13.9.2024

Junioři nestačili na pražskou Spartu

Pardubičtí junioři podlehli ve druhém domácím utkání sezony pražské Spartě 3:7. Na úvodní trefu Pražanů sice Dynamo dokázalo odpovědět gólem Jiřího Štěpánka, ale následně si Sparta vypracovala náskok, který Pardubičtí dokázali pouze korigovat. Dva góly Dynama vstřelil David Krčál.

Extraliga juniorů, 4. kolo, pátek 13.9.2024, Pardubice, enteria arena

3:7
1:4, 1:2, 1:1
Branky a nahrávky: 10:00 Štěpánek (Krčál, Křečan; 5/5), 20:52 Krčál (Burda, Štěpánek; 5/5), 52:55 Krčál (Kučera; 5/5) – 05:53 Chlán (Fábry, Daníček; 5/5), 14:51 Chlán (Daníček, Beran; 5/3), 16:26 Žižka (Žmola, Bareš; 5/4), 19:03 Stepanchuk (Chlán, Beran; 5/5), 27:02 Stepanchuk (Beran, Odehnal; 5/5), 39:48 Žmola (Bareš, Pospíšil; 5/4), 57:17 Bareš (Bjakov, Beran; 5/5). Rozhodčí: Pilný, Červenka – Hájková, Teršíp. Diváci: 105. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:3. Střely na branku: 35:34. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4, 2:4, 2:6, 3:6, 3:7.
Dynamo Pardubice: Tuláček (28. Moustafa) – Koudelka, Vápeník, Oliva, Lučan, Křečan, Rájek – Krčál, Štěpánek, Pilař, Rolinek, Kučera, Š. Bartoň, Dostál, Burda, Korec, Macek, Yevtiekhov, Pumpinš.
Sparta Praha: Vedral – Cichoň, Bjakov, T. Bartoň, Červenka, Beran, Malínek, Žižka – Pospíšil, Leinweber, Žmola, Baláž, Trachta, McGovern, Stepanchuk, Fábry, Chlán, Bareš, Daníček, Odehnal.

Pražská Sparta se v tomto utkání ujala jako první vedení, a to už v páté minutě, kdy otevřel skóre Robert Chlán - 0:1. Pardubice ale na tento gól po chvilce zareagovaly, kdy se do odkryté svatyně trefil Jiří Štěpánek - 1:1. Poté se v dobré šanci ocitl hostující Červenka, který ale orazítkoval horní tyčku pardubické branky. Dynamo šlo následně do tří a Sparta přesilovou hru využila, a to hned dvakrát. Nejdříve se znovu prosadil Robert Chlán, a záhy nato Tomáš Žižka, který od modré propálil vše, co mu stálo v cestě - 1:3. Sparta se do konce třetiny se ještě jednou prosadila, a to když se dostal do samostatného úniku Bogdan Stepanchuk, který poslal puk mezi betony Tuláčka - 1:4.

Začátek druhé třetiny vyšel lépe Dynamu, které se ani po necelé minutě prosadilo, když David Krčál poslal nenápadnou střelu až za záda Vedrala - 2:4. Jenže drama se nekonalo, Sparta poté vstřelila pátou branku, před Tuláčka si najel Bogdan Stepanchuk, který poslal puk za jeho záda - 2:5. Po tomto gólu odstoupil domácí Tuláček a vystřídal ho Adam Moustafa. Pardubický Štěpánek byl poté v obrovské šanci ve vlastním oslabení, ale jeho pokus nakonec neskončil mezi tyčemi. Ve 39. minutě Sparta vstřelila šestou branku, o kterou se postaral Jakub Žmola, který se prosadil rychlou střelou z pravé strany - 2:6.

Na začátku třetí části byl ve velké šanci pardubický Vápeník, který vypálil na Vedrala, ten ale na poslední chvíli puk zastavil. Dlouho poté se nic vážného nestalo, a to až do 52. minuty, kdy Dynamo vstřelilo třetí branku, David Krčál trefil tyčku, od které se puk odrazil za záda sparťanského brankáře - 3:6. V 57. minutě Pražané vstřelili další gól, Albert Bareš doklepl puk do branky a přidal tak sedmou branku Sparty. Pražský celek si vedení už udržel a v utkání tak zvítězil vysoko 7:3.

Jakub Koudelka (HC Dynamo Pardubice) Samozřejmě Sparta neskutečná kvalita. Hráli vlastně všichni jejich hráči, co mají, jakoby podle mě v Arsenalu. My jsme dneska nastavili hodně mladých kluků a kluci v první třetině vůbec nechytli tempo toho zápasu vůbec. Úplně jiný level to byl úplně. Pak jsme vyrovnali ale ta naivita a ta jejich zkušenost, ale i hokejovost prostě byla znát. V těch přesilovkách dali nám tři nebo čtyři góly. Umí to, půjčují si puky, my jsme furt, takový zaprdlý a ve třetí třetině relativně si myslím, že to bylo vyrovnaný, ale soupeř zase už se do ničeho moc netlačil. Takže to my si sami hodně věcí jako kazíme a nepřesnosti jsou tam jako šílený. Měli jsme dobrý teď dva zápasy předtím. Dneska jsme byli v útlumu velkým, takže zítra jdeme do malé haly a jdeme na Slavii a musíme se zlepšit na 100%. Tomáš Netík (HC Sparta Praha) Tak hodnotí se mi to samozřejmě dneska dobře, protože moc si vážím toho výsledku, protože samozřejmě je tady Pardubice, vynikající soupeř. A ten výsledek je pro nás super a na druhou stranu říkám, nemůžeme lítat v oblacích, bylo tam ještě hodně věcí, které nemusely tak dopadnout a spíš bych to zhodnotil tak, že jsem za to rád, ale pokorně říkám, že ještě se furt musíme lepšit, ale výsledek, je samozřejmě fantastický pro nás.