20.1.2024

Pardubičtí dorostenci padli v Českých Budějovicích

Dorostenci Dynama odehráli v rámci tabulky o pořadí v play-off zápas proti Českým Budějovicím. Lepší vstup do utkání předvedl Motor, jenž se již po první třetině dostal do vedení. Druhá třetina byla přes několik slibných šancí bezgólová, avšak ve třetí dvacetiminutovce v samotném závěru zápasu rozhodly Budějovice dvěma góly do prázdné branky.

Extraliga dorostu, 7. kolo, pátek 19.1.2024, České Budějovice, Budvar aréna

České Budějovice

3:0
1:0, 0:0, 2:0
Branky a nahrávky: 11:51 Muška (O. Přibyl, Čečetka; 5/5), 58:27 Koníř (5/5), 59:49 T. Přibyl (Smejkal, Jaroš; 5/5). Rozhodčí: Battěk – Pavlačková, Motl. Diváci: 98. Vyloučení: 4:4. Bez využití. Střely na branku: 24:42. Průběh utkání: 3:0.
České Budějovice: J. Novák – Matějka, Jaroš, Blažek, Nedorost, Benák, Smejkal – O. Přibyl, Lev, Mařík, Novotný, Hečko, Čečetka, Muška, Koníř, T. Přibyl.
Dynamo Pardubice: Netušil – Ruml, Vápeník, Novosad, Jansa, Křečan, Řehořek – Rolinek, Tvrdik, Ryšavý, Mikeska, Úlehla, Sekanina, Krčál, Lempach, Korec, Macek, M. Novák.

Rychlou změnu skóre mohla ve čtvrté minutě přinést střela Novosada, který se odhodlal k pokusu od modré, ale skrytá střela pouze prověřila Novákovi reflexy. První změna přišla ve dvanácté minutě, kdy se Budějovice dostaly do rychlého protiútoku tři na dva, přičemž se ke kotouči dostal Lukáš Muška, jenž trefil kotouč přesně ke vzdálenější tyči – 1:0. V poslední minutě mohlo Dynamo srovnat, ale střela jednoho z pardubických útočníků mezi betony neprošla za záda Nováka.

Na začátku prostřední části zápasu opět mohl udeřit Motor. Bohužel pro Budějovice se na konci Hečkovi sólové akce nepovedl budějovickému forvardovi bekhendový pokus. Následně se o slovo přihlásil Tvrdík, který ihned po vhazování vyslal tvrdou ránu na branku Nováka, který si poradil nejenom s tvrdou střelou, ale i s následnou dorážkou. V závěru druhé třetiny dostaly Pardubice další možnost srovnat, ale Novák vytáhl ve stoprocentní šanci Krčála neskutečný zákrok.

Do závěrečné třetiny vstoupilo lépe Dynamo, které vyvíjelo tlak na domácí. Srovnání mohlo přijít již ve čtyřiačtyřicáté minutě poté, co tečovaný kotouč orazítkoval pouze pravou tyč budějovické branky. Pardubickým hrdinou se mohl stát Úlehla, avšak pokus mezi betony gólmana Motoru nerozvlnil síť.

Následně to hosté zkusili v šesti bez brankáře, čehož využili domácí zásluhou Dominika Koníře, jenž od modré čáry přesně zakončil do prázdné branky – 2:0. Závěrečná tečka za utkáním padla jedenáct vteřin před závěrečnou sirénou, kdy se Motor dostal do útočného pásma. Smejkal zkusil najít prázdnou pardubickou branku od pravého mantinelu, ale trefil pouze tyč, kde byl připravený Tomáš Přibyl, který ustanovil konečné skóre zápasu – 3:0.