16.8.2007
Vojtěch Gibiš, Jan Hrabal

Moeller prvně narazil. V Nymburce nestačil na pražskou Spartu

AKTUALIZOVÁNO O FOTOGRAFIE! Pardubičtí hokejisté v přípravě poprvé nebodovali. V dalším utkání Tipsport Hockey Cupu podlehli v Nymburce Spartě 3:4. Pardubice nejprve musely dohánět jednobrankový náskok soupeře, což se jim zásluhou Petra Koukala povedlo. Tomáš Zohorna na začátku druhého dějství poslal Východočechy do vedení, které po sparťanském vyrovnání Pardubicím vrátil Michal Tvrdík svou první trefou návratu z hostování ve Znojmě. O pardubické prohře rozhodlo proměněná penalta Petra Tona na začátku třetí třetiny. Již zítra Pardubičtí zakončí na chrudimském zimním stadionu své účinkování v Tipsport Hockey Cupu: od 17.00 hodin zde přivítají Ústí nad Labem.

THC 5, čtvrtek 16.8.2007, Zimní stadion Nymburk

4:3
1:1, 2:2, 1:0
Branky a nahrávky: 4:44 Melichárek, 27:26 Melichárek(Sivek), 35:52 Langhammer (Černošek), 42:53 Ton z trestného střílení – 16:02 Koukal (Havel), 21:47 Zohorna (Klejna), 35:23 Tvrdík (Richter). Vyloučení: 13:12, navíc Pivko 10 minut osobní trest a do konce utkání, Andrašovský (oba Pardubice) 10 minut osobní trest. Využití: 3:1. Diváci: 1500. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3, 4:3.
Sparta Praha: Štefl (26. Valent) – Ptáček, Jerofejevs, Vykoukal, Hanzlík, Černošek, Tabaček, Mrázek – P. Ton, Nedvěd, Štrba – Netík, Sivek, Melichárek – Dragoun, Langhammer, M. Havel – Hromas, Švagrovský. Trenéři: František Výborný a Marian Jelínek.
Dynamo Pardubice: Hylák – Posmyk, Linhart, Čech, Richter, Koma, Havíř, Snopek, M. Šeda – Somík, Rolinek, Hlinka – Andrašovský, Tvrdík, Pivko – L. Havel, Koukal, Cetkovský – Klejna, Rákos, Zohorna. Trenéři: Miloš Říha a Pavel Rohlík.

Netradičně v Nymburku sehrála Sparta a Pardubice další kolo Tipsport Hockey Cupu. Po slavnostním buly nymburského starosty začali sparťané aktivně, až před Alexandra Hyláka se prosmýkl Petr Nedvěd, v rozhodující chvíli mu utekl puk. Stejný hráč měl velkou šanci ve čtvrté minutě při přesilové hře, s jeho bekhendem si však poradila lapačka pardubického brankáře.

V čase 4:44 otevřeli „domácí“ skóre utkání. Samostatnou akci zakončil Tibor Melichárek střelou zprava nahoru – 1:0. V následujících minutách viděli diváci více vyloučení než hezkých akcí. Až v desáté minutě roztočili Pražané přesilovkovou kombinaci, ale nepodařilo se jim využít ani sedmasedmdesát sekund dlouhou výhodu dvou mužů v poli.

První větší šance Moelleru přišla až ve čtrnácté minutě. Jaroslav Koma mířil přesně, Martin Štefl si však s jeho pokusem poradil. O dvě minuty později zkoušel exvsetínského brankáře bombou od modré Jan Snopek, také však neuspěl. V čase 16:02 Moeller v přesilovce vyrovnal. Rychlou akci Lukáše Havla zakončil Koukal zametením puku do branky – 1:1.

O chvíli později opět hrozila Sparta, jmenovitě Michal Havel. Jakub Langhammer mu nahrál od mantinelu, ale Alexandr Hylák si Havlovu dorážku pokryl. Podobně si brankář Moelleru poradil o dvě minuty později s další akcí stejné dvojice, tentokrát však střílel Havel z otočky. V závěru třetiny se dobré šance dostával Tomáš Rolinek, zastavil ho však Langhammerův faul.

Druhou dvacetiminutovku načal v přesilovce ostrou střelou nad branku Radovan Somík. O chvíli později se před brankou objevil osamocený Michal Tvrdík, odkrytý kout branky však netrefil. Ve dvaadvacáté minutě nachytal Štefla střelou z velkého úhlu agilní Tomáš Zohorna – 1:2.

O čtyři minuty později svedl v početní výhodě gólman Štefl souboj s Miroslav Hlinkou, chytil dvě dorážky, ale nakonec musel opustit kluziště s bolestivou grimasou. Do sparťanské svatyně se tedy postavil Michal Valent. Než se však stačil zahřát, stačili jeho spoluhráči vyrovnat. Tomáš Netík v přesilovce nahodil puk před branku Moelleru a jeden z pardubických bránících hráčů si srazil puk do vlastní sítě – 2:2.

Ve 31. minutě nebezpečně střílel Cetkovský, puk však skončil v náručí brankáře Valenta. O chvíli později si na druhé straně pohlídal Sivkovu dorážku u levé tyčky. Pak při obranné činnosti upadl Vykoukal, čímž se před sparťanským gólmanem objevil Tvrdík zcela sám. Valent skokem celou situaci zachránil, ale chvíli zůstal otřesen.

V čase 35:23 šel Moeller podruhé do vedení. Aktivní Tvrdík unikl po pravém křídle a celou akci zakončil střelou kolem betonů – 2:3.

Za devětadvacet sekund však bylo srovnáno. Marek Černošek vyslal do sóla Jakuba Langhammera, který poslal puk Hylákovi mezi betony do branky – 3:3.

Před koncem druhého dějství se ještě na jediného pardubického obránce řítila dvojice Sivek – Melichárek, svou akci však překombinovali.

Ve třiačtyřicáté minutě uháněl na brankáře Hyláka Petr Ton, zezadu jej však hákem velkým jak ruka Johna Silvera zastavil pardubický zadák Tomáš Linhart. K nařízenému trestnému střílení se postavil sám postižený hráč. Kanonýr Ton vytáhl opět svůj klenot, na jeho bekhendový blafák byl Hylák krátký – 4:3.

O chvíli později otřásla pardubickým brankářem další rána, tentokrát z hole Michala Dragouna, která jej trefila do masky. V 50. minutě pálil zleva Miroslav Hlinka, puk skončil ve Valentově náruči. O dvě minuty později potěšil diváky Jan Hanzlík povedeným bodyčekem, kterým poslal k zemi Michala Klejnu.

O chvíli později bylo zle před sparťanskou brankou. Radovan Somík střílel zleva, pak se snažil David Havíř o překonání Michala Valenta. Vypjatý zápas okořenila řada potyček, v té poslední se pošťuchovali Daniel Rákos s Janem Hanzlíkem. V 56. minutě napálil puk z otočky exsparťan Martin Richter, gólman Valent však měl spodek branky pokrytý.

O pár okamžiků později svedl souboj uhánějící Michal Dragoun s Alexandrem Hylákem, brankář Moelleru ale vyjel z branky včas. V předposlední minutě utkání uháněli v přečíslení dva na jednoho David Švagrovský s Františkem Ptáčkem, druhý jmenovaný ale těsně minul odkrytou klec Moelleru. Pardubicím už pak nepomohl ani oddechový čas, Sparta vyhrála 4:3.