5.9.2019
Klub

Dynamo vyhrálo v Jihlavě 3:1

JIHLAVA — V předposledním přípravném utkání na novou extraligovou sezonu vyhráli hokejisté Pardubic 3:1 na ledě jihlavské Dukly. O góly hostí se podělili Oscar Eklund, Martin Látal a Ondřej Machala. Generálku na mistrovskou soutěž obstará atraktivní sobotní duel s Eisbärenem Berlin v enteria areně od 19.00 hodin.

Přát., čtvrtek 5.9.2019, Horácký zimní stadion

Dukla Jihlava

1:3
0:0, 1:2, 0:1
Branky a nahrávky: 30:58 Fronk (Pohl, Zeman) – 27:03 Eklund (Kindl, Kousal), 27:54 Látal (Machala), 45:10 Machala (Locke). Rozhodčí: Mejzlík, Suchý – Mareček, Polák. Vyloučení: 2:4 (1:1, 1:3, 1:0). Bez využití. Diváci: 739. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3.
Dukla Jihlava: Lundström (40:00 Brož) – Pohl, Piegl, Holý, Půža, Kolář, Staněk, Černohorský – Skořepa, Davídek, Chlubna – Poletín, Jiránek, Harkabus – Fronk, Juda, Anděl – Zeman, Lichanec, Čermák.
Dynamo Pardubice: Kacetl (20:00 Vlk) – Piché, Eklund, Holland, Zdráhal, Ivan, Mikuš, Hrádek – Kindl, Kousal, Mandát – Hovorka, Locke, Rolinek – Látal, Poulíček, Machala – Rouha, Pochobradský, Kratochvil.

Od začátku byl k vidění na nepříliš zaplněném stadionu rychlý a vyrovnaný hokej. O něco více navrch však měli v úvodních minutách Pardubičtí, vyloženou šanci si ale vypracovat nedokázali. První přesilovku v zápase měla k dispozici Dukla, kanadský forvard obdržel v čase 6:38 dvě minuty za sekání. Tu sice Jihlavští nevyužili, ale od té doby zlepšili svůj herní projev a směrem dopředu byli taktéž nebezpeční.

Celkově oba týmy předváděly útočný hokej s množstvím rychlých brejků, ale bez šancí. Ke konci první části byl vyloučen domácí obránce Staněk, Dynamo hru pět na čtyři v gól ale nepřetavilo po zbývající část první periody.

Početní výhoda zbyla hostům ještě ve druhé třetině, prvních 18 sekund Jihlava dobránila zcela bez problémů. První velká šance na hostující straně přišla v 25. minutě, když ve vlastním oslabení ujel pardubický Látal, Lundström se však vyznamenal výtečným zákrokem.

Dynamo se právoplatně dočkalo až na začátku 28. minuty. Domácí obrana si špatně rozebrala hráče a mezi kruhy byl zcela volný Oscar Eklund, který si v severském souboji počínal lépe a střelou do pravého vinglu změnil průběžný stav – 0:1.

Pro Jihlavu bylo ještě hůře v čase 27:54, když ve středním pásmu vybojoval kotouč Machala a posunul jej na Martina Látala, který v rozletu projel mezi dvěma obránci a překonal Lundströma střelou na protější tyč – 0:2.

Dukla se však dokázala vzchopit a snížit na jednobrankový rozdíl na konci 31. minuty. Dlouhá přihrávka z vlastního pásma našla hůl Jiřího Fronka, který si sjel na pravý kruh a tvrdou střelou nedal Vlkovi v pardubické kase šanci zasáhnout – 1:2.

Dynamo si mohlo zpět náskok vrátit v následné přesilovce po vyloučení Chlubny, krásnou akci na jeden dotek ale zastavil dalším skvělým zákrokem Lundström. Na druhé straně mohl opět srovnat Fronk dorážkou Kolářovy střely, břevno branky ho ale zastavilo od další gólové radosti v zápase. V poslední minutě nadupané druhé třetiny měla Jihlava přesilovou hru, která se umocnila početní výhodou pět na tři.

Dvojnásobná přesilovka však nebyla na začátku třetiny využita, což platilo i o klasické výhodě pět na čtyři. Nudnou třetinu rozčísla gólová akce Ondřeje Machaly, který si po přihrávce od Locka nabruslil do útočného pásma až na levý kruh a z ostrého úhlu prostřelil Brože nad ramenem u bližší tyče – 1:3.

Pro Duklu mohlo být hůře o minutu a půl později, slovenský forvard Marek Hovorka využil chyby v rozehrávce a ujížděl sám na branku, domácí gólman si ale připsal cenný zákrok. Domácí se však k ničemu moc nemohli v útoku dostat, navíc se museli bránit po Pieglově vyloučení devět minut před koncem třetiny.

Dynamo mohlo mít finální úder v 54. minutě, Látalovi se však před prázdnou brankou v brejku dvou na jednoho nepovedlo zakončit. Přesto to však nemuselo hostům vadit, neboť si díky takticky zvládnutému závěru došli pro výhru poměrem 1:3.