18.1.2023

Dynamo veze z Kladna tři body! Rozhodlo ve druhé třetině

Sedmá výhra z posledních osmi zápasů! Dynamo si poradilo také s Kladnem a zvýšilo svůj náskok na čele extraligové tabulky už na čtyři body. Utkání rozhodovala hlavně druhá třetina, ve které se postupně prosadili Pavol Štetka, Adam Musil a Patrik Poulíček. Pojistku poté přidal ve třetí třetině Matej Paulovič.

Tipsport extraliga, 27. kolo, středa 18.1.2023, Kladno, ČEZ STADION Kladno

Rytíři Kladno

1:4
1:0, 0:3, 0:1
Branky a nahrávky: 19:26 Plekanec (Jágr, Kubík; 5/5) – 31:05 Štetka (Zohorna, Radil; 5/5), 32:33 A. Musil (Herčík; 5/5), 37:03 Poulíček (Cienciala, Dvořák; 5/4), 53:46 Paulovič (5/5). Rozhodčí: Pražák, Šindel – Brejcha, Špůr. Diváci: 2987. Vyloučení: 1:0. Využití: 0:1. Střely na branku: 17:40 (7:7, 5:13, 5:20). Zblokované střely: 10:16. Hity: 13:3. Vhazování: 39:21. Průběh utkání: 1:0, 1:4.
Rytíři Kladno: Brízgala – Kehar, Dotchin, Ticháček, Slováček, Cibulskis – Babka – Kubík, Plekanec, Jágr – Brodecki, Indrák, Filip – Procházka, Pytlík, Beran – Bláha, Zikmund, Melka – Michnáč.
Dynamo Pardubice: Will – D. Musil, Čerešňák, Dvořák, Bučko, Kolář, Vála – Cienciala, Sedlák, Hyka – Štetka, Zohorna, Radil – Paulovič, Poulíček, Zeman – Herčík, A. Musil, Vondráček.

Bojovná úvodní třetina přinesla první šanci v páté minutě, kdy se kotouč dostal až k volnému Tomáši Zemanovi, mladý útočník Dynama však nedokázal zkrotit kotouč a poslat ho do odkryté kladenské branky. Na druhé straně se do slibné příležitosti dostal Brodecki, ani on ale skóre zápasu neotevřel.

Ve třinácté minutě pak z nebezpečné pozice střílel pouze do kladenského brankáře Matej Paulovič. Na první branku zápasu se tak čekalo až do poslední minuty první třetiny. Kladno si vytvořilo v obranném pásmu Dynama tlak, čehož využil Tomáš Plekanec, který se dokázal uvolnit a poslat kotouč za Willova záda - 1:0.

Od druhé třetiny už byl na ledě pouze jeden tým. Po souhře s Lukášem Radilem a Tomášem Zohornou nejprve vyrovnával ve 32. minutě svou první extraligovou trefou v kariéře Pavol Štetka a o minutu a půl později otočil vývoj zápasu důrazný Adam Musil, který tak ukončil čtrnáct zápasů dlouhé čekání na gól - 1:2. Svůj tým následně musel po delší době podržet také Roman Will, proti střele Procházky však byl připravený.

Ve 37. minutě pak Dynamo hrálo první přesilovou hru v zápase, kterou už po 43 vteřinách využil Patrik Poulíček, který zakončil přímo pod horní tyč Brízgalovy branky - 1:3. Východočeši poté kontrolovali utkání i ve třetí třetině, kterou načal neproměněným únikem David Cienciala a o pár vteřin později Brízgala vychytal také tvrdou střelu Hyky.

Kladenského brankáře tak počtvrté překonal až Matej Paulovič, který využil nedorozumění v obraně domácích a pohotově uzavřel skóre zápasu na konečných 1:4. Dynamo tak zvládlo i třetí venkovní utkání v řadě a skvěle se naladilo na páteční derby, které už uvidí zaplněná enteria arena.

Radim Rulík (HC Dynamo Pardubice): „My jsme do zápasu nevstoupili dobře. První třetina byla z naší strany hodně profesorská a zaslouženě jsme byli potrestaní. Vyříkali jsme si to v kabině, přidali jsme a jsme samozřejmě rádi, že jsme to skóre otočili. Ve třetí třetině jsme si to už snažili pohlídat. Viděli jsme poslední zápasy Kladna, kde vůbec nehráli špatně. Je to houževnatý tým a jsme rádi, že jsme to zvládli."