6.1.2024

Junioři si v Českých Budějovicích připsali čtvrtou výhru v řadě!

Pardubičtí junioři vyjeli poprvé v tomto roce na venkovní zápas, a to na led Českých Budějovic. Dynamo šlo hned jako první do vedení a toto vedení postupně navyšovalo. Motor sice ve třetí třetině snížil, ale Pardubice poté přidaly rychlé tři góly a z jihu Čech si tak odvezly plný počet bodů.

Extraliga juniorů, 11. kolo, sobota 6.1.2024, České Budějovice, Budvar aréna

České Budějovice

1:6
0:2, 0:0, 1:4
Branky a nahrávky: 49:35 Kříž (Hoch; 5/5) – 04:47 Pilař (Hebek, Jaša; 5/5), 18:44 Kalužík (Burda, Kaštánek; 5/5), 44:18 Kalužík (Kaštánek, Hebek; 5/5), 51:53 Yevtiekhov (Jaša, Tuláček; 4/5), 52:51 Kalužík (Jaša, Hebek; 5/4), 54:32 Burda (Novotný, Rájek; 5/5). Rozhodčí: Battěk, Micka – Jindra, Kučera. Diváci: 92. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 35:28. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:6.
České Budějovice: Mařík – Placek, Vachun, Březina, Willmann, Buzek, Bystřický, Tůma – Kříž, Sochor, Kusak, Šimon, Pitel, Petrásek, Kotous, Přibyl, Hoch, Aulický, Lev.
Dynamo Pardubice: Tuláček – Koudelka, Kubánek, Rájek, Křečan, Hebek, Kaštánek – Novotný, Helikar, Bartoň, Kalužík, Burda, Štěpánek, Pilař, Yevtiekhov, Jaša.

Dynamo šlo hned jako první do vedení, kdy se puk dostal k Vítu Pilařovi, a ten ho poslal Maříkovi za záda - 0:1. Poté se do dobré pozice dostal domácí Kříž, ale Tuláček jeho střelu dobře viděl a zasáhl lapačkou. V 18. minutě šly Pardubice do dvoubrankového vedení, kdy se do samostatného úniku dostal Tomáš Hebek a střílel, Mařík proti jeho střele nestihl zasáhnout - 0:2.

Na začátku druhé třetiny mohli domácí snížit, když se ke střele dostal Lev, který ale nastřelil tyčku. Poté sám jel na Mařík pardubický Kaštánek, který ale taktéž orazítkoval tyčku. Potom se dlouho nic vážného nedělo až do 38. minuty, kdy se zjevil sám před brankářem hostující Bartoň, ale ten nedokázal puk dopravit do branky.

Zatímco ve druhé třetině nepadla ani branka, ve třetí jich padlo pět. Nejdříve ve 44. minutě šly Pardubice do třibrankového vedení, kdy se z pravého kruhu trefil Tadeáš Kalužík - 0:3. Motor na tento gól ihned zareagoval, Marcel Kříž vypálil a puk prošel Tulačkovi mezi betony - 1:3. Dynamo poté přidalo rychle tři branky, nejdříve se po individuální akci prosadil Oleksij Jevtěchov - 1:4. Poté se znovu prosadil Tadeáš Kalužík a v 54. minutě přidal šestou branku Daniel Burda - 1:6. Do konce části už žádný gól nepadl a Dynamo tak na jihu Čech vyhrálo 6:1.