10.1.2024

B tým doma prohrál se Zlínem nejtěsnějším možným rozdílem

Pardubický B tým nastoupil i do domácího duelu s Berany v okleštěné sestavě, šňůru porážek bohužel neprolomil. Dynamo zvládlo vyrovnat zásluhou Daniela Herčíka, v 52. minutě však podruhé nešťastně inkasovalo a odpovědět už nedokázalo.

Chance liga, 37. kolo, středa 10.1.2024, Chrudim, Zimní stadion

1:2
0:1, 1:0, 0:1
Branky a nahrávky: 34:32 Herčík (Moník, Kalužík; 5/5) – 11:29 Gago (Köhler, Čáp; 5/5), 51:53 Köhler (Süss, Čáp; 5/4). Rozhodčí: Wagner, Zavřel – Polák, Roischel. Diváci: 338. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. Střely na branku: 28:29 (12:9, 8:7, 8:13). Zblokované střely: 5:13. Vhazování: 28:23. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.
Dynamo Pardubice: Vomáčka – Zdráhal, Koudelka, Švec, Nedbal, Voženílek, Tvrdík – Lichtag, Kaut, Hrníčko – Kaplan, Mikyska, Žálčík – Pavlata, Herčík, Zeman – Kalužík, Moník.
Berani Zlín: Huf – Novotný, Salonen, Čáp, Warg, Husa, Zbořil, Suhrada – Šlahař, Kindl, Paukku – Novák, Werbik, Salmio – Tomi, Süss, Lang – Köhler, Gago, Sedláček.

Trenérský štáb Dynama B musel opět udělat několik změn v sestavě, do branky se postavil Tomáš Vomáčka, v obraně nastoupil junior Koudelka, ve čtvrtém útoku naskočil další junior Kalužík a spolu s ním výpomoc z druholigového Vrchlabí Moník.

V první třetině byl i směrem do ofenzivy vidět talentovaný juniorský bek Martin Švec, při jedné z první šancí přijal přihrávku v levém kruhu, tváří v tvář proti Hufovi však neuspěl. Domácí poté měli k dispozici početní výhodu pět na tři, dostali se v ní do zakončení, ale ke vstřelení úvodní branky to nevedlo. Poté se potvrdilo nedáš – dostaneš, ve 12. minutě se po střele od modré čáry odrazil puk k před bránou clonícímu Michalu Gagovi, od něhož se trochu se štěstím odrazil za brankovou čáru – 0:1. Pardubický gólman Vomáčka musel v první části vytáhnout hned několik zákroků, Pardubice přesto svého soupeře mírně přestřílely, ke gólu to však nevedlo.

Pardubičtí hokejisté se v první polovině druhé části museli hned třikrát bránit v oslabení, všechny tři dvouminutové tresty ubránili. A poté udeřili, po sérii nepřesností na obou stranách se vydali do útoku domácí, Moník zavezl kotouč do pásma po pravé straně, nahodil ho na bránu a v předbrankovém prostoru byl úspěšný Daniel Herčík – 1:1. Dynamo vyrovnávací trefa nakopla, do konce druhé třetiny ale otočit skóre ve svůj prospěch nedokázalo.

Ve 44. minutě se Herčík mohl radovat v dnešním utkání podruhé, Huf vykopl puk pravým betonem na pardubické hokejky, z dobré pozice následně zakončoval Herčík, bohužel však ztroskotal na gólmanovi. Pardubice nezužitkovaly přesilovku, Zlín tu svou ano, což se nakonec ukázalo jako rozhodující. Po nahození od modré čáry se zlínští ve dvou hráčích tlačili směrem do brány a Bedřich Köhler měl štěstí, když se puk odrazil od jeho helmy do brány – 2:1. Východočeši s blížícím se koncem zápasu stupňovali svou aktivitu, nedařilo se jim však dostat se do souvislejší tlaku a Zlín hrozil z rychlých protiútoku. Minutu před koncem to Dynamo zkusilo s šesti hráči v poli, ani to bohužel k vyrovnání nepomohlo.

Jan Starý (HC Dynamo Pardubice B): „Hodnotí se to velice těžko. Přijel kvalitní soupeř, ale věděli jsme, že se mu nedaří, Zlín je v první lize pojem. Myslím si, že jsme nebyli horší. Bohužel jsme inkasovali dva góly, jeden hlavou, druhý holení. Ale nesmíme pouštět hráče do předbrankového prostoru, nesmíme tam pouštět tolik kotoučů, musíme více blokovat střely. Musí to být na hranici obětování, protože hrajeme o každý bodík, je závěr sezony a nemůžeme si nechávat utíkat zápasy takovýmito brankami a takovýmito situacemi, které soupeři darujeme. Musíme znovu sednout k videu, vyříkat si to, kde jsme udělali chyby, co jsme udělali dobře. Navázat na věci, které jsme udělali dobře, a ve Znojmě bezpodmínečně vyhrát za tři body.“