15.2.2021

Olomouc zdolána potřetí v sezoně, dva body vystřelil v prodloužení Poulíček

Dynamo se do extraligového kolotoče vrátilo domácím zápasem proti Olomouci a ihned se mohlo radovat z vítězství. Od osmé minuty Pardubice vedly 2:1, Olomouc však dokázala ve třetí třetině i podruhé vyrovnat. V prodloužení bylo úspěšnější domácí Dynamo, o bonusovém bodu pro pardubický tým za výhru 3:2 rozhodl Patrik Poulíček.

Tipsport extraliga, 16. kolo, pondělí 15.2.2021

Olomouc

2:1, 0:0, 0:1 - 1:0
Branky a nahrávky: 3:15 Poulíček (Kusý; 5/5), 7:29 Zdráhal (Pochobradský, Horký; 5/5), 62:20 Poulíček (Nakládal; 3/3) - 6:53 Tomeček (Ostřížek, Strapáč; 5/5), 46:42 Knotek (Rutar, Káňa; 5/5). Rozhodčí: Hodek, Šindel – Brejcha, Votrubec. Vyloučení: 1:2. Bez využití:. Diváci: 0. Střely na branku: 31:25 (7:9, 13:10, 10:5 – 1:1). Zblokované střely: 16:16. Hity: 5:10 Vhazování: 31:30. Průběh utkání: 1:0, 1:1: 2:1, 2:2, 3:2.
Dynamo Pardubice: Klouček – Mikuš, Zdráhal, Kolář, Nakládal, Ďaloga, Bučko, Oliva – Kousal, Zohorna, Camara – Paulovič, Poulíček, Kusý – Kosticyn, Matýs, Tybor – Horký, Rohlík, Pochobradský.
Olomouc: Konrád – Ondrušek, Rutar, Vyrůbalík, Dujsík, Švrček, Valenta, Černý – Káňa, Knotek, Bambula – Klimek, Nahodil, Kunc – Ostřížek, Strapáč, Tomeček – Burian, Kolouch, Olesz.

Začátek zápasu byl v dobrém tempu, oba týmy se přetahovaly o střední pásmo. Ve čtvrté minutě obral Kusý za brankou olomouckého obránce o puk a naservíroval ho před branku na volného Patrika Poulíčka, který bez přípravy prostřelil zakončením do horní části branky Konráda – 1:0! Netrvalo dlouho a hostující hokejisté dokázali odpovědět. Pardubickou špatnou rozehrávku dokázala Olomouc využít, po krásné kombinaci se do sítě brankáře Kloučka trefil Vojtěch Tomeček – 1:1.

Zběsilý start duelu pokračoval. Uběhlo přesně 36 sekund a Pardubice si opět vzaly vedení na svoji stranu. Pochobradský z rohu hřiště posunul kotouč na Jana Zdráhala, který od modré čáry vyslal šikovnou žabku za záda hostujícího brankáře – 2:1. Do konce první třetiny bylo k vidění ještě několik příležitostí na obou stranách, ale skóre se neměnilo, a tak Dynamo odcházelo do šaten spokojenější.

Na začátku druhého dějství nastala neplánovaná pauza kvůli poškozenému plexisklu mezi střídačkami. Na začátku 26. minuty se Poulíček dostal s pukem až do brankoviště, poté ještě dorážel Kusý, jehož střelu zblokoval Strapáč. Při přečíslení tři na jednoho přihrával Pochobradský Horkému, ten ale svižný pas v klíčové chvíli nedokázal zpracovat. V závěru třetiny měli domácí šanci navýšit svůj náskok v početní výhodě, tu však nevyužili.

Dynamo chtělo v závěrečné dvacetiminutovce uhájit vypracované vedení a zapsat tři body, proti byl ale Adam Rutar, jenž naznačil střelu, zbavil se protihráče a střílenou přihrávkou dal možnost Janu Knotkovi dostat puk za Kloučkova záda – 2:2. Po nevyužité přesilovce se dostal tváří v tvář proti Konrádovi Zohorna, ale neuspěl. V závěru třetiny přišly šance na obou stranách, nejprve se neprosadil Zohorna a poté na druhé straně Klimek. V prodloužení měly šance oba celky, nakonec se radovali domácí. Po přihrávce od Nakládala mířil do horního rohu branky Patrik Poulíček, čímž Pardubicím přisoudil druhý bonusový bod za výhru 3:2.

Richard Král (HC Dynamo Pardubice): „Určitě jsme chtěli tři body, takže mírné zklamání, ale nakonec každá výhra se počítá. Pozitivní bylo, že jsme ke konci chtěli utkání strhnout na svoji stranu. Kluci makali, samozřejmě z toho pramenily nějaké chyby. Nejsem dnes moc spokojen s výkonem mladších hráčů, určitě mají na víc. Nejspíše rozhodla první třetina, kdy jsme si vytvořili několik šancí, ale hledali jsme někoho do prázdné brány a překombinovali jsme to. Mohli jsme dát o jeden nebo dva góly víc.“

Zdeněk Moták (HC Olomouc): „Vyrovnané utkání s množstvím šancí na obou stranách. My jsme rádi, že jsme srovnali na 2:2. Zasloužený bod. V prodloužení jsme měli dvě vyložené šance, ale byli jsme za neproměnění potrestáni. Domácí z jednoho úniku skórovali. Je to škoda, měli bychom být v zakončení větší zabijáci.“