který po Jašově přihrávce k pravé tyči z první zakončil do odkryté branky Přerova – 2:0.

Následně ale přišlo snížení vedení poté, co Tadeáš Hlávka sebral kotouč na modré čáře a rychlým přesunem se dostal až před Tuláčka, kde přesně trefil mezeru mezi betony pardubického gólmana – 2:1. V závěru třetiny mohl opět do dvoubrankového vedení poslat Dynamo Štěpánek, jenž se dostal do úniku, při kterém mířil na vzdálenější tyč, ale Vojtek skvěle koncem betonu jeho pokus eliminoval.

Druhou třetinu mohl otevřít Přerov, jenž se dostal do situace dva na jednoho, ale Hlávka nedokázal posunout kotouč na volného Tomigu. Srovnání však přišlo o pár minut později. Konkrétně v osmadvacáté minutě poté, co se do zakončení dostal Holák, který mířil mezi betony. Pardubický gólman jeho pokus vyrazil k najíždějícímu si Petrovi Švejdovi, který trefil odkrytou branku – 2:2. Dynamo se následně drželo více na kotouči, což přineslo ovoce v poslední minutě třetiny, kdy Fiala hledal Dominika Pavlatu před brankou, který se dobře zorientoval v před brankovém prostoru a poslal Dynamo opět do vedení – 3:2.

V závěrečné dvacetiminutovce se mohl blýsknout Hebek, ale jeho zakončení těsně minulo vzdálenější tyč přerovské branky. Třetí třetinu dirigovalo spíše Dynamo, které se ve dvaapadesáté minutě dostalo opět do dvoubrankového vedení. Skvělou individuální šanci zakončil mezi betony Adrian Gromadzki, který přešel přes tři bránící hráče – 4:2. Závěrečná trefa zápasu přišla o minutu později, kdy první pardubický útok rozjel rychlou akci, při které Koudelka dobře našel Adama Fialu, jenž ustanovil konečné skóre zápasu – 5:2.

Jakub Venc (HC Dynamo Pardubice) – „Dobře jsme vstoupili do utkání. Hned v první minutě jsme měli gólovou šanci do prázdné branky, ale bohužel jsme ji nedali. Poté jsme rychlými brankami odskočili na 2:0 a myslím si, že jsme zase mohli tu třetinu dohrát chytřeji a nepustit soupeře na kontakt. Co se týče druhé třetiny, tak jsme tam moc nechytili začátek a soupeř to zkorigoval a poté byli v hodně věcech lepší, ale naštěstí jsme to ke konci třetiny vzali opět do svých rukou a podařilo se nám odskočit na 3:2. Ve třetí třetině jsme gólem na 4:2 asi rozhodli zápas. Každopádně jsem rád že máme tři body a že po tom minulém utkání jsme se vrátili opět na vítěznou vlnu, ve které snad budeme pokračovat v novém roce. “

Pavel Neuman (HC ZUBR Přerov) – „Do utkání jsme nevstoupili dobře a hned v první třetině jsme prohrávali 2:1. Druhá třetina byla z naší strany lepší. Dostali jsme se vlastně do stavu 2:2, ale bohužel jsme neustáli závěr druhé třetiny, kde jsme dostali třetí gól a v závěru zápasu jsme to už nedokázali zvrátit.“