23.1.2016
Adam Joska

Junioři přetlačili Kladno 4:3 v prodloužení

PARDUBICE — Dva body si do tabulky DHL extraligy juniorů připsali pardubičtí mladíci. Svěřenci Václava Baďoučka a Marka Zadiny zdolali Kladno 4:3 v prodloužení. Do dvougólového vedení poslali Dynamo Roman Benýšek a Jakub Hoskovec, na kladenské vyrovnání odpověděl Adam Ružička, ale na kompletní bodový zisk to stejně nestačilo. Přesně v čase 62:00 rozhodl zápas Ondřej Machala, který oslavil svou premiéru v juniorském dresu vítěznou trefou.

DHL extraliga juniorů, 36. kolo, sobota 23.1.2016, Tipsport arena

Rytíři Kladno

4:3p
1:0, 1:1, 1:2 – 1:0
Branky a nahrávky: 7:00 Benýšek (Nedbal, Ružička), 28:51 Hoskovec (Horyna), 40:36 Ružička (Voženílek, Krajňák), 62:00 Machala (Voženílek) – 29:35 Patyk (Keszi), 40:20 Kružík (Havlůj), 53:09 Janeček (Křepelka, Matula). Rozhodčí: Doležal – Huryta, Klouda. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:1. Diváci: 60. Střely na branku: 36:27. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3.
Dynamo Pardubice: Klouček – Beran, Faltys, Horyna, Kučera, Nedbal, Procházka – Barkóci, Benýšek, Dušek, Hlaváček, Hoskovec, Krajňák, Machala, Martinec, Panna, Ružička, Velinský, Voženílek.
Rytíři Kladno: Ptáček – Bunda, Chládek, Havelka, Malý, Matula, Zelingr – Bláha, Borkovec, Čermák, Hajný, Havlůj, Janeček, Kaprál, Keszi, Křepelka, Kružík, Miura, Patyk.

Do první vážnější šance se dostal v 7. minutě Machala, jehož pokus z mezikruží se odrazil ale od tyčky mimo. Pardubičtí se ještě ve stejné minutě ujaly vedení. Nedbalova tvrdá nepřesná rána příklepem se odrazila od zadního mantinelu před branku, kde byl Roman Benýšek, jenž toho využil a překonal Ptáčka – 1:0.

I do další slibné šance se dostali domácí, Panna však nedokázal svůj samostatný únik využít ke vstřelení branky a zamířil pouze do gólmana. Dynamo se z další branky radovalo až ve 29. minutě, kdy Horyna poslal kotouč směrem k brankovišti, odkud ho Jakub Hoskovec pohodlně dorazil do odkryté části branky – 2:0.

Rytíři však se svou odpovědí nečekali dlouho, o necelou minutu později se díky důrazu v předbrankovém prostoru prosadil zakončením mezi betony Kloučka Petr Patyk – 2:1.

Kladenským se povedl vstup do třetí periody, po odehrání dvaceti vteřin se radovali z vyrovnávající branky, Kloučka překvapil trefou z pravého kruhu Daniel Kružík – 2:2.

Bezbrankový stav dlouho nevydržel, o šestnáct vteřin později vrátil vedení zpět na stranu Dynama Adam Ružička – 3:2.

V 54. minutě využili hosté přesilovou hru k opětovnému vyrovnání, mezi kruhy se odhodlal ke střele Petr Janeček a mířil přesně – 3:3.

V závěru utkání ještě přichystal Miura slibnou šanci pro Kružíka, jenže ten ji nedokázal využít, a tak utkání dospělo až do prodloužení. Časomíra se zastavila přesně na čase 62:00, když si Ondřej Machala najel s pukem mezi kruhy, odkud trefou do levého horního rohu branky rozhodl o bodu navíc pro Pardubice – 4:3.