12.12.2021

Dynamo zvítězilo na ledě Mladé Boleslavi, Klouček si připsal 39 zásahů

Dynamo před reprezentační pauzou dotáhlo šestou výhru v řadě, tentokrát uspělo v Mladé Boleslavi! Premiérovou trefu v letošním ročníku si připsal Jan Kolář, střelecké trápení prolomili Matej Paulovič a Matěj Blümel, třemi asistencemi se blýskl Marek Hecl. K vítězství 4:2 výrazně přispěl brankář Klouček, který kryl 39 střeleckých pokusů.

Tipsport extraliga, 32. kolo, neděle 12.12.2021, Mladá Boleslav, ŠKOENERGO Aréna

Mladá Boleslav

2:4
1:2, 1:2, 0:0
Branky a nahrávky: 6:25 Pospíšil (Kousal, Ševc; 5/4), 37:46 Lintuniemi (Kelemen; 5/5) - 5:04 Říčka (Cienciala; 5/5), 17:57 Kolář (Paulovič, Hecl; 5/5), 21:33 Paulovič (Hecl, Kolář; 5/5), 32:34 Blümel (Hecl, Paulovič; 5/5). Rozhodčí: Lacina, Sýkora - Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. Diváci: 837. Střely na branku: 41:29 (10:12, 18:12, 13:5). Zblokované střely: 13:9. Hity: 9:8. Vhazování: 38:29. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4, 2:4.
Mladá Boleslav: Krošelj – Pýcha, Ševc, Bernad, Pláněk, Jánošík, Lintuniemi, Šidlík – Kotala, Najman, P. Kousal – Pospíšil, Fořt, Kantner – Lunter, Raška, Kelemen – Eberle, Bičevskis, Stránský.
Dynamo Pardubice: Klouček – Mikuš, Košťálek, Robertson, Nakládal, Vála, Kolář, Zdráhal – R. Kousal, Musil, Camara – Říčka, Cienciala, Matýs – Hecl, Paulovič, Blümel – Kaplan, Anděl, Rohlík.

Domácí tým hned od úvodu atakoval pardubickou branku aktivní hrou, k volnému Kantnerovi ale puk nedoklouzal a zakončit nemohl. Kotouč se nepodařilo dostat za brankáře Kloučka ani Bičevskisovi, který trefil boční síť. Dynamo se ale po pár minutách osmělilo a Blümel po otočce předkládal puk Paulovičovi, jenž mířil jen do betonů Krošelje. Z následného útoku hosté udeřili, po vyhraném vhazování si puk našel Robert Říčka, který na nic nečekal a svižnou střelou prostřelil Krošelje – 0:1. Mladá Boleslav po pár vteřinách odpovídá a vyrovnává v přesilové hře, kterou využil střelou k tyči Tomáš Pospíšil – 1:1. Na 2:1 mohl upravit Raška, který rychle dobruslil do pásma s pukem na holi, Klouček ale jeho střelu holí vytěsnil na poslední chvíli mimo bránu. Rána Pavla Pýchy v další početní výhodě proletěla těsně vedle tyčky. V 16. minutě se Pardubice dostaly po rychlé kombinaci do útočného pásma, kde se uvolnil Adam Musil, jehož střelu boleslavský brankář ukryl. Dvě minuty před koncem si Pardubice berou vedení zpět, když se puku chopil Paulovič, který si všiml na levém mantinelu Jana Koláře, jehož střela skončila pod horní tyčí a pardubický bek tak střílí svůj první gól v sezoně – 1:2.

Ve 22. minutě poslal Dynamo do dvougólového vedení Matej Paulovič, který se usadil na brankovišti, odkud dorazil do prázdné brány nahození Hecla, které se odrazilo brankáři Krošeljovi od betonu – 1:3. Další gól mohl vstřelit Matěj Blümel, který ale bekhendovou střelou neprocedil puk mezi betony Krošelje. Kelemen měl na hokejce snížení, nahození Ševce ale nedokázal usměrnit do brány. Následně v přečíslení minul bránu Maris Bičevskis, který to vzal na sebe. Po aktivitě Marka Hecla musel na trestnou lavici putovat Lunter. V přesilové hře si Dynamo vytvořil několik zajímavých střel, žádná ale neskončila v bráně domácího mužstva. Ve 33. minutě přidaly Pardubice už čtvrtou branku. Po nenápadné akci se puk dostal k Matěji Blümelovi, který nádhernou střelou z první umístil puk pod břevno – 1:4. Před koncem druhé části mohla Mladá Boleslav snížit, proti několika šancím Kantnera byl brankář Klouček. Také domácím se podařilo ve druhé části skórovat, když nahození Alexe Lintuniemiho od modré čáry zaplavalo až do brány Pardubic – 2:4.

Dynamo muselo krýt závar před Milanem Kloučkem, domácí nebezpečně okupovali pardubické brankoviště. Následně neuspěl střelou z blízkosti Najman, jehož střela byla vytěsněna vedle. Pardubický brankář musel být pozorný i po střele Martina Ševce, kterého obrana nechala na pravém kruhu volného. Po Musilově vyloučení se ke střele propracoval Pavel Kousal, pozorný Klouček ale střelu zastavil. Stejně dopadl i z pravého kruhu Pospíšil. Ve středním pásmu se kotouče zmocnil Robert Říčka, byl však dobře bráněný a ke střele se nepropracoval. Ke konci utkání byli domácí ještě vyloučeni, Dynamo ale další branku nepřidalo. To ale ničemu nevadilo, protože si Dynamo připsalo šesté vítězství v řadě.

Radim Rulík (BK Mladá Boleslav): „Z naší strany to nebylo ono… Samozřejmě jsme věděli, že Pardubice přijedou hrát z obrany na rychlé protiútoky a myslím, že se jim to povedlo, protože dva góly daly po buly, další dva z rychlého protiútoku po naší ztrátě ve středním pásmu. Pardubice hrály do obrany, hrály efektivně. My bychom dnes potřebovali větší drajv, abychom si vytvářeli více vyložených šancí, i když tam nějaké šance byly. Bohužel jsme neměli sílu a zápas nezvládli. Nejlepší byla z naší strany třetí třetina, to už si Pardubice ale soustředily na obranu a vyšlo jim to. Nedá se nic dělat, musíme se připravit na další zápasy.“

Richard Král (HC Dynamo Pardubice): „Dnes bylo důležité, že jsme s domácími udrželi krok v bruslení, měli jsme dobrý pohyb. Po dvě třetiny zápasu jsme podali velice kvalitní výkon, poté samozřejmě Boleslav vypadala asi opticky lépe, ale myslím, že jsme zvládli velice dobře obranné pásmo. Mladou Boleslav jsme nepouštěli do žádných větších šancí, spíš tam byly střely z dálky a pohlídali jsme si také to, že dnes na nás nebyla žádná přečíslení, což je strašně důležité. Myslím si, že od nás parádní práce a velice dobře odmakaný zápas.“