23.10.2014
Ondřej Mládek

Junioři spláchli České Budějovice 7:1!

PARDUBICE — Výborná práce! Junioři HC ČSOB Pojišťovna Pardubice zvládli důležité utkání s Českými Budějovicemi, potvrdili roli favorita a zvítězili jednoznačně o šest branek. Dvě z nich vstřelil obránce Lukáš Vácha, další přidali Radovan Chvojka, Tomáš Pipek, Michal Procházka, Jiří Kysela a Lukáš Sladkovský.

DHL extraliga juniorů, 20. kolo, čtvrtek 23.10.2014, ČEZ Arena Pardubice

České Budějovice

7:1
3:0, 3:1, 1:0
Branky a nahrávky: 6:05 Chvojka (Voženílek), 9:25 L. Vácha (Petira), 14:51 L. Vácha (Voženílek, Procházka), 23:25 Pipek (Voženílek, Chvojka), 28:48 M. Procházka (Kusý), 29:27 Kysela (Hlaváček, Nedbal), 57:55 Sladkovský (Pipek, Adam) – 32:41 K. Vácha (Křikava). Rozhodčí: Hribik – Kis, Lučan. Vyloučení: 5:7. Využití: 3:0. Diváci: 32. Střely na branku: 41:28. Průběh utkání: 6:0, 6:1, 7:1.
Dynamo Pardubice: Vejmelka – Adam, Franc, Nedbal, Petira, J. Procházka, Vácha – Barkóci, Havrda, Hlaváček, Chvojka, Krajňák, Kusý, Kysela, Pipek, M. Procházka, Sladkovský, Velinský, Voženílek.
České Budějovice: Mazuch (23:25 Kváča) – Břečka, Hanus, Janásek, Kachyňa, Křikava, Kutiš, Malovec, Matoušek, Škopek – Bárta, Panáček, Pašek, Suchánek, Šuhaj, Svoboda, Točík, K. Vácha, Vostřák.

Od úvodních minut to byli domácí borci, kteří na ledě jasně dominovali a svou převahu vyjádřili také brankově. Hned v 7. minutě se po sérii dorážek prosadil Radovan Chvojka, jenž zametl kotouč do zcela odkryté branky hostů – 1:0. O tři minuty později hráli Pardubáci svoji první přesilovou hru v utkání. Ta ale trvala pouhých 11 vteřin, neboť Lukáš Vácha dorazil za bezmocného Mazucha vyraženou střelu od modré čáry – 2:0.

Domácí se stále hnali do útoku a odměnou jim byla třetí branka v síti Jichočechů. Na konci pohledné akce při přesilovce domácích byl opět Lukáš Vácha, který dostal od Daniela Voženílka nádhernou přihrávku před odkrytou klec hostů – 3:0.

V prostředním dějství se rozjel brankostroj domácích na plné obrátky. V minutě čtyřiadvacáté se Daniel Voženílek dostal do úniku a zkoušel šťouchnout do puku dřív než Mazuch, to se mu povedlo a kotouč do odkryté branky poté v poklidu dorazil Tomáš Pipek – 4:0.

O pět minut později se během 39 vteřin prosadili hned dvakrát. Nejprve Michal Procházka doslova vykoupal v brance hostujícího Kváču, který v brance nahradil Mazucha – 5:0. A poté se Jiří Kysela nemýlil střelou z mírného úhlu, která zapadla do horního rohu branky Jihočechů – 6:0.

Ve 33. minutě se konečně prosadili také hosté, když si Karel Vácha nabruslil do mezikruží a obdržel do jízdy bezchybný pas, který zužitkoval gólovou střelou nad lapačku Vejmelky – 6:1.

Ve třetí třetině tempo hry viditelně opadlo a vzhledem ke stavu skóre hráči dohrávali utkání spíše z povinnosti. Když už to vypadalo, že se diváci ve velké hale pardubické ČEZ Areny branky nedočkají, tak přišla, dvě minuty před koncem hrací doby, přesilová hra domácích, ve které Pardubice z hole Lukáše Sladkovského už jen kosmeticky navýšili už tak vysoké skóre – 7:1.