16.9.2022

Pardubice na úvod otočily duel s Kladnem

Divácky velmi atraktivní podívanou nabídl duel úvodního kola Tipsport extraligy mezi Rytíři a Dynamem. Pardubicím se povedlo v závěru prodloužení dokonat obrat a zvítězili 5:4! Velký podíl měl na výhře navrátilec do pardubického dresu Tomáš Zohorna, jenž se blýskl hattrickem.

Tipsport extraliga, 1. kolo, pátek 16.9.2022, Kladno, ČEZ STADION Kladno

Rytíři Kladno

4:5p
1:0, 2:2, 1:2 – 0:1
Branky a nahrávky: 02:00 Kubík (Plekanec, Slováček; 5/4), 26:48 Michnáč (Procházka, Babka; 5/5), 30:40 Beran (Babka; 5/5), 45:57 Kubík (5/5) – 20:34 Zohorna (Radil, Hyka; 5/5), 26:34 Zohorna (Radil, Dvořák; 5/5), 56:05 Poulíček (D. Musil, Paulovič; 5/5), 58:55 Zohorna (Paulovič, Košťálek; 5/5), 04:40 Říčka (Hyka, Košťálek; 3/3). Rozhodčí: Pražák, Micka – Ondráček, Špůr. Diváci: 5200. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:0. Střely na branku: 22:48 (4:16, 13:10, 2:18). Zblokované střely: 4:10. Hity: 11:9. Vhazování: 35:45. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 4:2, 4:5.
Rytíři Kladno: Bow – Dotchin, Slováček, Ticháček, Sotnieks, Babka, Cibulskis – Filip, Plekanec, Kubík – Michnáč, Klepiš, Procházka – Brodecki, Zikmund, Beran – Melka, Indrák, Bláha.
Dynamo Pardubice: Will – D. Musil, Čerešňák, Dvořák, Košťálek, Vála, Hrádek – Radil, Zohorna, Hyka – Říčka, A. Musil, Rohlík – Paulovič, Poulíček, Matys – Koffer, Rákos, Urban.

Pardubičtí hokejisté nevstoupili do prvního utkání sezony ideálně, Rytíři totiž dokázali zužitkovat vyloučení Matýse. Přesně v čase 2:00 adresoval Plekanec křižnou přihrávku na pravou stranu Adamu Kubíkovi a ten zamířil přesně do horního rohu branky – 1:0. Domácí nabídli Pardubicím šanci k vyrovnání dvěma po sobě jdoucími vyloučeními, Dynamu se však na dobře chytajícího Bowa vyzrát nepodařilo. Ve 12. minutě měl velkou šanci na vyrovnání volný Říčka u pravé tyče, i toho gólman Rytířů vychytal. Čtyři minuty před konce jel Procházka sám na brankáře, Rákos ho zahákoval a bylo nařízeno trestné střílení. Jeho exekuce se ujal Klepiš, bekhendový blafák Will dobře přečetl. V poslední minutě nedokázali zužitkovat své slibné šance Čerešňák s Hykou.

Naopak dobrý vstup do druhé části měly Pardubice, jejich první branku v jubilejní sté sezoně vstřelil Tomáš Zohorna! Ten v předbrankovém prostoru dobře dorážel po zakončení Radila – 1:1. Ve 27. minutě nejprve střelou mezi bezony Bowa nastřelil Radil tyč a následný tlak vyústil v gól. Tomáš Zohorna objel s kotoučem branku a procpal ho až za záda kladenského gólmana – 1:2. Vedení však bohužel Dynamu vydrželo pouze čtrnáct vteřin, když Albert Michnáč ujel sám na brankáře a prosadil se zakončením přesně mezi betony Willa – 2:2. A ve 31. minutě si vzalo vedení na svou stranu opět Kladno. První střelu dokázal Will ještě vyrazit, k odraženému puku se ale dostal Matěj Beran, jenž předtím clonil brankáři, a zakončil do odkryté klece – 3:2.

Pardubice si do třetí třetiny přenesly velkou část přesilové hry, v ní si největší šanci vypracoval střelou z kruhu Radil, ale Bow dobře viděl puk a zastavil ho betony. V následném oslabení měl plné ruce práce brankář Roman Will, jenž zneškodnil dvě dobré šance soupeře. Rytíři ve 46. minutě odskočili na rozdíl dvou branek, když Adam Kubík sebral puk soupeři v útočném pásmu, jel sám na Willa a trefil přesně horní roh brány – 4:2. Do dalšího samostatného úniku se dostal Michnáč, tentokrát byl ale Will úspěšný.

Na začátku 57. minuty vykřesal Dynamu naději Patrik Poulíček, Bow vyrazil puk maskou před sebe a pardubický kapitán ho dorazil do sítě – 4:3. Pardubičtí trenéři si minutu a půl před koncem vzali oddechový čas, což přineslo své ovoce. Tomáš Zohorna minutu před třetí sirénou při hře bez brankáře zkompletoval hattrick, když se k němu příhodně odrazil puk a on ho uklidil do prázdné sítě – 4:4.

V úvodu prodlužení se dostal v těsné blízkosti branky do zakončení Říčka, puk skončil u domácího brankáře. O půl minuty později byl na druhé straně v dobré příležitosti Zikmund, ani on však na gólmana nevyzrál. O osudu utkání rozhodl až v čase 64:40 Robert Říčka. Michnáč byl zblokován při střele a do protiútoku vyrazilo Dynama, při němž Hyka přihrál krásně do levého kruhu Robertu Říčkovi a ten vymetl roh Bowovy branky – 4:5!

Radim Rulík (HC Dynamo Pardubice): „Chystali jsme se na přesilovku Kladna, protože jsme věděli, že Plekanec má křižné přihrávky na střelce a při prvním gólu jsme to zahráli špatně. První třetina byla ale z mého pohledu vyrovnaná, měli jsme dost šancí, které jsme bohužel neproměnili. Když jsme ve druhé třetině otočili na 2:1, tak jsme paradoxně přestali hrát. Obrovská chyba, kdy jsme si nechali dát gól hned z následujícího střídání, to se prostě nesmí stávat. Kladno ucítilo šanci, nedostali jsme puk z pásma, dali nám na 3:2 a nevypadalo to s námi dobře. Ve třetí části odskočili na 4:2, nedařilo se nám, měli jsme ztráty ve středním pásmu, třikrát nám ujeli sami na bránu, z čehož bylo trestné střílení a dva góly. To určitě musíme zlepšit do dalšího zápasu. Ale závěr byl skvělý, mužstvo tam nechalo všechno, protože jsme tady nechtěli prohrát. Výborně jsme sehráli power play a v prodloužení nádherná akce, po které jsme dali vítězný gól. Odmakané a odbojované utkání.“