30.1.2022

Poprvé v novém roce poraženo. Dynamo prohrálo na domácím ledě s Boleslaví

Lednová neporazitelnost pardubického Dynama ztroskotala na poslední chvíli, na vině byl nevydařený domácí zápas s Mladou Boleslaví. Hosté se hned v první třetině radovali, Boleslav pak přidala ještě tři branky, na druhé straně Pardubice měly mnoho šancí skórovat, žádnou z nich ale nevyužily. Dynamo proto v novém roce poprvé prohrálo, a to výsledkem 0:4.

Tipsport extraliga, 47. kolo, neděle 30.1.2022, Pardubice, enteria arena

Mladá Boleslav

0:4
0:1, 0:1, 0:2
Branky a nahrávky: 08:36 Kantner 5/5, 30:27 Kousal (Flynn, Fillman; 5/5), 40:47 Kotala (Moravec, Kantner; 5/5), 54:21 Kousal (Najman, Ševc; 5/5). Rozhodčí: Kika, Micka – Rampír, Špůr. Diváci: 1000. Vyloučení: 0:2. Bez využití. Střely na branku: 39:24 (7:10, 18:6, 14:8). Zblokované střely: 18:10. Hity: 9:9. Vhazování: 41:24. Průběh utkání: 0:4.
Dynamo Pardubice: Frodl – Mikuš, Zdráhal, Robertson, Košťálek, Vála, Sergienko, Jelínek – Cienciala, Poulíček, Blümel – Kousal, Musil, Camara – Hecl, Paulovič, Rohlík – Anděl, Roman, Urban.
Mladá Boleslav: Krošelj – Jánošík, Ševc, Moravec, Pláněk, Pýcha, Fillman, Bernad – Kantner, Fořt, Šťastný – Pospíšil, Kotala, Kelemen – Flynn, Najman, Kousal – Grim, Bicevskis, Stránský.

Po jednozápasové pauze se do pardubické branky vrací Dominik Frodl, kterého v minulém zápase zastoupil Milan Klouček.

Hned na začátku první třetiny se oba celky hnaly do útoku, nejdříve se boleslavský Kousal dostal do zakončení, ale Frodlův první zákrok byl úspěšný. Poté měl první velkou šanci na straně Pardubic Blümel, který se po přihrávce od Ciencialy ocitl sám před Krošeljem, ten ale jeho střelu zastavil. V osmé minutě se do samostatného úniku dostal Matyáš Kantner, který bekhendovým blafákem překonal Frodla – 0:1. O pár minut později mohli jít hosté do dvoubrankového vedení, prostor na pravém kruhu dostal Kelemen, jeho střela ale minula pardubickou branku. Dynamo se pak usadilo v útočném pásmu, kde Robertson a Musil pálili na Krošelje, ani jeden z nich ale nedokázal boleslavského brankáře překonat. V první třetině se už nic vážného nestalo.

Obrovskou šanci mělo Dynamo hned v úvodu druhé třetiny, Cienciala našel Blümela, který pálil z pravého kruhu na branku, jeho střelu ale Krošelje zastavil betony. Poté si Pardubice zahrály přesilovou hru, při které Kousal nebezpečně vystřelil na hostujícího brankáře, střela ale jen minula pravou tyč branky. V 30. minutě si Pavel Kousal zpracoval puk a přesnou střelou na zadní tyč zvýšil vedení Mladé Boleslavi – 0:2. Potom se do mnoha šancí dostaly Pardubice, jmenovitě Camara s Robertsonem, jejich střely ale byly pokaždé zlikvidovány. Mikuš pak střílel od modré, kdy zrovna Krošelj podklouzl ve svém brankovišti, ale slovenský obránce jen trefil tyčku.

Na začátku třetí třetiny šla Boleslav do tříbrankového vedení, Moravec vystřelil na Frodla, který puk vyrazil na Jakuba Kotalu a ten se dokázal basebalově prosadit – 0:3. Potom si Dynamo zahrálo druhou přesilovou hru v tomto zápase, při které pardubičtí hráči stříleli na Krošejla, ale ani jedna střela neskončila v boleslavské bráně. Matěj Blümel si pak našel dobrou střeleckou pozici, ale hostující brankář znovu zasáhl lapačkou. V 54. minutě Boleslav přidala čtvrtý gól, Kousal přesnou nahrávkou našel Pavla Kousala, který překonal Frodla – 0:4. Na konci třetiny se Pardubice ještě snažily snížit skóre, to se jim ale nepovedlo a na domácím ledě prohrály 0:4.

Richard Král (HC Dynamo Pardubice): "Herně jsme neodehráli špatné utkání, měli jsme většinu zápasu více ze hry. Bohužel jsme dnes dostali lekci z produktivity, Boleslav nás za každou chybu potrestala a když jsme byly v největším tlaku, tak jsme špatně dobruslili jednoho hráče a dostali z toho druhý gól. My bychom nedali ani dalších šedesát minut gól, Krošelj chytal výborně a my jsme některé situace přehrávali a neměli kvalitu ve finální fázi a koncovce. Takové zápasy někdy jsou, my se musíme oklepat a v úterý se připravit na Spartu."

Radim Rulík (BK Mladá Boleslav): "Dnes nás velmi podržel brankář. My jsme měli trochu štěstí, ve druhé třetině nás Pardubice výrazně zatlačily a měli jsme tam úsek, kdy jsme hráli jen v obranném pásmu, navíc daleko od střídačky. Naopak my jsme využili jeden protiútok, podařilo se nám dát gól. Třetí třetina byla z naší strany už lepší, ale celkově měly Pardubice více ze hry a více šancí, dnes byl ale na naší straně prostě skvělý gólman."