11.10.2023

Pardubice B nakonec berou proti Zlínu jen bod

Pardubický B tým se doma proti Beranům ve 23. minutě ujal vedení po trefě Zemana, nakonec ho však doběhl jeden z největších problému letošní sezony, a to střílení gólů. Zlín ve třetí části srovnal a o zisku bodu navíc rozhodl v prodloužení, Dynamo tak na domácí výhru stále čeká.

Chance liga, 11. kolo, středa 11.10.2023, Chrudim, Zimní stadion

1:2p
0:0, 1:0, 0:1 – 0:1
Branky a nahrávky: 22:54 Zeman (Mikyska, Tvrdík; 5/5) – 45:45 Šlahař (Salonen, Paukku; 5/4), 61:57 Paukku (Novák, Zbořil; 3/3). Rozhodčí: Kostourek, Micka – Roischel, Pěkný. Diváci: 372. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:1. Střely na branku: 26:35 (7:11, 7:14, 11:8). Zblokované střely: 9:7. Vhazování: 25:31. Průběh utkání: 1:0, 1:2.
Dynamo Pardubice: Vomáčka – Zdráhal, Chabada, Kubíček, Bukač, Voženílek, Tvrdík, Nedbal – Hrníčko, Rákos, Žálčík – Urban, Pochobradský, Herčík – Kaplan, Kaut, Lichtag – Zeman, Mikyska, Rouha.
Berani Zlín: Huf – Hrbas, Salonen, Čáp, Suhrada, Zbořil, Talafa – Lang, Werbik, Salmio – Paukku, Kindl, Šlahař – Pospíšil, Gago, Sedlák – Novák, Sedláček, Köhler.

Středeční bitva nabídla vyrovnanou podívanou, po prvních minutách postupně mírně přebrali otěže zápasu pardubičtí hokejisté, v 8. minutě nastřelil z pravého kruhu horní tyčku. Obrana Dynama v první třetině vytvořila hned několik chyb, při všech šancích Zlína se ale vyznamenal výbornými zákroky brankář Vomáčka. Při první přesilovce Dynama si domácí vytvořili další zajímavou šanci, po střele Herčíka se před Hufem semlela pořádná mela, Pardubice však nedokázaly dotlačit puk do brány.

Pardubicím se povedlo dostat se v úvodu druhé třetiny do vedení, Mikyska dojel puk u pravého mantinelu v útočném pásmu, nabil ho na střelu z první z vrcholu kruhu Tomáši Zemanovi, který pálil příklepem přesně nad pravý beton brankáře – 1:0. Dynamo mělo dobré příležitosti přidat druhou branku branku, jenže dvě po sobě jdoucí přesilovky nedokázaly zužitkovat, brankář Huf byl jednou už prakticky překonaný, jenže Žálčík nedokázal v brankovišti dostat puk do sítě. Při rychlém protiútoku se vydal podpořit útok obránce Voženílek, dobrou příležitost ale nedokázal proměnit.

Východočechům se při vyrovnaném duelu dařilo dlouho držet jednobrankové vedení, Tomáš Vomáčka však přišel o čisté konto ve 46. minutě. Téměř okamžitě po začátku početní výhody se napřáhl na modré čáře Jakub Šlahař, který propálil vše, co mu stál o v cestě – 1:1. Svěřenci trenéra Krále mohli rychle odpovědět také v početní výhodě, ty se jim však dlouhodobě nedaří. Brankář Huf nejprve zneškodnil střelu u pravého kruhu Kauta a následně ještě větší šanci Zdráhala. Souboj mezi Pardubicemi a Zlínem nakonec dospěl až do prodloužení, v jeho druhé minutě domácí propadli a Berani využili rychlého přečíslení dvou na jednoho, po Novákově přihrávce z pravé strany nedal Vomáčkovi šanci zakročit Jesse Paukku a rozhodl o bodu navíc pro Zlín – 1:2.

Richard Král (HC Dynamo Pardubice): „Bylo to utkání nahoru – dolů, mělo to pohyb, nasazení, na obou stranách hodně šancí, což samozřejmě pro trenéra není úplně skvělé. Vítězství se mohlo přiklonit jak na naši stranu, tak na soupeřovu. Vypracovali jsme si nějaké šance, neproměnili jsme je, dobře nám zachytal Vomis. Bohužel si nepomůžeme přesilovkami, měli jsme zase pět přesilovek a druhá naše přesilovková formace si je schopna nějaké šance vytvořit, ale té první to prostě absolutně nejde. Musíme to nějakým stylem změnit, překopat, nebo nevím. V prodloužení jsme měli šanci my, poté se to otočilo, Zlín ujel do přečíslení dvou na jednoho a proměnil ho. Jeden z našich lepších zápasů, myslím, že doma možná nejlepší co se týče pohybu, nasazení, všeho, co jsme byli schopni vyřešit šance. Bohužel zase jen bod, ale budeme bojovat dál.“