23.10.2012
Jan Řápek, Jan Hrabal

Pardubice otočily mač v Chomutově a slaví třetí výhru v řadě!

PARDUBICE — Další parádní obrat v podání hokejistů HC ČSOB Pojišťovna Pardubice! Východočeši prohrávali v Chomutově na začátku utkání 0:2, v první třetině ale po trefách Aleše Hemského a Tomáše Zohorny srovnali a v závěrečném dějství rozhodli duel s nováčkem po brankách Martina Barteka, Pavla Brendla a Radovana Somík ve svůj prospěch.

Tipsport extraliga, 15. kolo, úterý 23.10.2012, Zimní stadion Chomutov

Piráti Chomutov

2:5
2:2, 0:0, 0:3
Branky a nahrávky: 4:28 Hruška (Zálešák, Palin; 5/5), 5:09 Hromas (Kraft, Bartejs; 5/5) – 12:01 Hemský (Krejčí; 5/5), 14:53 Zohorna, 46:51 Bartek (5/5), 49:27 Brendl (Zohorna, Kindl; 5/5), 54:25 Somík (Vašíček; 5/5). Rozhodčí: Turčan, Wagner – Kajínek, Podrazil. Vyloučení: 4:3 (2:2, 0:0, 2:1). Bez využití. Diváci: 4315. Střely na branku: 33:46. Průběh utkání: 2:0, 2:5. Nejlepší hráči: David Hruška – Martin Bartek.
Piráti Chomutov: Řehoř – Jurčina, Pulpán, Rýgl, Mrázek, Palin, Bartejs, Rutta, Lučka – Frolík, Kraft, Hřebejk – Hruška, Zálešák, Hrabák – Lušňák, Sikora, Hromas – Jíra, Gajovský, Důras. Trenéři: Jiří Doležal a Mikuláš Antonik.
Dynamo Pardubice: Růžička (5:09 Salfický) – Benák, Kolář, Vašíček, Kindl, Píša, Ďaloga, Kočí – Hemský, Krejčí, Kousal – Brendl, T. Zohorna, Buchtele – Bartek, Beech, Somík – Šagát, Semorád, Nosek. Trenéři: Pavel Hynek a Ladislav Lubina.

Hokejisté HC ČSOB Pojišťovna Pardubice přijeli do Chomutova i s navrátilcem do sestavy Markem Ďalogou, toužili oplatit Pirátům prohru z úvodního vzájemného utkání v této sezoně.

Na bleskové vedení Chomutova našli hosté odpověď

O minutu později Piráti přidali další branku, když využili poskytnuté výhody. Domácí kapitán Milan Kraft našel nikým nehlídaného Karla Hromase, který zamířil přesně mezi betony Růžičky a zvýšil na 2:0. V hostující brance došlo ke střídání. Martina Růžičku nahradil zkušený Dušan Salfický.

Pohledná akce hvězd z NHL v osmé minutě skončila první brankou hostů. Přihrávku Davida Krejčího z levého kruhu zužitkoval Aleš Hemský, který se zakončením do prázdné branky neměl sebemenší problém – 2:1.

O vyrovnání se postaral o chvíli později Tomáš Zohorna, který byl nejdůraznější na brankovišti a svou dorážkou poslal puk za Řehoře po předchozím Krejčího zatáhnutí puku do pásma – 2:2.

Klid před bouří…

Druhé dějství již nenabídlo tak pohledný hokej. Oba týmy si vytvořily několik slibných šancí, které ovšem nedokázaly proměnit. V obou brankách se ve výtečných zákrocích předháněli oba gólmani.

Největší šanci na vstřelení branky měli domácí. Hřebejk vyslal prudkou střelu, kterou Salfický vyrazil přímo před Frolíka, který ale svou dorážkou nechal vyniknout jen Salfického.

Z protiútoku mohl poslat Pardubice do vedení Bartek, který obkroužil Řehořovu branku, ale těsně před zakončením uklouzl.

Pardubice dokonaly parádní obrat

Třetí třetinu zahájili Piráti po faulu Hemského přesilovou hrou, která opět brzy skončila vyloučením Lušňáka. Pardubičtí nadále zvyšovali svůj tlak a výsledkem byla nastřelená tyč od Davida Krejčího.

Po zaváhání domácí obrany v útočném pásmu se dostali hosté do přečíslení. Akci zakončil Martin Bartek střelou, po které se dlouhou chvíli zkoumal videozáznam. Branka z toho nakonec nebyla, ale o deset vteřin později už se hosté radovali oprávněně. Špatnou rozehrávku domácích potrestal před malou chvilkou neúspěšný slovenský kanonýr – 2:3.

Ve 49. minutě šli Pardubičtí již do dvoubrankového trháku. Pavel Brendl zužitkoval Zohornovu přihrávku z rohu kluziště a zkušený snajpr se přesnou střelou k tyči nemýlil – 2:4.

Piráti sice bojovali, ale poslední slovo opět patřilo hostům, kteří se prosadili popáté v zápase. Střelu Vašíčka nedokázal Řehoř ztlumit ve své výstroji a vyrazil ji před volného Radovana Somíka, který neměl problém s uklizením kotouče do branky – 2:5.

Jiří Doležal (Piráti Chomutov): „Prvních deset minut jsme byli dominantní my, zbytek utkání Pardubice. Od oné desáté minuty jsme byli podstatně horším týmem a ve všech činnostech jsme zaostávali. Výsledek 2:2 jsme udrželi do třetí třetiny, ale to bylo jen zázrakem.“

Pavel Hynek (HC ČSOB Pojišťovna Pardubice): „Chomutov měl výborný vstup do zápasu; vlítli na nás a spadlo jim to tam. My jsme se snažili tu situaci hlavně uklidnit, protože kdybychom dostali třetí gól, mohlo by být po zápase. Důležité bylo, že jsme dokázali odpovědět, snížili jsme na 1:2 a byli zpátky v zápase. Ještě tu samou třetinu jsme srovnali a pak jsme čekali, bylo to o trpělivosti. Třetí třetinu rozhodla naše větší zkušenost.“