10.11.2016
Karel Málek

Junioři si doma vyšlápli na druhé Brno, po obratu vyhráli 5:3

PARDUBICE — Parádní zápas a cenný obrat s Kometou Brno! Junioři se na druhý tým tabulky vytáhli, sice prohrávali 0:1 a 1:2, přesto v malé hale Tipsport areně slavili tříbodové vítězství. Dvěma brankami se blýskl David Voženílek, další přesné zásahy přidali Filip Zadina, Jakub Martinec a Lukáš Zukal, oporou svěřenců Richarda Krále a Marka Zadiny byl brankář Tomáš Kulich, který zneškodnil dvě trestná střílení Jihomoravanů. Tým bojovníků okolo kapitána Jakuba Martince však dokázal, že se může měřit s jakýmkoliv protivníkem. V dresu s koněm ve znaku představily nové posily – navrátilec Daniel Klinecký z Českých Budějovic a nově útočník Václav Zídek ze Sparty.

DHL extraliga juniorů, 17. kolo, čtvrtek 10.11.2016, Tipsport arena

Kometa Brno

5:3
1:2, 4:0, 0:1
Branky a nahrávky: 9:12 Voženílek, 23:13 Zadina (Zukal), 33:08 Martinec (Dušek, Voženílek), 37:36 Voženílek (Dušek), 39:13 Zukal (Zadina, Zídek) – 1:53 Hroudný (Jajcay), 16:45 Král, 42:51 Jajcay. Rozhodčí: Hrubý – Bosák, Kajínek. Vyloučení: 0:3. Bez využití. Diváci: 55. Střely na branku: 42:31. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 5:2, 5:3.
Dynamo Pardubice: Kulich – Faltys, Klinecký, Kučera, Rudy, Šklíba, Trejbal, Zukal – Bureš, Dušek, Hoskovec, Kaut, Martinec, Petrus, Roubal, Štefka, Voženílek, Zadina, Zídek.
Kometa Brno: Slavíček (40:00 Krček) – Furch, Kabelka, Král, Sedláček, Slabý, Trnka, Zábranský – Čejka, Gajarský, Hasoň, Havlát, Horký, Hroudný, Jajcay, Kratochvíl, Mlynář, Süss, Škvrně.

Začátek zápasu vyšel lépe hostům z Brna. První šanci ještě Mlynář nevyužil, na konci 2. minuty už ale šli Jihomoravané do vedení. Osamocený Daniel Hroudný neměl problém zblízka uklidit puk za bezmocného Kulicha – 0:1.

Hra se pak přelévala nahoru dolů a Dynamo se snažilo rychle odpovědět, povedlo se to až v 10. minutě. Odražený puk sebral David Voženílek a napálil ho přesně k tyči Slavíčkovy svatyně – 1:1.

Domácí převzali otěže zápasu a hráli aktivněji než soupeř. Byli to ale Brňané, kteří šli opět do vedení. Reprezentační obránce Filip Král se vší silou opřel do puku kousek za kruhy a propálil vše, co mu stálo v cestě – 1:2.

Pardubičtí se v kabině zkonsolidovali a do druhé třetiny vstoupili jako velká voda. Šance střídala šanci, až se ve 23. minutě trefil od modré Filip Zadina a bylo to 2:2.

V nadprůměrném zápase byli domácí i nadále lepším týmem a lehce po polovině zápasu šli poprvé do vedení. Kapitán Jakub Martinec se zařídil podle hesla „když nevíš co s pukem, vystřel“ a jeho nenápadný projektil překvapil hostujícího brankáře – 3:2!

V čase 36:30 rozhodčí poslali oba týmy do kabin, poškodilo se totiž ukotvení jedné z branek a ledaři si s problémem nedokázali tak rychle poradit. Zbylých 23 a půl minuty se tedy odehrálo až po finální úpravě ledové plochy.

Po druhé pauze, ale fakticky ještě ve druhé třetině rozhodli Pardubičtí o svém vítězství. Nejprve se ve 38. minutě prosadil svým druhým gólem v zápase David Voženílek – 4:2.

Minutu a půl po něm vymetl všechny pavučinky v levém rohu Slavíčkovy branky krásnou střelou Lukáš Zukal – 5:2. Pro šikovného obránce to musel být velmi zvláštní moment, před sezonou totiž přišel do Dynama právě z Brna. Oba týmy si jen v rychlosti vyměnili strany, hosté navíc i brankáře a šlo se do třetí části.

Hned na začátku poslední části hry, ve 43. minutě, snížil expardubický útočník Andreas Jajcay a vykřesal jiskřičku naděje na brněnské střídačce – 5:3. Dynamo ale nadále hrálo velmi dobře a nepouštělo hosty do větších šancí.

Až v posledních minutách hry se dostali do úniku hostující Škvrně, resp. Horký – oba byli v zakončení faulováni a rozhodčí dvakrát v krátkém sledu nařídil trestné střílení. Prvnímu jmenovanému ale dnes velmi spolehlivý Kulich puk vypíchl, druhý nájezdník branku vysoko přestřelil.

Zbytek zápasu už se odehrál v relativním klidu pro domácí a družina trenérů Richarda Krále a Marka Zadiny se tak mohla radovat z cenných tří bodů do tabulky po konečném výsledku 5:3. Velmi dobrý týmový výkon Pardubic ve skvělém zápase!