25.9.2020

Po velkém boji si Pardubice z Hané neodváží ani bod, prohrály 2:3

Pardubice do zápasu nevstoupily vůbec dobře, už na začátku inkasovaly gól a musely tak ve skóre dotahovat. To se jim povedlo ještě na konci první třetiny. Poté ale Olomouc odskočila na dvoubrankové vedení, což už Dynamo nedohnalo. Na konci sice hosté ještě snížili na 2:3, ale to bylo vše. Pardubice tedy podruhé prohrály na ledě soupeře a zabrat musí hned v neděli doma se Zlínem.

Tipsport extraliga, 3. kolo, pátek 25.9.2020

Olomouc

3:2
1:1, 1:0, 1:1
Branky a nahrávky: 1:10 Káňa (Kucsera, Kolouch; 5/5), 34:03 Knote (Handl; 5/5), 43:49 Kontek (Škůrek, Káňa; 5/4) - 17:24 Tybor (Kousal, Blümel; 5/5), 53:31 Holland (Mikuš; 5/5) Rozhodčí: Pešina, Šindel – Brejcha, Gerát. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. Diváci: 1000. Střely na branku: 31:28 (10:10, 5:11, 15:7). Zblokované střely: 7:5. Hity: 6:3. Vhazování: 22:18. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1. Hráči utkání: Jan Knotek - Radoslav Tybor.
Olomouc: Konrád – Ondrušek, Škůrek, Švrček, Valenta, Vyrůbalík, Dujsík, A. Rutar – Handl, Knotek, Tomeček – Káňa, Kolouch, Kucsera – Olesz, Nahodil, Navrátil – Burian, Gřeš, Bambula.
Dynamo Pardubice: Kantor – Vála, Nakládal, Mikuš, Zacharčuk, Holland, Kolář, Bučko – Blümel, Kousal, Tybor – Mandát, Poulíček, Svačina – Kaut, Claireaux, Zeman – Anděl.

Domácí se ujali vedení hned po minutě utkání. Střela Jana Káni z pravé strany zaplula přesně pod ruku Pavla Kantora – 1:0. Lukáš Anděl v osmé minutě projel kolem brankáře Konráda a snažil se zakončit, jenže v cestě jeho vyslaného puku stála jedna z tyčí, a tak skóre bylo nadále příznivější pro domácí mužstvo. Do konce první třetiny dokázaly Pardubice skóre srovnat. Blümel poslal puk do protiútoku na Roberta Kousala, který ještě posunul kotouč na Radoslava Tybora, který přesnou střelou překonal Konráda – 1:1.

V úvodu druhé třetiny měly oba celky několik příležitostí, puk ale při žádné z nich nedokázaly dostat až za záda brankářů. Ve 35. minutě šli domácí opět do vedení. Z nenadání se v mezikruží ocitl Tobiáš Handl, který po otočce dokázal vystřelit. Jeho rána neměla nějak velkou razanci, ale před brankou stál dobře Jan Knotek, který lehkým nadzvednutím puku vsítil gól – 2:1.

Ze začátku posledního dějství šly Pardubice do oslabení a Olomouc toho dokázala využít. Ve 44. minutě David Škůrek vypálil od modré čáry, jeho střelu sice ještě dokázal Pavel Kantor vyrazit, ale na doklepnutý puk do prázdné branky od Jana Knotka už neměl šanci dosáhnout – 3:1. Necelých sedm minut před koncem ještě přišla naděje pro hosty, když střelou od modré dokázal Rhett Holland dostat puk za záda Konráda a snížil tak opět skóre na jednobrankové manko – 3:2.

Domácí Olomouc nakonec dokázala na Hané zvítězit nejtěsnějším gólovým rozdílem 3:2 a připsala si tři body do tabulky.

Jan Tomajko (HC Olomouc): „Věděli jsme, že to bude těžký zápas. V předchozím utkání Pardubičtí výborně bruslili a byli velice bojovní. To se potvrdilo i dnes. Jsme rádi, že jsme se dostali do vedení, nicméně za stavu 3:1 jsme si vytvořili šance, ze kterých jsme mohli definitivně rozhodnout, což se nepodařilo. Naopak Dynamo snížilo, díky čemuž byl závěr utkání z naší strany nervózní. Naštěstí jsme ale tu koncovku zvládli."

Michal Mikeska (HC Dynamo Pardubice): „Věděli jsme, co nás čeká. Olomouc je houževnatým soupeřem, na což jsme se připravovali. Nicméně těch věcí, co nás nevedou k úspěchu, tam dnes bylo hodně. Můžu ale říct, že od třetího gólu domácích jsme hráli solidně, z čehož pramenilo i snížení. Bohužel to ale na víc nestačilo."